przedmioty na wapw

Przedmioty na WAPW – pierwszy rok studiów

Pewnie w przerwie między przygotowaniem na kurs rysunku a kolejnym zadaniem maturalnym zastanawiasz się jak tak właściwie będą wyglądały Twoje studia. Możesz poszukać planu przedmiotów na stronie Wydziału Architektury PW, ale umówmy się, prócz nazwy i ogólnego zarysu to niewiele wyjaśnia. 

Przedmioty na WAPW w planie studiów

Czas sięgnąć do źródeł, aby szerzej opisać każdy przedmiot na WAPW. Jak możesz zauważyć niżej w tabeli podzielono przedmioty na 4 kategorie:

  • blok projektowy
  • kontekst projektowania (warsztat – fioletowy, technologia- niebieski, historia- zielony)
  • zajęcia uzupełniające
  • praktyki 

W dużym skrócie wygląda to tak:

  • przez cały semestr pracujesz nad projektami architektonicznymi – kolor pomarańczowy
  • uczestniczysz w wykładach z wymienionych w tabeli przedmiotów
  • chodzisz na ćwiczenia z bloków kontekst i zajęcia uzupełniające (odbywają się one z podziałem na grupy dziekańskie)
  • we wakacje bierzesz udział w praktyce rysunkowej, która trwa 2 tygodnie

Przedmioty na WAPW -
słowniczek pojęć studenckich

Dziekan

Najważniejsza osoba na wydziale, która sprawuje nad nim władzę i kieruje jego działaniem.

Dziekanat

Odpowiednik sekretariatu. Biuro wydziału danej uczelni. Będziesz je często odwiedzać, aby złożyć dokumenty, wnioski itp.

Dziekanka

Inaczej urlop dziekański. Możesz go wziąć na rok akademicki.

Egzamin

"Duży sprawdzian" z całego zakresu materiału danego przedmiotu. Może się odbyć po dwóch semestrach nauki.

Immatrykulacja

Uroczyste przyjęcie w poczet studentów podczas inauguracji roku akademickiego, połączone ze ślubowaniem.

Kolokwium

Odpowiednik szkolnych sprawdzianów. Odbywa się kilka razy w semestrze i sprawdza węższy zakres materiału.

Lektorat

Obowiązkowe zajęcia z języków obcych.

Moodle

Platforma e-learningowa, na której zamieszczane są materiały. Tam też wgrywane są wystawy online i zadania, które będą archiwizowane.

Rektor

Sprawuje władzę nad Politechniką Warszawską, kieruje działaniami uczelni.

Sesja

W tym czasie nie ma zajęć. Odbywają się egzaminy. Mamy trzy terminy sesji: zimową, letnią i jesienną.

USOS

Dziennik elektroniczny, w którym zapiszesz się na przedmioty, sprawdzisz oceny, plan zajęć, zaliczenia itd.

Wystawy

Odbywają się pod koniec każdego semestru. Na 1. roku wystawy były z zajęć projektowych, rysunkowych i komputerowych.

Przedmioty na WAPW - jak wyglądają

Większość przedmiotów na WAPW ma swoją kontynuację przez kilka semestrów, jednak ze zmienioną nazwą. Na przykład:

  • materiałoznawstwo –> budownictwo
  • statyka –> podstawy projektowania konstrukcji
  • rysunek odręczny –> architektoniczny rysunek warsztatowy

Poniżej wyjaśniam, jak u mnie przebiegały zajęcia, na co zwracałam uwagę, jak wyglądały zaliczenia przedmiotów na WAPW.

Przedmioty na WAPW - semestr I

Elementy projektowania

Ten przedmiot ćwiczeniowy jest przygotowaniem do myślenia projektowego. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu po 3 -5 godzin w zależności od potrzeb.

W mojej grupie prowadzący podzielili go na trzy mniejsze zadania i jeden projekt, w pewien sposób skorelowane ze sobą. Czułam, że mają one pomóc nam patrzeć na świat szeroko otwartymi oczami, z wrażliwością i ciekawością. Poniżej możesz przeczytać więcej o ich szczegółach.

przedmioty na wapw projekt

1. Miejsce - czas na NIC.

Pierwsze zadanie z tego przedmiotu na WAPW było dla mnie zupełnym zaskoczeniem. Nieco przewrotne, otwarte i mające zmienić nasze podejście do świata. Szukaliśmy pustki, którą później prezentowaliśmy graficznie/filmowo...

2. Forma - mimetyzm

„Raz, dwa, trzy, chowasz się Ty.” To była wskazówka dla nas. Wtapialiśmy się w leśny krajobraz, budując coś lub dobierając odpowiedni strój. Pracowałam z koleżanką, co było bardzo przyjemne. Udało nam się dobrać jeśli chodzi o podział obowiązków i sposób myślenia. Jak pewnie wiesz praca architekta to głównie praca w zespole. Trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze jest tak kolorowo, o czym również się przekonałam, pracując nad późniejszym projektem.

przedmioty na wapw kamień

3. Materiał - nie ma(teriał)

Zadanie typowo praktyczne, na budowę makiety. Losowaliśmy materiały budowlane, takie jak szkło, drewno, kamień, tkanina. Później mieliśmy w ich języku wejść do wnętrza sześcianu z danego tworzywa.

przedmioty na wapw

4. Integracja / wodo(łapacz)

Pierwszy projekt całościowy. Tworzyliśmy coś zbierającego deszczówkę i oddającego ją później przyrodzie. To zadanie było w duchu obecnych problemów klimatycznych; suszy i nawałnic.

Techniki informacyjne

Prościej mówiąc – zajęcia komputerowe.

Na wykładach dowiesz się m.in. jak są przekazywane i odbierane informacje (czyli rodzaje znaków, działanie wzroku, wpływ kultury na rozumienie znaczeń), poznasz rodzaje kompozycji i typografii. Jak dla mnie, to takie przydatne ciekawostki, które mogą ułatwić pracę architektom.

W czasie laboratoriów poznałam podstawy fotografii wraz z ustawieniami aparatu. Mieliśmy też zajęcia z programów: Photoshopa, Illustratora, AutoCADa. Ten przedmiot to także przygotowanie do tworzenia i przedstawiania prezentacji oraz składania plansz architektonicznych. Moja grupa poprosiła również o przykłady materiałów i sposobów wykonywania makiet. 

To wszystko przećwiczysz na krótkich zadaniach, które są do opracowania. Najbardziej stresującym było dla mnie przedstawianie prezentacji, ale w jakiś sposób trzeba się tego nauczyć.

wapw przedmioty

1. Klimat miejsca

W tym zadaniu ćwiczyliśmy głównie fotografię i obróbkę zdjęć. Miejsca, które wybraliśmy przedstawialiśmy prowadzącym, a oni pomagali nam wybrać najlepsze. Kolejne dwa zadania również odnosiły się do tej samej lokalizacji.

wapw przedmioty makieta

2. Forma przestrzenna

Dzięki temu zadaniu nauczyłam się budować, fotografować i wstawiać obiekty z makiety w zdjęcie.

wapw przedmioty idea

3. Ideogram

Zadanie polegało na stworzeniu ideogramu za pomocą grafiki wektorowej, oddającego klimat wybranego wcześniej miejsca.

przedmioty na wapw zeszyt

4. Zeszyt projektu

Tworzyliśmy krótką książeczkę, jako dodatek do zadania z wodołapaczem. W zeszycie przedstawialiśmy całą drogę projektowania.

5. Prezentacja projektu

W architekturze niezbędna jest też umiejętność prezentacji, więc oprócz wykładu na ten temat, mieliśmy również część praktyczną. Oczywiście, przez ekran jest to zupełnie coś innego, ale nie wiem, czy tradycyjna forma jest warta większego stresu.

Rysunek Odręczny

Po kursie na architekturę w Szkole Rysunku czułam się bardzo dobrze przygotowana na ten przedmiot na WAPW. Szczerze przyznam, że moi znajomi z innej grupy, którzy mieli pierwsze zajęcia z rysunku odręcznego przede mną, po powrocie z uczelni zasiali panikę. Mówili, że prowadzący nie zaliczali prac osobom ze Szkoły Rysunku. Według mnie była to tylko kwestia ich podejścia. To, czego nauczyłam się na kursie rysunku okazało się nie tylko niezbędną podstawą do rysowania na wydziale, ale także jedynym narzędziem i ułatwieniem, bez których nie wyobrażam sobie zaliczenia rysunku odręcznego.

Jako przedmiot prowadzony przez MS Teams, rysunek odręczny nie był tak przyjemny, jak mógłby być na żywo. Prowadzący jednak wybrnął z sytuacji i dał nam krótkie zadania rysunkowe do pracy w domu. Na zdalnych lekcjach rysunku pracowaliśmy z wnętrzem pokoju, widokiem z okna, projektem mebla i przedmiotem codziennego użytku.

przedmioty na wapw malarstwo

Historia budowy miast

Historia to jeden z niewielu przedmiotów szkolnych, za którymi niespecjalnie przepadam. Chyba przez brak zamiłowania do polityki i wojen. Mimo wszystko są interesujące mnie tematy. Przez zmianę programu na jednolite magisterskie wyjątkowo mieliśmy HBM na pierwszym roku studiów. 

Prowadzące (Alicja Szmelter i Monika Trochym-Cynke) to złote kobiety z zamiłowaniem do przedmiotu. Podczas wykładów poznałam rozwój miast i sposobów ich organizacji na przełomie dziejów, a także zmiany myślenia o miastach. Pomagało mi notowanie i szkicowanie w czasie wykładu, żeby przed kolokwium powtórzyć sobie materiał.

Ćwiczenia z HBM polegają na szkicowaniu widoków miast oraz  mapek z legendą i opisem. Na koniec semestru notatki są oceniane. Prowadząca radziła nam, żebyśmy rysowali podczas ćwiczeń i nie upiększali ilustracji. Właśnie tak robiłam i zawsze mogłam liczyć na korektę od niej. Niektórzy zostawili sobie uzupełnienie wszystkich notatek na sam koniec semestru, co jest bardzo zgubne. Jeśli chcesz mieć wszystko na bieżąco i ze spokojem, szczerze polecam pracę na zajęciach.

przedmioty na wapw historia sztuki

Materiałoznawstwo

W tym przedmiocie miałam pecha jeśli chodzi o prowadzącego. Wykłady były nużące i niezbyt wiele z nich wyniosłam. Może to przez podeszły wiek prowadzącego w połączeniu ze zdalnym nauczaniem. 

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło… 

Dzięki temu miałam więcej luzu i łatwiej było mi zaliczyć przedmiot. Nie jest tak, że niczego się nie nauczyłam. Ale można więcej.

Podczas ćwiczeń dostaliśmy krótkie zadanka, jak:

  • wrysowanie izolacji
  • opis części budynku
  • prezentacja grupowa o materiałach budowalnych

Do oceny wliczały się także prace nad projektem z EP z zadania 4.

Statyka i wytrzymałość materiałów

Ten przedmiot na WAPW był dla mnie odpowiednikiem fizyki. Same wykłady nie przydały mi się aż tak jak ćwiczenia, dlatego że przedmioty matematyczne najłatwiej przyswajam licząc zadania. Bardzo prawdopodobne, że w Twoim przypadku jest podobnie. 

Notatki z wykładów do tego przedmiotu pomogły mi w pracy semestralnej i egzaminie. Ta praca to zadanie teoretyczne, kilka obliczeniowych i do rozwiązania w RM-Winie (programie do obliczeń naprężeń). Na każde zadanie przypadają jedne ćwiczenia. Poniżej możesz zobaczyć fragment zadania z rysunkiem i zastosowaniem belki.

Mieliśmy też jedno kolokwium w semestrze, które u mojego prowadzącego polegało na rozwiązaniu takich zadań jak na pracy semestralnej, więc nie było ciężko się do niego przygotować.

Jeśli jesteś/byłeś na profilu matematyczno-fizycznym to z pewnością będzie Ci o wiele łatwiej z tym przedmiotem na WAPW. 

Dokładnie tak samo przebiega przedmiot na WAPW z drugiego semestru: Podstawy projektowania konstrukcji.

Elementy matematyki i geometrii

W tym przedmiocie zasmakujesz szczęścia w nieszczęściu. Zaletą WAPW jest, że przygoda z matematyką kończy się po pierwszym semestrze. Na większości wydziałów architektury kontynuuje się ją jeszcze w drugim. Jednocześnie takie skompresowanie materiału było dla mnie trochę zbyt intensywne, a przez to pobieżne. Sama musiałam nauczyć się końcowego działu, bo nie starczyło czasu na ćwiczeniach. 

Plusem była możliwość konsultacji zadań z prowadzącym, co znacznie ułatwiło mi naukę na własną rękę. Jeśli szukałbyś pomocy z tego WAPW-skiego przedmiotu, mogę Ci polecić:

Język obcy i w-f

Tu chyba nie mam się jak za bardzo rozpisać. Przez pierwszy semestr chodziłam na kurs angielskiego B2, bo nie miałam certyfikatu przed rozpoczęciem studiów. Osoby z nim wybierały kontynuację angielskiego lub zupełnie nowy język. Po kursie mogłam zaliczyć egzamin i zapisać się na dowolny język.

Domyślam się jaki obraz masz przed oczami, gdy widzisz zdalny w-f. Nie ukrywam, na jednym spotkaniu byliśmy stacjonarnie i było bardzo ciekawie, bo wybrałam judo. Ogólnie możesz zapisać się praktycznie na wszystko: od turystyki przez aerobik, siatkówkę, pływanie, boks, aż po taniec. 

Kiedy już ten przedmiot odbywał się przez kamerkę, ani razu nie ćwiczyłam. Chyba jakimś cudem udało mi się uniknąć wywołania do włączenia kamery. Mimo to, półtorej godziny zajęć wykorzystywałam na swój trening, naukę i gotowanie 🤤.

Przedmioty na WAPW - semestr II

Projektowanie wstępne

To kontynuacja elementów projektowania, ale pod inną nazwą. Prowadzący się nie zmienili, ale typ zadań już tak. Weszliśmy na bardziej zaawansowany poziom. Tym razem były to tylko dwa ćwiczenia projektowe. Pierwsze indywidualnie, drugie mogliśmy robić w parach.

1. Wieża dla oddechu
Projektowaliśmy punkt widokowy na skarpie, który, o dziwo, nie musiał jak wieża, piąć się w górę. Niektórzy zrobili ścieżki, można też było zejść w dół.
2. Hobby w ogrodzie
Możliwe, że przez pracę w parach to zadanie mnie podłamało. Zdecydowanie źle mi się nad nim pracowało i czuję, że mało z siebie dałam, zajęta nauką innych przedmiotów na kolokwia. Od Ciebie zależy jaki sposób pracy wybierzesz. Przetestuj, które przedmioty na WAPW są dla Ciebie najważniejsze.
Projektowaliśmy domki działkowe dla osób ze specyficznymi zainteresowaniami. W moim przypadku było to pszczelarstwo, ponieważ chciałam nico dowiedzieć się na temat tych owadów.
Previous slide
Next slide

Tematy ćwiczeń są wybrane przez prowadzących, dlatego różnią się między grupami. Mają jednak wspólne cechy, jeśli chodzi o typ projektowanego budynku, wielkość, sposób myślenia i przeznaczenie. Przyjemnie oglądało mi się później wystawy, żeby zobaczyć, co zrobili inni koledzy.

Modelowanie komputerowe

Według mnie to był najgorszy z przedmiotów na WAPW. Nie chcę Cię zrażać, bo jeśli lubisz bawić się grafiką i spędzać czas przed komputerem, to może Ci się spodobać. Mnie zraziło chyba zdalne nauczanie, czyli zbyt wiele godzin patrzenia w ekran i to, że programy często ze mną nie współpracują.

Na zaliczenie ćwiczeń mieliśmy w parach przygotować model wylosowanego domku. A później włożyć go na planszę i dodać kod QR do wirtualnego spaceru po obiekcie.

Jak widzisz architektura jest bardziej złożona niż sam kurs rysunku. Chociaż zgodzę się ze stereotypowym twierdzeniem, że wymaga i artystycznego wyczucia, i logicznego myślenia. Jeśli już chodzisz do szkoły rysunku, czerp z niej jak najwięcej. Umiejętność komponowania i wrażliwe oko, które sobie wyrobisz podczas lekcji rysunku na pewno przydadzą Ci się w trakcie studiów.

Architektoniczny rysunek warsztatowy

Wyglądało jak kontynuacja rysunku odręcznego. Nawet trafiłam na tych samych prowadzących. Niestety nasza grupa była połączeniem dwóch, więc trudno było się przebić do korekty. 

Lekcje rysunku były poświęcone jednemu dużemu projektowi – dziedzińca perystylowego. Rysowaliśmy kolejno jego układ, rzut i przekroje, detale, otoczenie i perspektywę. W tym przedmiocie na WAPW chodziło o rozmowę rysunkiem i zapis swoich myśli przy jego pomocy. Prowadzący podkreślał, że mamy pokazać proces i rozważać rozwiązania problemu, rysując.

Historia architektury powszechnej

Przedmiot z notatkami na ocenę – podobnie jak HBM. Nie mieliśmy jednak czasu na szkicowanie w trakcie ćwiczeń. Wszystko należało uzupełnić później. Tutaj znów serdecznie Ci radzę robić to na bieżąco, żeby pod koniec semestru, przy oddaniu projektu i nauce na kolokwia, nie utonąć w rysunkowych notatkach.

Wykłady i ćwiczenia uzupełniały się jeśli chodzi o materiał. Podczas ćwiczeń dokładniej omawialiśmy wybrane budynki i rozwiązania. Bardzo pomogło mi robienie notatek z wykładów, na których pojawiało się o wiele więcej przykładów i ciekawych informacji.

przedmioty na wapw historia sztuki

Historia sztuki

Ten przedmiot na WAPW to był najprzyjemniejszy wariant historii. Z charyzmatyczną prowadzącą (Iwoną Szustakiewicz) i proponowanymi przez nią bardzo różnymi formami prowadzenia ćwiczeń. Był czas na dyskusje, prezentacje, wykłady i oglądanie filmów. Poza tym historia sztuki jest, jak to pięknie ujęła Pani Szustakiewicz, bliżej ludzi, bardziej ludzka niż „zwykła” historia. Tu liczą się poglądy ale też uczucia i zmienność w postrzeganiu świata przez kolejne pokolenia.

Historia sztuki za darmo!

Niekonwencjonalne podejście do historii sztuki znajdziesz na fb Szkoły Rysunku w formie live'ów. Brałam udział w tych wykładach; każdy rozpoczyna się i kończy wspólnym powtórzeniem materiału, przez co żadna ważna informacja Ci nie umknie.

Budownictwo

W moim przypadku ten przedmiot na WAPW wyglądał bardzo podobnie do pierwszego semestru, ponieważ prowadzący się nie zmienił. Zadania były inne, już bardziej zaawansowane i wymagały rysowania czy to odręcznego, czy w AutoCADzie. Dostaliśmy schematyczny rzut i przekroje budynku, wraz z warunkami gruntowo-wodnymi i na tym projekcie pracowaliśmy. Nauczyłam się:

  • układać warstwy ścian, podłóg, fundamentów
  • rysować detal na styku ścianki działowej ze stropem itp.
  • rozmieszczać żebra w stropie gęstożebrowym
  • rozliczać schody
  • wykonywać rysunki techniczne w AutoCADzie wraz z tabelką materiałów

Podstawy projektowania konstrukcji

To kontynuacja Statyki i wytrzymałości materiałów. Jeśli chcesz poznać jej przebieg, zajrzyj wyżej [KLIK].

Angielski dla architektów

Cóż to była za walka o dołączenie na ten przedmiot. Wstanie wczesnym rankiem, aby zarejestrować się w USOSIE (tam zapisujesz się na języki – lektoraty i w-f, wedle zasady „kto pierwszy ten lepszy”) zakończyło się dla mnie sukcesem. Mam nadzieję, że Tobie również się powiedzie. Angielski dla architektów prowadzi Pani Magdalena Walenta, która była pracowała jako architektka, zatem ma doświadczenie w tej dziedzinie. 

Na kursie:

  • poznasz słownictwo z branży budowlanej (etapy projektowania budynku, osoby pracujące nad nim, materiały itd.)
  • nauczysz się prezentować swój projekt
  • opiszesz budynek
  • wysłuchasz wielu ciekawych rozmów z architektami
  • odkryjesz intrygujące budynki i ich twórców

Praktyka rysunkowa

Skoro już znajdujesz się na stronie, której przewodnim tematem jest nauka rysunku, a po głowie chodzi Ci tylko jedno pytanie: „Jak dostać się na architekturę na WAPW?„, przejdę do elementu studiów, o którym nie miałam pojęcia.

Praktyka rysunkowa trwa 10 dni roboczych. W moim przypadku był to dwutygodniowy wyjazd na rysowanie w plenerze. Mieliśmy do wyboru kilka lokalizacji i terminów:

  • Kraków
  • Kazimierz Dolny
  • Kłodzko
  • Warszawa
  • Jaworki
  • Toruń
  • praktyki rysunkowe online.

Ze względu na najbardziej dogodny termin pojechałam do Kłodzka. Była to najbardziej kameralna grupa rysowników, licząca cztery studentki i pięciu studentów. Dzięki temu mogliśmy się lepiej poznać i szybciej zintegrować.

przedmioty na wapw praktyki
Sklepiona piwnica jednego z budynków folwarcznych w Zamku Sarny.

Program każdego dnia był dość napięty. Od 9.00 zaczynaliśmy lekcję rysunku lub wyjeżdżaliśmy zapoznać się z okolicą, a całe zajęcia kończyły się o 20 lub nawet 22. 

Wieczory też mieliśmy w większości przypadków zorganizowane przez prowadzących, lub już w drugi tygodniu z naszej inicjatywy. Wychodziliśmy do baru, graliśmy w karty, rozmawialiśmy. Były też noce w Twierdzy Kłodzkiej z ogniskiem.

Główny nacisk prowadzący kładli na nauczenie nas:

  1. Szkiców architektonicznych, które są kilkuminutowym zapisem istotnych informacji z danego miejsca. 
  2. Malowania akwarelami, więc mogę przyznać, że odbyłam darmowy kurs malarstwa w plenerze.
przedmioty na wapw plenery
Jedna z kłodzkich kamieniczek, którą malowałam na praktykach rysunkowych.

Przedmioty na WAPW - egzaminy

Po pierwszym semestrze, czyli w sesji zimowej nie miałam żadnego egzaminu. Dziwne? Hmmm… Studia na WAPW charakteryzują się tym, że pracujesz przez cały semestr nad projektem i to jest zajmujący Cię w większości przedmiot. Na koniec każdego semestru jest oddanie projektu i wystawa. Niestety (chyba), podczas mojego pierwszego roku wystawy odbyły się zdalnie. Co nie zmienia faktu, że przed złożeniem projektu trzeba poświęcić dużo czasu, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Tym bardziej, że korekty odbywały się nawet w dzień oddania.

Nauka rysunku - inspiracje do projektów

Jeśli pracując nad projektem, staniesz w miejscu, nie wiedząc jak graficznie do niego podejść, sięgnij po inspiracje do najlepszej Szkoły Rysunku w Polsce. To w niej uczyłam się rysunku, dzięki czemu bez większego problemu zdałam egzaminy na architekturę.

Zajrzyj na instagrama, gdzie znajdziesz obrazy w różnych technikach i stylach. Może wykorzystasz jakiś w swoim projekcie? Podziel się w komentarzu.

Egzaminy miałam w sesji letniej. Dla całego roku były one z trzech przedmiotów:

Nie taki diabeł straszny, bo z pierwszego można było dość łatwo uzyskać zwolnienie. Wystarczyła aktywność w dyskusji na wykładach lub krótka prezentacja oraz minimum 4 z modelu i planszy.

Najbardziej wymagający był egzamin z PPK, ponieważ musieliśmy rozwiązać 10 zadań w 2 h. Każde było punktowane tak samo, więc możesz zdobyć łatwiej punkty na krótszych i mniej wymagających. Mimo, że miałam możliwość poprawy, bo liczyła się lepsza ocena, nie chciałam drugi raz podchodzić do egzaminu. Możesz zapisać się na trzy terminy z czterech, więc jest trochę inaczej niż w szkole.

Ostatnim z przedmiotów na WAPW, z którego odbył się egzamin był HBM. Wcześniej dostaliśmy informację z przykładowymi zadaniami i obowiązującą tematyką. Była ona dość zawężona i precyzyjna: rozwój Warszawy i przekrojowe ujęcie rozwoju miast na podstawie zadanego problemu (np. obronność, ulice, dominanty na przestrzeni dziejów).

Był to egzamin typowo szkicowy, z włączeniem krótkich notatek. Zatem kurs rysunku, który przeszłam w Szkole Rysunku nie poszedł w las.

Przedmioty na WAPW -
jak prowadzę notatki

Przedmioty na WAPW -
mogą Cię zainteresować

Interesuje Cię nauka rysunku? Chciałbyś zacząć, ale nie wiesz jak? Na stronie znajdziesz wiele pomocnych artykułów, które przyspieszą i ułatwią Ci proces nauki rysunku

Przedmioty na WAPW - jeśli dobrnąłeś do końca daj znać, czy:

  • Podobał Ci się artykuł?
  • Był przydatny?
  • Masz może jeszcze jakieś  pytania odnośnie przedmiotów na WAPW lub ogólnie studiów?
  • O czym chcesz przeczytać w kolejnym wpisie?

Napisz proszę w komentarzu, z chęcią odpowiem 😊

Leave a Comment