witaj w szkole rysunku z pasją

Każdego nauczymy rysować. Sprawdziliśmy to, ucząc rysunku już ponad 25 lat. Jesteś ciągle zabiegany? U nas osiągniesz dużo w krótkim czasie. I to pośród najlepszych ludzi z zaangażowaniem i miłością do sztuki.

DARMOWE ZAJĘCIA

W szkole rysunku poza zajęciami rejsowymi, możesz korzystać też z ponad 140 h darmowych kursów rysunkowych i malarskich.

ELASTYCZNOŚĆ

Szkoła rysunku różni się od tradycyjnej m.in tym, że Twoja nieobecność na zajęciach nie stanowi problemu. Możesz ją odrobić w innej grupie lub w ramach wolnej pracowni.

100% ZDAWALNOŚĆ EGZAMINÓW

Nasi absolwenci od ponad 10 lat zajmują pierwsze miejsce na egzaminie na architekturę. Ponadto co czwarty student WA jest po naszej szkole rysunku.

ŚWIETNA LOKALIZACJA

Do szkoły rysunku dojedziesz dogodnie komunikacją miejską. Znajdujemy się w samym centrum. Od Dworca Głównego dojdziesz w niecałe 10 min.

szkoła rysunku

Poczuj niepowtarzalną atmosferę pracowni artystycznej. Młodzi i zaangażowani asystenci z chęcią wytłumaczą wszelkie wątpliwości. Grupa, w której będziesz uczył się rysować to nie tylko wzajemna motywacja. W naszej Szkole Rysunku rodzą się przyjaźnie na całe życie. 

Unikalne Igurry
Uczniów
Miast
Wypitych kaw

SZKOŁA RYSUNKU - RODZAJE KURSÓW ARTYSTYCZNYCH

kurs na architekturę katedra gotycka

KURS NA ARCHITEKTURĘ

Profesjonalnie przygotujemy Cię do egzaminu na wydziały architektury w Polsce i za granicą.

kurs na asp postać

KURS NA ASP

Pomożemy Ci rozbudzić kreatywność i podszkolić warsztat. Na kursie artystycznym nauczysz się podejścia do tematów egzaminacyjnych na uczelniach artystycznych. Otrzymasz też pomoc w przygotowaniu portfolia.

rysunek dla dzieci minecraft

RYSUNEK DLA DZIECI

Do tej wymagającej grupy odbiorców kierujemy unikalny program nauki rysunku. Twoja pociecha pozna różnorodne techniki plastyczne i poprzez sztukę wyrazi siebie.

kurs malarstwa akrylowego

KURS MALARSTWA

W naszej Szkole Rysunku możesz uczyć się dowolnej techniki malarskiej. Podzieliliśmy kursy artystyczne tak, abyś mógł wybrać idealny dla siebie.

„Mieć fan­tazję nie znaczy coś so­bie wy­myślać. To znaczy tworzyć coś z te­go, co istnieje.”

Tomasz Mann

Jednym z mitów, który jako Szkoła Rysunku z doświadczeniem obalamy jest wrodzona kreatywność. Jeśli sądzisz, że nie jesteś kreatywny, zastosuj 4 proste kroki. One pomogą Ci uporać się z każdym zadaniem projektowym. Nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Na kursie rysunku od podstaw pokażemy Ci na czym polegają zasady człowieka kreatywnego.

SZKOŁA RYSUNKU WYCIĄGA POMOCNĄ DŁOŃ

Specjalnie dla początkujących rysowników przygotowaliśmy bazę artykułów ułatwiających naukę rysunku. Wprowadzą Cię w kurs rysunku od podstaw i ułatwią dalszy rozwój artystyczny.

Jak znaleźć czas na rysowanie?

01

Mówisz sobie, że od jutra zaczynasz. A tu nauka na sprawdzian, czy inne zajęcia nie pozwalają Ci dotrzymać postanowienia.
zmień to!

Konstrukcja w rysunku - po co?

02

Tajemniczy horyzont, na nim punkty zbiegu i linie pomocnicze. Dowiedz się o co w tym chodzi.
kliknij tutaj

10 skutecznych sposobów na naukę rysunku

03

Jak sprawić by kurs rysunku od podstaw dawał szybkie i trwałe efekty? Niewiarygodne, że to wspomaga naukę rysunku!
zobacz sam!

Dlaczego warto szkicować?

04

Dla rysownika szkic to zapis ulotnej myśli, którą później może rozwinąć na obrazie...
czytaj więcej

szkoła rysunku - z myślą o tobie tworzymy bazę wiedzy o rysunku

10 świetnych rysowników

Najlepsi rysownicy w Polsce – to strona gdzie zobaczysz mistrzów rysunku. Będzie to ranking subiektywny bo nie może być inaczej. Każdy z nas ocenia rysunek

Odtwórz wideo

DARMOWE LEKCJE RYSUNKU ONLINE

Specjalnie dla osób, które nie mogą zapisać się na kurs do szkoły rysunku przygotowaliśmy darmowe lekcje online. Są one dostępne w formie tutorialu lub filmiku. Możesz podzielić się też ze znajomymi – razem o wiele przyjemniej się rysuje. 

Jeśli chcesz dostać profesjonalną korektę, dołącz do grupy na fb: Darmowe Lekcje Rysunku i podziel się z nami swoją pracą. Możesz wysłać rysunek też do samego założyciela DOMINa – Wojciecha Domińczaka, który jest mistrzem pióra i cienkopisu. Z chęcią zrobi Ci korektę pracy.

szkoła rysunku - SEZONOWE KURSY ARTYSTYCZNE

FERIOWY KURS RYSUNKU

Intensywny kurs rysunku - nauczysz się dużo w krótkim czasie. Jeśli w tym roku zdajesz egzamin z rysunku - ten kurs jest dla Ciebie!

WAKACYJNY KURS RYSUNKU

W czasie wolnym od nauki zrelaksuj się i rozwiń swoje hobby. Jeśli nie wiesz czy spodoba Ci się nasza Szkoła Rysunku, przyjdź na próbny tydzień.

MARATON DO EGZAMINÓW

Miesiąc przed egzaminami nie zwalniamy tempa. Codziennie robimy tematy z kilku kategorii: geometria, projektowanie i wyobraźnia.

SZKOŁA RYSUNKU - JAK WYGLĄDAJĄ LEKCJE RYSUNKU

Wprowadzenie i omównienie tematu

Lekcja rysunku rozpoczyna się omówieniem tematu przez prowadzącego. Wyjaśnia on zagadnienia zawarte w materiałach, które otrzymujesz na każdych zajęciach. Tam znajdziesz tutorial rysunkowy, zdjęcia do inspiracji i przykładowe prace absolwentów.

Rysunek pokazowy, praca własna, kuchnia

W czasie zajęć każdy pracuje nad swoim rysunkiem. Prowadzący na tablicy tworzy rysunek pokazowy. Podchodzi też do każdego z uczestników i udziela indywidualnej korekty. W każdej chwili jest gotów rozwiać Twoje wątpliwości.

Możesz sobie zrobić przerwę w dowolnej chwili. W naszej Szkole Rysunku mamy ogólnodostępną kuchnię, gdzie zaparzysz sobie kawę lub herbatę i zjesz ciasteczka.

SZKOŁA RYSUNKU - CO MÓWIĄ NASI UCZNIOWIE?

"RYSOWANIE JEST MUZYKĄ DLA OCZU I WYCISZENIEM DLA UMYSŁU."

ORHAN PAMUK

Rysunek to pasja, która jest świetną formą relaksu. Możesz rysować dosłownie wszędzie, wszystkim i na wszystkim. Wystarczą Twoje chęci. Gdy już zaczniesz trudno się oderwać. Szczególnie przyjemne jest rysowanie w plenerze. To jednocześnie najlepsza forma na naukę rysunku – szkice z natury. Nauczą Cię obserwacji świata i wrażliwości.

Jeśli chcesz poczuć błogość i spokój, weź do ręki ołówek, papier i do dzieła!

SZKOŁA RYSUNKU - CELE KURSU

POZNAJ SZCZEGÓŁY I TAJNIKI NAUKI RYSUNKU

Historia sztuki inspiruje i otwiera głowę

Chcemy zwiększyć Twoją artystyczną świadomość. Poznawanie historii sztuki to fascynująca podróż przez dzieje i pogłębianie miłości do rysunku. Jako Szkoła Rysunku organizujemy darmowe wykłady na fb, które prowadzi sam szef i założyciel DOMINa - Wojciech Domińczak. Ty także możesz zgłębić historię sztuki!
kurs rysunku kurs artystyczny

Bez tego nic nie narysujesz

W naszej Szkole Rysunku pomożemy Ci opanować najtrudniejsze zagadnienia związane z nauką rysunku. Opracowaliśmy program oparty na ćwierćwiecznym doświadczeniu – wiemy zatem jak skutecznie wyjaśnić kłopotliwe tematy. W skład solidnej podstawy, którą poznasz wchodzą:

 • perspektywa czyli rysowanie przestrzeni
 • światłocień – jak konstruować cienie rzucone?
 • rzuty ortogonalne, przekładanie płaskich widoków na przestrzenne
 • bryły platońskie
 • kreatywność – 4 proste sposoby na jej rozwijanie

Zróżnicowana tematyka kursu rysunku

Kurs rysunku od podstaw zawiera zróżnicowane tematy. Dzięki temu poznajesz wszystko i masz dobre podłoże do dalszej, bardziej ukierunkowanej nauki rysunku. Tematyka kursu obejmuje:

 • martwą naturę – wszystkie fazy jej tworzenia
 • samotne drzewa i złożony krajobraz
 • anatomię postaci w tym również portret
 • samochody – zaczynamy od starszych modeli
 • architekturę na podstawie kościoła w Jerzmankach
 • geometrię – system Igurra i kompozycje z figur 

Stopiany, ready deska i dupogodziny

Nauka rysunku wymaga systematyczności. Wiemy jak pomóc Ci wypracować taki nawyk. W tym celu stworzyliśmy i przetestowaliśmy system niezawodnych metod. Znajdziesz je tylko w naszej Szkole Rysunku!

 • STOPIANY – 5 minutowe sekwencje, podczas których w pełnym skupieniu wykonujesz pracę artystyczną tzn., że nic nie może Cię rozpraszać.
 • READY DESKA – trzymaj ją na widoku, tak żeby przypominała o zaczętym rysunku. Jeśli zawsze będzie w gotowości, łatwiej usiądziesz do Stopiana i skończysz rysunek.
 • DUPOGODZINY – ilość poświęconego czasu na rysowanie. To ma ogromne znaczenie. Im bardziej się zaangażujesz, tym szybsze postępy zrobisz. Nie ma czegoś takiego jak talent – sekret tkwi w systematycznej pracy nad rysowaniem.

SZKOŁA RYSUNKU JEST TEŻ W SIECI

Odwiedź nas na portalach społecznościowych. Znajdziesz tam mnóstwo inspiracji i rysunkowej wiedzy. Na fb możesz skorzystać z DARMOWYCH lekcji rysunku live prowadzonych przez założyciela DOMINa - Wojciecha Domińczaka. Są tam też wykłady z historii sztuki. Po rysunowe tutoriale wpadnij na yt.

Kurs malarstwa - martwa natura

Nasza szkoła rysunku ma w ofercie również zajęcia z różnych technik malarskich. Zabawa kolorem Cię zrelaksuje i przeniesie w błogi świat marzeń.

Plansza rysunkowa

Tu możesz zobaczyć przykład planszy. Artysta połączył kilka tematów - anatomię, naturę i geometrię tak, żeby tworzyły zgraną całość.

SZKOŁA RYSUNKU

KTO PYTA NIE BŁĄDZI -
ARTYSTO! ROZWIEWAMY TWOJE WĄTPLIWOŚCI

Jest to bardzo indywidualna kwestia. W tym wypadku sprawdzi się stwierdzenie, że nauka trwa przez całe życie. 

Jeśli jednak chodzi Ci o przygotowanie do egzaminu na architekturę lub ASP rok (czyli 3 trymestry) to minimum. Oczywiście program kursu rysunku możesz przerobić szybciej – jeśli zostało Ci mniej czasu. Intensywny kurs feriowy lub maraton egzaminacyjny pozwalają przerobić tematy w krótkim okresie. 

Najważniejszy w nauce rysunku jest warsztat. Unikalne metody, które jako Szkoła Rysunku opracowaliśmy pomagają skutecznie go ro zwijać. Ready deska, Stopiany, System Igurra to tylko wierzchołek góry lodowej naszych sposobów.

Prowadzimy kursy rysunku dla różnych grup wiekowych. Jeśli zastanawiasz się, kiedy zapisać dziecko –  mamy kurs rysunku dla dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej. To świetny czas, by Twoja pociecha odkryła pasję i rozwinęła kreatywność.

Dorośli, którzy decydują się na naukę rysunku wybierają kursy hobbystyczne lub digital painting, alby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. W szkole rysunku możesz odpocząć po pracy i zresetować umysł, alby czuć się świeżo kolejnego dnia.

Tak 😃. Możesz zapisać się na kurs na architekturę lub ASP, gdzie krok po kroku przygotujemy Cię do egzaminów wstępnych. 

Możesz nam zaufać – od ponad 10 lat nasi kursanci są na pierwszych miejscach w rekrutacji. Określiliśmy to mianem Złotej Dekady. Z nami dostaniesz się na wymarzoną uczelnię techniczną lub artystyczną w Polsce czy granicą.

Zależy od Twojego celu nauki rysunku. Czy chcesz się dostać na uczelnię, czy rysujesz hobbystycznie. Na samym początku program wszystkich kursów rysunku bazuje na tym samym. 

Możesz też zapisać się na jeden z kursów malarstwa lub grafiki cyfrowej.

Tak, prowadzimy kursy kierunkowe na uczelnie artystyczne w Polsce i za granicą. W zależności od wybranego kierunku możesz dopasować kurs ASP dla siebie

Jeśli jeszcze nie wiesz, który kierunek chcesz studiować wybierz kurs rysunkowo-malarski. Jest on dobry także dla hobbystów. Jako szkoła rysunku pomożemy Ci zdecydować się na kierunek studiów, który będzie dla Ciebie najlepszy.

W naszej Szkole Rysunku bazujemy na zasadzie ELASTYCZNOŚCI. Wypada Ci ważne wyjście, choroba czy inne zajęcia – opuszczasz lekcję rysunku i odrabiasz ją w innej grupie. Wcześniej zapytaj prowadzącego, czy robią ten sam temat. Możesz też przyjść w ramach Wolnej Pracowni i nadrobić nieobecność. W obu przypadkach zrealizujesz temat pod okiem prowadzącego.

Nasi asystenci to osoby związane ze środowiskiem artystycznym i architektonicznym. Są to młode i zaangażowane osoby, które godzą studia z pracą i pasją. Jeśli należysz do nich – zapraszamy!

Obecnie filie Szkoły Rysunku są już w 10 miastach w Polsce. Znajdziesz nas w Gdyni, Gdańsku, Radomiu, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu

Możesz to wykorzystać we wakacje i wziąć udział w Koronie plenerów. W tym czasie każda filia organizuje tydzień plenerów rysunkowych. To świetna okazja, żeby rozwinąć warsztat i zwiedzić najpiękniejsze zakątki Polski.

skontaktuj się z nami

Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać kurs rysunku idealnie dopasowany do Twoich preferencji. Jeśli masz jakieś pytania, napisz je proszę we wiadomości poniżej.

NAPISZ DO NAS

WARSZAWA, PL

ul. Chmielna 98

00-801 Warszawa