JAK NARYSOWAĆ HELIKOPTER? - 10. LEKCJA RYSUNKU

JAK NARYSOWAĆ HELIKOPTER?

Zapewne szukając w internecie „Jak narysować helikopter?” nie natrafiłeś na materiał, który byłby warty Twojej uwagi. Obiecywali gruszki na wierzbie, zostanie artystą zaraz po kilku lekcjach rysunku, a reszta materiału miała być dostępna po… wykupieniu dostępu.  

KURS RYSUNKU = DOMIN

W DOMINie tworzymy od serca dla każdego. Seria darmowych, w pełni profesjonalnych tutoriali rysunku od podstaw to nasz unikatowy projekt. Przed Tobą jego kolejna część, z której nie tylko dowiesz się jak narysować helikopter, ale przede wszystkim poznasz narzędzia do tworzenia własnych rysunków w tej tematyce.

jak narysować auto

UWIELBIASZ RYSOWANIE POJAZDÓW? NIE PRZEGAP KOLEJNEGO DARMOWEGO MATERIAŁU!

Nauka rysunku nie kończy się na rysowaniu helikoptera. Przemysł transportowy jest znacznie szerszy. Żeby urozmaicić sobie postęp, zejdź na ziemię, gdzie czeka na Ciebie solidny Citroen do naszkicowania. POWODZENIA!

Spis treści strony - jak narysować helikopter?

NAUKA RYSUNKU PRZY DOMIN TOWER (VARSO)

Wyobrażasz sobie lepsze miejsce na naukę rysunku niż centrum Warszawy z idealnym widokiem na VARSO – DOMIN TOWER? Nie ma lepszej lokalizacji! Trafisz bez przeszkód, gdyż gmach widać już z Dworca Centralnego. A po owocnej pracy nad nauką rysunku możesz udać się ze znajomymi prosto do Złotych Tarasów na obiad czy do kina.

Połącz przyjemne z pożytecznym!

Choć już same lekcje rysunku są relaksującym zajęciem, w DOMINie nawet widok zza okien inspiruje i pobudza Twoją wyobraźnię. Zobacz na wideo, w jakich warunkach możesz rozwijać umiejętności rysunkowe.

Sprawdź, jaki postęp czynią nasi uczniowie. Już pierwszym trymestrze pracy są zadowoleni ze swojego progresu. Każdy kiedyś zaczynał. Ty też możesz rozpocząć przygodę z kursem artystycznym. Wachlarz wyboru technik stoi przed Tobą otworem. Możesz wypróbować każdą z nich. Od rysunku ołówkiem, przez rysunek architektoniczny wykonany flamastrami, po obrazy akwarelowe i twórczość digital paintingową. Co Ci w duszy gra!

LEKCJĘ "JAK NARYSOWAĆ HELIKOPTER?" PRZYGOTOWAŁ DLA CIEBIE SAM ZAŁOŻYCIEL DOMINA!

nauczyciel rysunku domińczak

Serdecznie dziękujemy za bezpłatny tutorial! Z każdą lekcją stajesz się coraz lepszym rysownikiem. Tak trzymaj!

Logo WD 500
100% SKUTECZNOŚCI

> Poznajesz unikatowe metody nauki (D.E.G.L.O.M., Stopiany, WSMZ, Wolna Pracownia)
> Dostajesz program Elastyczność
> Odbywasz maraton przed egzaminami
> Przygotujesz się do wszystkich miast

NIEZAPOMNIANE WAKACJE

> Rano rysujesz, wieczorem zwiedzasz
> Spędzasz czas w najpiękniejszych polskich miastach
> Codziennie rysujesz
> Robisz największe postępy
> Wybierasz z 10 interesujący Cię rodzaj kursu

TRIKI NA EGZAMIN

> Przygotujesz portfolio
> Dowiesz się jak podejść do egzaminu
> Poznasz różne techniki
> Narysujesz postać z natury
> Przejdziesz przez przeróżne tematy

Logo WD 500

DOMIN WARSZAWA

Nauka rysunku w samym centrum Warszawy! Sprawdź nasze social media, aby nie przegapić darmowych live'ów rysunkowych i wykładów z historii sztuki, które prowadzi Wojciech Domińczak. Jako słuchaczka, zdradzę Ci, że nie znam ciekawszej formy wykładów. Są one interaktywne - odpowiadamy na pytania, notujemy, szkicujemy, dzięki czemu wiedza zostaje w pamięci na długo!

JAK NARYSOWAĆ HELIKOPTER? SZYBKO, PROSTO, PRZYJEMNIE

Kurs rysunku w ferie, na który dołączyłam do DOMINa w Poznaniu miał mnie przygotować na egzamin na architekturę. Myślałam, że będzie intensywnie i przyjemnie. Jednak, gdy przyszło mi rysować pojazdy… Huh! Jak narysować samochód niby każdy wie, ale jak narysować helikopter?

Na szczęście po przebrnięciu przez tę lekcję rysowania helikoptera już żadna latająca maszyna nie będzie mi straszna. Gwarantuję, że jeśli teraz włosy stają Ci dęba, a przed oczami pojawia się czarna dziura, gdy słyszysz, że masz narysować helikopter, to po przejściu tego tutorialu będziesz podchodził z opanowaniem do owego zadania. 

Także nie ma co zwlekać, pozbądźmy się strachu i pustki twórczej!

JAK NARYSOWAĆ HELIKOPTER - ZACZNIJ OD FAZY LINEARNEJ

UPROSZCZENIE

Lekcję rysowania helikoptera zaczniemy bardzo prosto, niczym rysunek dla dzieci. To od umiejętnego uproszczenia elementów zależy, jak będą przebiegały kolejne etapy pracy nad szkicem. Najpierw cała sylwetka w ogólnym zarysie, złożona z podstawowych figur. Sprowadź helikopter do głównego owalu, który łączy się z dwoma przednimi uskokami i ogonem z tyłu, kształtem przypominającym trójkąt.

ELEMENTY CHARAKTERYSTYCZNE

Dalej w naszkicowanej sylwetce narysuj okna, drzwi, koła, skrzydła i śmigła. Podejdź do nich również w sposób od ogółu do szczegółu. Najpierw rysujesz prostokąty i okręgi, a później dodajesz ich charakterystyczny kształt. 

Gdy opanujesz tę zasadę w tworzeniu rysunku, niezależnie czy będziesz chciał wykonać pracę malarską czy w digital paintingu, poradzisz sobie bez trudu.

JAK NARYSOWAĆ HELIKOPTER - CZAS NA ZABAWĘ Z DETALEM

Teraz przychodzi czas na rozrysowanie się i puszczenie wodzy fantazji. Zauważ, że Twój rysunek tak jak ten z tutorialu może zawierać dodatkowo postaci, zieleń i architekturę. Co więcej, gdzieś z daleka może nadlatywać kolejny helikopter, co pozwoli Ci potrenować rysowanie helikoptera w różnych ustawieniach.

Kompozycja kadru rysunkowego zależy od Ciebie. Każdy kurs rysunku w ferie, na architekturę i w wakacje charakteryzuje się dowolnością. Te zajęcia, nawet jeśli korzystasz teraz w domowym zaciszu, mają na celu rozbudzenie Twojej wyobraźni. Dzięki samodzielnemu myśleniu wytrenujesz swoją wyobraźnię, dając jej nowe ścieżki działania.

 

RYSUNEK HELIKOPTERA - JAK CIENIOWAĆ?

Ostatni etap nakładania światłocienia również możesz potraktować jako praktykę w takim znaczeniu, że nie potrzebujesz wycieniować całego rysunku helikoptera, aby otrzymać gotową pracę. Wystarczy, że światłocień zastosujesz w najważniejszych miejscach z punktu widzenia kompozycji. 

Tutaj zarówno pierwszoplanowe postaci jak i ostatni plan zostawiliśmy w formie rysunku linearnego. Taki zabieg pomaga skupić uwagę widza na wybranym miejscu w rysunku. Jak widzisz jest nim helikopter z tematu. Często podczas kursu na architekturę stosowaliśmy światłocień z miejscową dominantą, aby w części rysunku była widoczna konstrukcja linearna oraz żeby zaoszczędzić czas w przypadku tematów egzaminacyjnych.

rysunek tramwaju

DOMIN
RADOM

Doświadczenie / Stopiany / Wolna pracownia

radom - rysunek z lotu ptaka
Ucz się rysować w centrum Radomia!

Jako jedna z 11 filii szkoły Rysunku DOMIN stosujemy sprawdzone i udoskonalone przez ponad 18-letnie doświadczenie unikalne metody nauki rysunku.

Pod naszym okiem rozwijali się m.in. twórcy elementów gry Wiedźmin, laureat nagrody SARP'u, finalistka konkursu Projektant Wnętrz Roku (UK) organizowanego przez The Brit List 2021

osoby ukończyły
nasz kurs rysunku
0

Rysunek helikoptera - 5 must have

 1. Żeby wprawnie szkicować sylwetki helikopterów przećwicz sobie je kilkukrotnie na mniejszym formacie w różnych ustawieniach.
 2. Pamiętaj, że helikopter jest bryłą, mimo że jego rysowanie zaczęliśmy od prostych figur płaskich. Przestrzenność wydobędziesz, dodając linie przekrojowe w sylwetce helikoptera.
 3. Opływowy kształt jest bardzo istotny dla maszyny latającej, zatem dbaj o jego zachowanie, bazując na figurach i całej bryle a nie jedynie obrysie sylwetki.
 4. Poprzez dobranie kierunku światłocienia wydobędziesz nachylenie poszczególnych płaszczyzn w helikopterze.
 5. Śmiało możesz wykonać tę lekcję jako kurs malarstwa, korzystając z inspiracji tematycznej, ale używając ulubionego medium.

KURS RYSUNKU BEZ WYCHODZENIA Z DOMU? Z DOMIN GDAŃSK TO MOŻLIWE!

Nasza szkoła rysunku odpowiada na Twoje potrzeby.

Nie masz czasu na dojazd do pracowni?

Wolisz pozostać w domu na wygodnej kanapie i w czasie nauki rysunku zerkać na czworonożnego przyjaciela?

To wszystko możliwe, gdy skorzystasz z kursu rysunku online.

W DOMIN Gdańsk masz do wyboru aż siedem rodzajów kursu rysunku. Wszystko zależy od tego, czego chcesz się nauczyć, jaki jest Twój cel oraz poziom zaawansowania. Możesz wybrać:

Jak najbardziej! To nie jest tak, że dostajesz tutorial „Jak narysować helikopter?” w pdf i koniec. Możesz wybrać wariant:

 1. Samych tutoriali do druku oraz materiałów video z nieograniczonym dostępem do nauki rysunku,
 2. Albo rozszerzyć go o miesiąc korekt online z Tutorem i dodatkowe porady rysunkowe oraz bonusowe materiały,
 3. Lub też wzbogacić go o 2 miesiące spotkań online z Tutorem i przejść cały kurs razem z nauczycielem rysunku.

Spotkania prowadzimy na platformie Skype, Discord, Facebook itp., zależnie od Twoich preferencji. Są to indywidualne konsultacje, podczas których otrzymasz porady i opinie odnośnie swoich prac. Dzięki spotkaniom zmotywujesz się do regularnej pracy.

Kto nie zakupił kursu, którego później nie wykorzystał, niech pierwszy rzuci…!  

No właśnie… monitorowanie postępów na bieżąco pomoże Ci trzymać się planu nauki rysunku od podstaw

Tutor skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h po zakupie pakietu i razem wybierzecie dogodne dla Ciebie terminy konsultacji.

PODSUMOWANIE LEKCJI - JAK NARYSOWAĆ HELIKOPTER

Essencja z dzisiejszej lekcji rysunku, którą wykorzystasz do stworzenia kolejnych prac:

 1. Nawet najbardziej skomplikowaną maszynę przedstawisz w formie prostych figur. Wystarczy, że dobrze się przyjrzysz.
 2. Detale charakterystyczne dla śmigłowca uprość na początku, tak aby nie wdawać się w szczegóły, ale ich ogólny zarys.
 3. W otoczeniu i detalach kryje się temat rysunku, jaki chcesz przedstawić. Z historii sztuki kojarzysz pewnie Salvadora Dali i jego umiłowanie do konceptualnych, ale mających głębsze drobiazgów. Każdy szczegół ma znaczenie, dlatego dobrze wykorzystaj jego moc.
 4. Ubranie rysunku w światłocień, mimo że delikatnie przysłoni konstrukcję helikoptera, to wydobędzie jego bryłę. Zwróć uwagę na kierunek nakładania warstwy światłocienia, aby podkreślić nachylenie poszczególnych płaszczyzn. 

Podobała Ci się lekcja rysowania helikoptera?

Z naszego darmowego cyklu Nauka rysunku od podstaw – 30 lekcji dla każdego możesz wynieść prawie tyle, co z wakacyjnego kursu rysunku w pracowni oraz w plenerze. Wystarczy, że postawisz na regularną pracę krok po kroku. 

Jeśli chcesz, aby inni mieli możliwość rozwoju, udostępnij ten wpis na swoim Facebooku i polub go, żebym wiedziała, że był dla Ciebie przydatny.

Dziękuję za Twoją pracę!

rysunek tramwaju
KONTAKT

Skontaktuj się z nami, a my dobierzemy idealny kurs rysunku dla Ciebie!