jak narysować samochód

Jak narysować samochód? - 5. lekcja rysunku

Jak narysować samochód? 

Czy można znaleźć gotowy przepis na taki rysunek od podstaw? A jakże. Rysowanie samochodów to niekoniecznie czynność zarezerwowana dla zawodowych artystów. Nawet jako początkujący miłośnik rysunku, z naszym poradnikiem krok po kroku przebrniesz przez motoryzacyjny temat.

Do dzieła!

Kurs rysunku online Jak narysowac samochod

Przygotuj się do rysowania samochodów:

https://olado.eu/pl_pl/produkt/kurs-rysunku-online-jak-narysowac-samochod-1/?v=9b7d173b068d

OLADO.PL to kursy rysunku online, czyli bez wychodzenia z domu. Wybierasz interesujące Cię tematy i otrzymujesz dożywotni dostęp do materiałów. Wszystko w korzystnej cenie!

Szybka nawigacja - wybierz interesującą Cię zakładkę

KURS RYSUNKU = DOMIN

Kolejne kroki z filmiku lekcji rysowania

Koncept/szkic

Lekcję rysunku rozpoczniemy od kilku szkiców, żeby przelać na papier swoje koncepcje. Wybierz pomysł, który najbardziej Ci się podoba. Nasze serce skradła ta propozycja, gdyż jest to smukła postać o ażurowej sylwetce. Ma niezbędne atrybuty drzewa i postaci humanoidalnej, przy zachowaniu delikatnej ale zwartej sylwetki.

0

Wyznaczanie konstrukcji

To faza geometryczna w nauce rysunku. Dążymy do rozrysowania całej postaci przy pomocy prostej geometrii: kul, walców, linii. One schematycznie oznaczają ręce, korpus, nogi, głowę i gałęzie drzewa. Używaj prostych brył, myśląc o przestrzenności kształtów. Np. w przypadku kuli zaakcentuj jej wypukłość i głębokość w odróżnieniu od okręgu.

0

Detal linearnie

Na tym etapie szybkiego kursu rysunku skupimy się na rozrysowaniu całej postaci z większymi szczegółami. Po wypełnieniu arkusza fazą linearną geometryczną (prostymi formami i bryłami geometrycznymi) i rozmieszczeniu wszystkich elementów przechodzimy do linearnego detalu. Na początku nie bardzo szczegółowo, ale uwzględniamy małe elementy postaci: np. dłonie, palce, oczy, pojedyncze gałęzie i kępy liści w koronie.

0

Nasycanie detalu

Stopniowo nasycamy detal, aby humanoid wyglądał naturalniej. Ta faza wymaga cierpliwości i precyzji. Nie to co rysunek dla dzieci😉. Dążymy do uwzględnienia jak największej liczby elementów: małych listków, gałęzi, rozrzeźbienia w korze. Nie przeskakuj tego etapu, gnając do cieniowania, bo Twój rysunek będzie mniej rzeczywisty.

0

SPEED DRAWNG - ENT - HUMANOIDALNE DRZEWO

Widziałeś kiedyś coś podobnego? Gdy już znuży Cię rysowanie samochodów i innych wytworów technologii, przejdź do bardziej kreatywnego kursu artystycznego. W tej lekcji rysowania połączymy umiejętność szkicowania postaci i zieleni. Twoja wyobraźnia popracuje jak szalona!

0

Lekki walor

W szkole rysunku to nie tylko kolorowanie pracy. To etap, w którym nakładamy światło i cień. Masz teraz okazję do operowania nimi, wymyślenia i ustawienia ich od początku, tak żeby podkreślały Twój rysunek. Nie kolorujesz, a tworzysz przestrzeń: głębokie cienie i ostre światło. Zacznij od delikatnego zaznaczenia najmocniejszych cieni wewnątrz postaci oraz na nogach cofniętych względem tułowia. Dzięki temu zarysujesz układ sylwetki enta, który jest lekko pochylony, zgarbiony niczym goryl. Gdy umiejętnie wyciągniesz światłocień, pokażesz głębię i przestrzeń nawet w rysunku dla dzieci

0

Wzmocnienie kontrastu

Przejdź do tej fazy kursu artystycznego, gdy już masz konkretnie podjęte decyzje, gdzie jest najciemniej, a gdzie najjaśniej. Czyli po nałożeniu światłocienia na cały rysunek. Teraz będziemy sprawiać, żeby obraz był bardziej intrygujący, z wyciągniętym kontrastem. Chcemy również pokazać faktury drewna, liści. W tym momencie skup się na wizualnym aspekcie. Najprościej mówiąc, dąż do momentu, w którym Twoja praca Ci się spodoba.

0

Przyziemie

Dobrze, gdyby nasze człekopodobne drzewo, pomimo całej abstrakcyjności tematyki tej lekcji rysunku, stało w określonej przestrzeni. Dlatego dodaj mu pod kończynami cienie rzucone oraz smaczki w postaci kępek trawy, ziemi czy kamieni.

0

Podkreślenie detalu

Na sam koniec kursu rysunku tam gdzie masz ochotę, wyciągnij kontur, wzmacniając obrys. Miejscami dodaj trochę detalu, wystających elementów, czyli tzw. mięsa rysunkowego. Tak aby stworzyć wrażenie poszarpania, nadać nienaturalności, a może właśnie naturalizmu.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA SZEFA SZKOŁY RYSUNKU DOMIN

5/5

Lekcja rysunku „Jak narysować samochód?” nie powstałaby bez uprzejmości Wojciecha Domińczaka, który opracował ją specjalnie dla Ciebie.

Człowiek, który z pasji i powołania tworzy dla innych jest zawsze w pełni sił i z głową nasyconą pomysłami. To właśnie cechy Wojtka. Poza tym kocha on historię sztuki, dlatego prowadzi wykłady online na fb o tej tematyce. Istnieją podejrzenia, że wykładał na WAPW.

nauczyciel rysunku domińczak

RYSOWANIE SAMOCHODÓW

Jak narysować samochód? - nauka rysunku krok po kroku

W tej lekcji rysunku wykorzystamy flamastry. Ta technika stworzy wrażenie nowoczesności i pomoże wydobyć metaliczne błyski. Podrys możesz przygotować cienkopisem. Jako arkusz polecam wybrać większy format, np. B3, B2 lub A3, A2. Przykładowo podczas wakacyjnego kursu rysunku (w którym również możesz wziąć udział 😉) najczęściej korzystamy z B2, ale podczas plenerowych wypadów świetnie sprawdzają się mniejsze formaty.

Komponowanie arkusza

W pierwszym kroku wyznaczymy ogólne położenie i sylwetkę samochodu. Dzięki temu cały obiekt ładnie zmieści się w kadrze i wypełni przestrzeń. Tutaj mamy dodatkowy element – logo pojazdu. 

Zobacz, jak układają się linie pomocnicze:

  • do punktu zbiegu,
  • osie elips,
  • ramka dla loga.

Śmiało z nich korzystaj. Podczas kursu na architekturę dowiedziałam się, że nadają żywy charakter rysunkowi, stając się jego częścią. Przy wykorzystaniu mokrej techniki pamiętaj, żeby nakładać je delikatnie.

Wzbogacanie o detale

Każdy kolejny etap rozpoczynaj, gdy jesteś pewien, że poprzedni ukończyłeś ze zrozumieniem. W razie wątpliwości jak narysować samochód, możesz podesłać swoją pracę na fb, czy to asystentom, czy Wojtkowi Domińczakowi. Z chęcią pomożemy.

Zatem, jeśli sylwetka Twojego samochodu Cię zadowala, zacznij wprowadzać szczegóły. To bardzo uspokajająca, wręcz medytacyjna czynność. Wymaga skupienia i cierpliwości, ale zapewniam, że efekt końcowy jest ich wart. Im precyzyjniej oddasz części samochodu w fazie linearnej rysunku, tym lepiej będzie się on prezentował po nałożeniu waloru.

jak narysować psa lekcja video

OLADO - INTERAKTYWNA PLATFORMA DO NAUKI RYSUNKU

Olado to nowoczesny projekt z kursami rysunku online. Dołącz do osób z pasją chcących spełniać marzenia.
* wybierz interesujący się temat
* uiść niewielką opłatę
* ciesz się dożywotnim dostępem i rozwijaj umiejętności artystyczne

Początek nakładania waloru

Znów przypominam o sprawdzeniu, czy detale „są na miejscu”😉. Tak jak na kursie malarstwa, zanim zaczniesz nakładać kolejne warstwy farby, wstępnie szkicujesz sylwety obiektów.

Najpierw zaznaczamy najciemniejsze, wręcz czarne obszary. Pozwoli Ci to ustalić gamę kolejnych plam i ich relacji względem siebie. To, czy światłocień będzie wiarygodny i interesujący, zależy m.in. od świadomego posługiwania się walorem. 

Najciemniejsze miejsce w świetle z reguły powinno być jaśniejsze od najjaśniejszego obszaru położonego w cieniu.

Dodawanie błysków i smaczków

Już ostatni, bardzo przyjemny etap rysowania samochodów. Gdy wszystko „siedzi”, zostało nam tylko upiększyć obraz. W przypadku flamastrów każda kolejna warstwa przyciemnia plamę, jak gdybyś używał farb podczas kursu na ASP

Żeby kontrast był jak największy, a tym samym samochód robił wrażenie świetlistego, posługuj się wszystkimi odcieniami od czerni do bieli. W błyszczących miejscach pozostaw niezamalowaną kartkę. 

Finalnie wydobądź jeszcze detale, które mogły stać się mniej wyraziste po nałożeniu waloru. Taki ostatni szlif dla satysfakcji. 

Et voila! Jeśli masz ochotę podzielić się sukcesem, prześlij prackę na naszą grupę facebookową.

rysunek polski - ołówek

DARMOWY KURS RYSUNKU DOMIN DEMO

Wystarczy jedno kliknięcie, które zapisze Cię do naszego newslettera. Dzięki temu otrzymasz bezpłatny dostęp do ponad 3h materiałów z lekcjami rysunku.

Rozpocznij już dziś swoją przygodę w szkole rysunku pod okiem specjalistów!

Małgorzata-Rudnik kurs rysunku

DOMIN LUBLIN

Szefowa lubelskiej pracowni to przemiła kobieta, z którą porozmawiasz o wyborze kursu rysunku, ścieżce rozwoju artystycznego i nie tylko.

kurs rysunku na architekture w warszawie klimat

Nauka rysunku hobby

Pasjonujesz się rysunkiem, ale nie wiesz od czego zacząć naukę? Jeśli zbierasz darmowe materiały rysunkowe, które tylko zajmują miejsce na Twoim dysku, zmień to już dziś! Dołącz do przyjaznej grupy artystów, w której poczujesz rodzinną atmosferę. Wzrost motywacji gwarantowany!

Lekcje rysunku junior

Kurs, który rozwinie kreatywność i zamiłowanie do rysunku u Twojego dziecka. Pomagamy także młodzieży w przygotowaniu na egzamin do liceum plastycznego.

CECHY I KORZYŚCI SZKOŁY RYSUNKU DOMIN

Unikalne cechy

Niepowtarzalne korzyści

Jak narysować samochód i nie zwariować? Galeria inspiracji i motywacji!

Praktycznie każdy rysunek samochodu rozpoczynasz od tych samych działań. Dlatego, gdy już opanujesz podstawy, czyli kolejne kroki, sam bez pomocy stworzysz obraz:

  • wybranego modelu;
  • z dowolnych czasów;
  • w ulubionej technice.

Jak widzisz są tu flamastry, ołówek, kredki, ale możesz przecież skusić się na digital painting!

Śmiało wybierz spośród dostępnych tu zdjęć i na podstawie wiedzy z artykułu opracuj jak narysować dany samochód. Niektóre z prac powstały nawet podczas wakacyjnego kursu rysunku we Włoszech.

SZKOŁA RYSUNKU DOMIN WARSZAWA

Zobacz najchętniej wybierane kursy artystyczne wśród naszych kursantów. Cieszą się one ogromną popularnością zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.

To najlepszy czas na inwestycję w swój rozwój. Jako artysta będziesz miał wolność w działaniu, bez szefa nad sobą. Ty zdecydujesz, o której chcesz wstać, zacząć pracę, zrobić przerwę. Brzmi jak marzenie?

Rysowanie samochodu level up

jak narysować samochód ołówkiem

Ten rysunek to dzieło Adriana “Żbika” Rogali. Stworzył go we Florencji dla dyrektora włoskiego klubu sportowego Fiorentina na zlecenie szefa Mazdy na Europę, Pana Wojciecha Halarewicza.

Mam nadzieję, że wiedza, którą zdobyłeś pracując na bazie artykułu o samochodzie w rysunku od podstaw zaowocuje u Ciebie kolejnymi wspaniałymi obrazami😊.

Już teraz możesz kontynuować swą przygodę z dziełami o tematyce motoryzacyjnej. Nie tylko sam szef Szkoły Rysunku DOMIN tworzy kolejne darmowe tutoriale, o różnych poziomach zaawansowania, z innymi technikami i modelami samochodów.

Sprawdź sam:

Logo WD 500

Spodobał Ci się wpis o rysowaniu samochodów?

Daj znać, proszę w komentarzu, czy masz ochotę na kolejne szybkie lekcje rysunku od podstaw. Może teraz w innej technice, np. digital paintingu?

Jeśli chcesz podzielić się tym wpisem na swojej stronie blogu lub fb, będę wdzięczna za udostępnienie.