rowerzysta rysunek

ROWERZYSTA - RYSUNEK NA ODPRĘŻENIE - 8 LEKCJA RYSUNKU

ROWERZYSTA - WYKORZYSTAJ NABYTE UMIEJĘTNOŚCI

Rowerzysta to rysunek, w którym połączysz kilka kompetencji. Rysowanie człowieka w ruchu, szkic pojazdu, wykreślanie elips w perspektywie. Tak kompleksowa lekcja rysunku pozwoli Ci się rozwinąć niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania. Krok po kroku przejdziemy przez kolejne etapy, abyś miał pewność, że każda część jest zrozumiała.

Pracownia rysunku wykonała świetne ilustracje do mojej książki. Byłem tak zauroczony że po paru miesiącach zapisałem swojego syna na naukę rysunku w Dominie. Z całego serca polecam
domin szkoła rysunku opinie
Zbigniew Nowecki
prof. nauk medycznych

A może by tak coś abstrakcyjnego? Na olado.pl znajdziesz internetowy kurs rysunku od podstaw. Sam wybierasz interesującą Cię tematykę i działasz w dowolnym miejscu o dogodnej dla Ciebie porze.

Podejmij wyzwanie łamigłówkowe z rysowaniem trójlistnika:

Kurs rysunku online “Trójlistnik”

ZOBACZ CO CIĘ CZEKA W TYM WPISIE

UNIKALNE CECHY DOMINA

ELASTYCZNOŚĆ

Nie było Cię na zajęciach? Bez względu na powód nieobecności możesz je odrobić w dowolnej grupie. Wybierz z planu dogodny termin lub skorzystaj z Okna odrobieniowego. Zawsze znajdzie się miejsce dla Ciebie.

RODZINNA ATMOSFERA

To najwyżej oceniana przez kursantów cecha szkoły rysunku. Nie tylko pasja łączy ludzi. Poza kursami także spędzamy razem czas: na Wigilii, DOMINiadzie czy grillu interacyjnym.

VETERAN ROOM

Taki status osiągniesz po ukończeniu kursu rysunku w DOMINie lub dostaniu się na Architekturę. Gdy jesteś Veteranem masz wstęp na zajęcia za darmo i dożywotnio.

Kurs rysunku DOMIN DEMO

Życie artysty jest nieograniczone. Sztuka daje Ci wiele możliwości rozwoju i wyrażenia siebie. Otwiera na otaczające piękno, dzięki czemu dostrzeżesz je nawet w najdrobniejszych rzeczach. To zupełnie inny wymiar niż etatowa praca w korporacji. Tworząc, wymyślając nie tylko spełniasz własne pragnienia. Poprzez warsztat dajesz innym to, co potrafisz najlepiej. Szczególnie kiedy działasz z pasji. 

Jeśli zastanawiasz się, czy nasz kurs artystyczny jest dla Ciebie, możesz wypróbować go za darmo. Czekają na Ciebie aż 3h lekcji. Wystarczy, że zapiszesz się do naszego newslettera, a otrzymasz hasło z dostępem do kursu.

0
FILLI W POLSCE
0 +
CZŁONKÓW RODZINY DOMINA
potencjał artystyczny dziecka techniki rysunkowe
kurs rysunku warszawa rodzina domina
0 +
LAT DOŚWIADCZENIA
0 lat
1. MIEJSCE NA ARCHITEKTURZE

NASZA MISJA

Prowadzący filie są ogromnymi pasjonatami rysunku. Gdy uczestniczyłam w kursie, nie miałam wątpliwości, że wszyscy nauczyciele są we właściwym miejscu. Wojtek mówi nawet, że chciałby, aby jak najwięcej ludzi pokochało rysunek. W końcu to wspaniała pasja, która niesie za sobą przyjemność, ale też zarobek i uznanie.

NASZE WARTOŚCI

Asystenci w DOMINie to ludzie pełni energii i zaangażowania. Obdarują Cię mnóstwem pozytywnego uśmiechu, wesprą dobrym słowem i własnym ramieniem. A może Ty też chciałbyś dołączyć do naszej Rodziny DOMINa?

ROWERZYSTA W KAŻDYM WIEKU

LEKCJA WIDEO - PORTRET STARCA

Szybkie lekcje rysunku od podstaw to świetne narzędzie dla Ciebie. Sprawdzi się zawsz, gdy masz krótką przerwę w nauce lub pracy i pragniesz rozwijać swoją pasję do tworzenia. Wystarczy kwadrans rysunkowy dziennie, abyś wyrobił regularny nawyk.

JAK NARYSOWAĆ STARCA KROK PO KROKU?

 1. Wykonstruuj głowę na kuli i dodanie szczęki.
 2. Wyznacz osie, linie pomocnicze (przydają się nie tylko w kursie na architekturę).
 3. Stwórz linearną formę elementów twarzy.
 4. Wzbogać portret o akcesoria: nakrycie głowy, fajka, forma i kształt brody z włosami.
 5. Dodaj ramiona oraz fragment klatki piersiowej.
 6. Nałóż walor po całości, zaczynając od najciemniejszych miejsc. 
 7. Wzmocnij kontrastu w światłocieniu.
 8. Nasycaj rysunek drobnymi detalami: odstające włoski, szczegóły zarostu.

Zauważ na filmiku, że niektóre fazy są prowadzone równolegle jak np. 7. i 8. To dlatego, że po przejściu etapu konstrukcji, linearnego rysunku portretu i wstępnego zarysu światłocienia masz solidną bazę. Jak na rysunek od podstaw przystało. W ramach tego szkieletu wprowadzasz ulepszenia i dopracowujesz rysunek tam, gdzie sądzisz, że jest to potrzebne.

Logo WD 500

Serdeczne podziękowania dla Wojciecha Domińczaka

Ten kurs rysunku przygotował dla Ciebie sam założyciel Szkoły Rysunku DOMIN. Jeśli masz do Wojtka pytania związane ze swoją pracą, pisz śmiało. Z chęcią zrobi korektę rysunku.

nauczyciel rysunku domińczak

ROWERZYSTA - RYSUNEK - DO DZIEŁA!

Wydaje mi się, że w szkole rysunku nie miałam okazji, aby narysować postać w ruchu. Jest to bardzo cenne doświadczenie. Uczy obserwacji i szybkiego reagowania, aktywizuje rękę do działania i pobudza wyobraźnię. Wszak nasz obraz jest wtedy stopklatką, którą częściowo odtwarzamy z zapamiętanej wcześniej pozycji człowieka. Sylwetkę natomiast próbujemy poskładać na bazie kolejnych kroków. 

Żeby zrobić ćwiczenie polegające na rysowaniu postaci w ruchu, wybierz się do galerii, parku, kościoła, czy innego miejsca publicznego, w którym spotkasz ludzi. Przyjmij wygodną pozycję i zacznij obserwować otoczenie. Niech kartka w szkicowniku zapełnia się prawie automatycznie. Osiągniesz taki stan po kilkukrotnym powtórzeniu ćwiczenia, gdy ręka będzie już rozgrzana

DARMOWY KURS - PODSTAWY AKWARELI

Chcesz zacząć malować akwarelami, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Grzegorz Wróbel stworzył suplement wiedzy idealny dla osób takich jak Ty. Konkretne i sprawdzone informacje. Bez owijania w bawełnę – najważniejsze zagadnienia. Od posiadania tych umiejętności dzieli Cię jedno kliknięcie.

OD CZEGO ZACZĄĆ RYSOWANIE ROWERZYSTY?

ROWERZYSTA - RYSUNEK - ETAP 1

Rysunek rowerzysty rozpoczniemy od rozplanowania przestrzeni. Hmm… brzmi to jak kurs na architekturę? Nic bardziej mylnego. Choć wprawdzie większość prac, niezależnie od przeznaczenia, zaczynamy w ten sposób.

Odpowiednio umieszczamy schemat kolarza na arkuszu. Sylwetka powinna być nie za mała. Pozostaw sobie marginesy od krawędzi kartki, aby mieć pewność, że cała postać zmieści się na kartce.

OD OGÓŁU DO SZCZEGÓŁU

Gdy naszkicujesz już ogólną figurę całego rowerzysty razem z pojazdem przejdź do stopniowego dodawania detali. Czyli elementów ubioru, plecaka i szczegółów w rowerze. Ahhh… klimat wycieczek rowerowych przywodzi mi na myśl lato i wakacyjny kurs rysunku. To czas, kiedy możesz przeżyć niesamowitą przygodę! Poznajesz wtedy niesamowitych ludzi, rysujecie razem w pracowni jak i na łonie natury.

rowerzysta rysunek od podstaw

Może w pewnej chwili pomyślałeś, że rowerzysta to rysunek dla dzieci. Owszem, może to być również świetny temat dla Twojej pociechy. Wtedy usiądźcie wspólnie do lekcji rysunku i przejdźcie ją razem.

NAJLEPSZE KURSY RYSUNKU

rysunek miasta akwarelą

KURS RYSUNKU W FERIE

Dwa tygodnie codziennego rysowania
Nadrobisz braki przed egzaminami
Codziennie nowe tematy
Twórczo spędzisz wolny czas
Najlepszy sposób na szybki progres

szkoła rysunku kurs na asp

KURS MALARSTWA

Rozwijaj się w różnych technikach
Akwarela, akryl, olejne, ikony
Komponuj sam lub twórz z natury
Poznasz nowych przyjaciół
Najlepszy sposób na odstresowanie

kurs malarstwa akryl

KURS NA ASP

Poszerzysz swoją wyobraźnię
Stworzysz teczkę na studia
Martwa natura, postać, akty, kompozycje własne
Nauczysz się projektować
Najlepszy sposób na przygotowanie do egzaminu

JAK POCIENIOWAĆ ROWERZYSTĘ NA RYSUNKU?

ROWERZYSTA - RYSUNEK - ETAP 2

Tutaj zastosuj najsprawniejszą metodę cieniowania. Twój rysunek pójdzie nawet szybciej niż wypełnianie kolorem w digital paintingu😉. Na początku pokryj zdecydowaną plamą najciemniejsze miejsca na kartce. Na tym rysunku rowerzysta jest oświetlony od tyłu, dlatego większość jego sylwetki pokryj szrafem. Wyróżnij też odpowiednie do danych miejsc odcienie szarości. Rower, plecak i drobne akcesoria kolarza są ciemniejsze od reszty elementów.

Kreska, której używasz niech będzie dynamiczna. Nadaj jej własny charakter, jak uczestnik kursu na ASP. Zobacz, że nawet opony mają ślad pociągnięć ołówka. Gdy zostawisz taką fakturę powstanie ciekawy efekt, zupełnie inny od totalnie gładkiej powierzchni.

KURS RYSUNKU ONLINE - DOMIN GDAŃSK

Przede wszystkim cudowna, swobodna atmosfera, dzięki której naprawdę z przyjemnością pracuje się na zajęciach. Dokładne korekty, indywidualne podejście, można śmiało o wszystko pytać i ze wszystkim się dogadać. I zawsze uśmiechnięci prowadzący, aż się cieplutko robi! :))
rysunek od podstaw
Julia Kuc-Mikłaszewicz

Tobie też pragnienie bycia artystą wydawało się marzeniem ściętej głowy? W historii sztuki przewijało się przecież tak wielu malarzy o różnych perypetiach. Życie twórcy jest tak piękne, wręcz idealne:

 • nie ma nad sobą szefa;
 • wstaje kiedy chce;
 • sam ustala godziny pracy;
 • tworzy to na co  ma ochotę.

Istna emanacja wolności i przyjemności! A gdybym Ci udowodniła, że Ty też tak możesz? Mam dla Ciebie narzędzia, które są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że z nich skorzystasz.

Dołącz do najskuteczniejszego w Polsce programu kursów artystycznych. Potwierdzają to wyniki egzaminów na uczelnie wyższe oraz współpraca z wielkimi przedsiębiorstwami jak Mazda, Universal Studios, Netflix, ILM czy CD Projekt Red.

GDZIE I KIEDY CHCESZ

Materiały możesz zabrać ze sobą w ulubione miejsce na świecie i kontynuować kurs artystyczny, będąc wolnym od ram czasowych.

DOŻYWOTNI DOSTĘP

Z nabytych lekcji rysunku korzystasz dowolną ilość razy przez nielimitowany okres. Możesz wrócić do wybranych zagadnień i odświeżyć zdobyte umiejętności.

KONSULTACJE Z TUTOREM 1:1

Do kursu online możesz też wybrać konsultacje online z tutorem. Ilość spotkań zależy od Twoich potrzeb.

JAK ULEPSZYĆ RYSUNEK ROWERZYSTY?

ROWERZYSTA - RYSUNEK - ETAP 3

Ostatnim czekającym Cię etapem jest wzmocnienie kontrastów. Tę poradę słyszałam często na kursie na architekturę. Ona faktycznie działa. Zestawione ze sobą płaszczyzny o różnym oświetleniu tworzą wrażenie trójwymiarowości. 

Spójrz chociażby na rękaw rowerzysty. Przez to, że jest na tle ciemniejszej koszulki, wydaje się „wychodzić” do przodu. Białe miejsca jakby świeciły, przyciągają uwagę. 

W tej fazie skoncentruj się na doprowadzeniu do efektu, który widzisz na tutorialu. Tak jak na przykład na kursie rysunku w ferie, niektóre założenia trzeba zrealizować, żeby lekcja miała sens i przyniosła Ci oczekiwane rezultaty.

jak szybko narysować rowerzystę

KURS RYSUNKU = DOMIN

DOMIN LUBLIN

Jak się zmobilizować do regularnych lekcji rysunku?

Z pewnością nie brakuje Ci materiałów, które dzielnie zapisujesz na dysku lub gromadzisz w szufladzie. Ponadto porad, zasad dotyczących nauki rysunku słyszałeś już tak wiele, a strony internetowe, na których inni dzielą się cudownymi trikami wzbudzają w Tobie poczucie przytłoczenie.

Mam na to skuteczne rozwiązanie. Już pewnie się z nim spotkałeś. Choć czasem musimy usłyszeć coś kilkukrotnie, żeby się przekonać o jego słuszności. Wystarczy tak niewiele.

Nic tak nie motywuje jak działanie w grupie. Pozwól, że posłużę się tu pewnym porównaniem. Gdy rozpoczynamy któreś z kolei w ciągu dnia zajęcia taneczne i jest to w dodatku koniec tygodnia, często czujemy brak sił lub niemoc. Ale gdy rozejrzysz się po sali i reszta grupy działa aktywnie, to jakoś z poczucia obowiązku i wspólnotowości poddajesz się ruchowi. W dodatku to, że już jesteś na zajęciach sprawia, że szkoda odpuścić, wyjść. Lepiej skorzystać z danego czasu. Więc stopniowo, krok po kroku Twoja energia rośnie, krew krąży szybciej, ciało staje się rozgrzane i… nawet nie zauważasz jak mija 1,5h lekcji. A satysfakcja po wykonanej pracy jest nieziemska!

Dlatego nie ma co czekać! Jeśli marzysz o tworzeniu pięknych rysunków i chciałbyś zdobyć solidny warsztat oraz poznać zasady ułatwiające rysowanie – dołącz do kameralnej grupy, w której odbędziesz regularne lekcje rysunku.

Może wolisz pracować indywidualnie? Czekają na Ciebie kursy artystyczne, w tym kurs malarstwa, czy kurs rysunku online 1:1 z tutorem.

ROWERZYSTA - RYSUNEK -PODSUMOWANIE LEKCJI

Jesteś zadowolony z ukończenia lekcji "Rowerzysta - rysunek"?

Gdy już przerobiłeś całą lekcję rysowania rowerzysty, czas na jej ugruntowanie, żeby nabyta wiedza nie uleciała z pamięci. Chyba, że dopiero masz zamiar podjąć się zadania, to tutaj masz skrót, na czy będzie polegało. W przypadku, gdy nie lubisz spojlerów, przejdź od razu do góry strony i zabierz się za działanie.

 1. Kompozycja ma znaczenie – właściwie rozplanuj sobie arkusz.
 2. Od ogółu do szczegółu – zasada, która ułatwi i przyspieszy pracę.
 3. Rysunek dla dzieci – wykorzystuj czas własnego rozwoju na przestrzeń pogłębiania relacji z pociechą – zachęć ją do rysowania.
 4. Cieniowanie rowerzysty – najpierw zaciemnij wszystkie nieoświetlone miejsca odpowiednim nasyceniem.
 5. Dynamiczne cieniowanie – metoda, która usprawni nakładanie światłocienia.
 6. Widoczny szraf dobrze wygląda – niekoniecznie wszystko musisz wygładzić.
 7. Kontrasty robią robotę – im większa rozpiętość między najjaśniejszym i najciemniejszym miejscem, tym większy kontrast działający na plus.
 8. Zbliż się do oryginału – prowadź etapy pracy tak, żeby Twój rysunek był podobny do tutorialowych wersji.

Jeśli tutorial Ci się podobał, udostępnij go, proszę, na fb lub swojej stronie/blogu.

A może masz jakieś uwagi/przemyślenia i chciałbyś się nimi podzielić? Śmiało, zostaw ślad w komentarzu, są one dla mnie niezwykle cenne.

kurs rysunku warszawa

WAKACYJNY KURS RYSUNKU

Wypróbujesz, czy to jest to
Twórczo spędzisz wolny czas
Dostosujesz czas trwania do siebie
Zrobisz duży progres w krótkim czasie

rysowanie zwierząt kredkami

NAUKA RYSUNKU HOBBY

Elastycznie dobierasz ulubione tematy
Otrzymujesz indywidualne podejście
Korzystasz z darmowych zajęć
Rozwijasz się w różnych technikach

digital painting malarstwo cyfrowe

DIGITAL PAINTING

Wybierz, co potrzebujesz: podstawy/ wizualizacje filmowe/ projekt środowiska/ concept art postaci
Rozwiniesz się jako hobbysta i profesjonalista
Przygotujesz się na studia z grafiki komputerowej
Przyuczysz się do pracy w branży concept artu