nauka rysunku od podstaw

Nauka rysunku od podstaw - 30 skutecznych lekcji dla każdego

Nauka rysunku od podstaw może budzić w Tobie zagubienie. W internecie ze świecą szukać konkretnych tutoriali rysunkowych krok po kroku. Na tej stronie znajdziesz:

  • Od czego zacząć naukę rysunku?
  • 7 zasad szybkiej nauki rysunku.
  • Czy istnieje talent do rysowania?
  • 30 lekcji rysunku dla każdego.

Z takim zasobem wiedzy sprawdzonej przez asystentów jednej z najlepszych Szkół Rysunku zrobisz duży postęp w krótkim czasie

Pragniesz nauczyć się rysować zwierzęta?

Skorzystaj z poradnika „Jak narysować psa – krok po kroku”. To aż 3 różne przykłady rysowane ołówkiem, ale też kredkami. 

Wybierz interesującą Cię lekcję rysunku

Zobacz, jak szybko narysować portret kredkami

Jednym z bardziej problematycznych tematów do narysowania dla początkujących jest twarz. Sama nie wiedziałam, że istnieje sposób, aby szybko uchwycić poprawne proporcje i ustawienie. Poznałam niezawodną metodę podczas kursu na architekturę w Poznaniu. Udział w takim kursie rysunku nie oznacza, że będziesz się uczyć jedynie o budynkach. Są to wszechstronne lekcje rysunku – od konstruowania brył po anatomię postaci.

Kurs rysunku w Gdańsku

jedna z 10 filii domina w przepięknej lokalizacji

30 lekcji rysunku od podstaw - challenge na Twoją miarę

Materiały do nauki rysunku od podstaw przygotował dla nas kreator mistrzów Wojciech Domińczak ze Szkoły Rysunku DOMIN. Serdecznie dziękujemy za darmowe kursy, które można przerobić w każdym miejscu i o każdej porze. Niewątpliwie po ich ukończeniu wejdziesz na wyższy poziom.

Na dobry początek przygody z nauką rysunku wybierzemy prostą martwą naturę. Tylko dwa elementy do przedstawienia i ciekawe rozwiązanie materiałów. Z pewnością masz w domu szklane butelki i inne formy. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Zieleń to jeden z najprzyjemniejszych tematów, zarówno dla kreatorów budynków z kursu na architekturę, jak również dla wrażliwych malarzy z kursu na ASP. Można popłynąć w czasie rysowania drzew i nie trzymać się sztywno określonych na zdjęciu lub widoku linii. 

Czego się nauczysz podczas tej lekcji rysunku?

Na praktykach rysunkowych z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, które odbywają się po pierwszym roku studiów, uczyłam się malować akwarelą. Bez żadnych wcześniejszych kursów malarstwa, jedynie z kilkoma próbami własnymi w domu. Było to ciekawe doświadczenie. Szczególnie, dlatego że pracowaliśmy na dużych formatach; najpierw A3, później B2. 

Wcześniej czytałam, że akwarela jest trudną i wymagającą cierpliwości oraz pokory techniką, ale daje niesamowity efekt lekkości oraz świetlistości. Poza tym dobrze się jej używa do szkiców plenerowych, aby uchwycić kolor i klimat miejsca.

Bezcelowe gromadzenie materiałów jest twoją zmorą? Wybierz kurs rysunku i nie daj się bezczynności!

Kursy w Szkole Rysunku zwiększają efektywność postępów 10-krotnie w porównaniu z samodzielną, domową nauką rysunku. Dodatkowo atmosfera pracowni sprawia, że nie chce się z niej wychodzić. Kursanci spędzają tu całe wieczory. Sama tego doświadczyłam. W sobotę wolałam rysować od rana do późna w gronie innych artystów, niż wracać do domu, gdzie nie można wymienić się poglądami, poprosić o korektę, czy zastrzyk motywacji. Pracownia to magiczne miejsce: kameralne sale, klimatyczna muzyka i zrozumienie Twojej twórczości. Nie bez przyczyny uczniowie jako jedną z zalet Szkoły Rysunku podają wspaniałą atmosferę.

0 x
Szybsze postępy
0 x
Zwiększona motywacja
0 x
Skuteczniejsze ćwiczenia
0 x
Trwalsze efekty

Nauczymy się rysować kapliczkę wśród drzew. Połączenie małej architektury z zielenią to przydatna umiejętność nie tylko architektom krajobrazu. Jest to ciekawe zadane, gdyż wymaga odróżnienia faktur, materiałów i barw w charakterze rysowania. Inną kreską potraktujemy liście, korę a zupełnie inaczej tynk. Ważnym aspektem będzie walor, który pomoże Ci uzyskać zamierzony efekt: ciemniejszą zielenią podkreślisz bieloną kapliczkę.

Czas na sięgnięcie po kolejną technikę. Zmierzymy się z flamastrami, do których podrys zrobimy cienkopisem lub ołówkiem. Użycie mokrej techniki w nauce rysunku od podstaw pomoże Ci wypracować pewną i dynamiczną kreskę, ponieważ nie możesz wymazać naniesionej linii, tak jak w ołówku. Uświadomi Ci to jak przemyślanie nakładać plamy, a z drugiej strony, że masz prawo się pomylić. Zaczynanie rysunku od nowa kilka razy nie jest niczym złym. Bardziej liczy się świadomość, gdzie popełniłeś błąd i wiedza, którą zyskasz z jego poprawy.

Nauka rysunku od podstaw nie może się obyć bez szkicu tradycyjnej architektury. Tę lekcję wykonamy ołówkiem. Nauczysz się:

  • wykreślać geometrię domu w perspektywie.
  • wyróżniać faktury materiałowe za pomocą odpowiednio dobranej kreski
  • jakie są elementy budownictwa ludowego
  • tworzenia klimatu za pomocą intensywnego światłocienia
  • łączenia architektury z zielenią na rysunku

Nauka rysunku - najchętniej wybierane kursy

Zasmakuj życia artysty. Nie ma on nad sobą szefa, jest wolny; wstaje i pracuje kiedy ma ochotę. Też możesz w ten sposób funkcjonować. Na kursie artystycznym w szkole rysunku zdobędziesz profesjonalne umiejętności i podniesiesz kompetencje plastyczne. Tak niewiele potrzebujesz, by zacząć zarabiać na pasji. 

Kurs na architekturę

Skutecznie przygotujemy Cię do egzaminu na architekturę. Nabędziesz wiedzę i umiejętności, które pomogą Ci na studiach tj. wyobraźnia przestrzenna, kreatywność, rysowanie brył platońskich.

Kurs na ASP

Z nami skonsultujesz teczkę i przygotujesz się do rozmowy wstępnej. Przećwiczymy wszystkie zagadnienia, które są wymagane na wstępnych egzaminach. Poznasz różne techniki plastyczne oraz metody pracy nad obrazem.

Rysunek dla dzieci

Kurs artystyczny, podczas którego Twoja pociecha pozna różne techniki plastyczne. To połączenie nauki z dobrą zabawą. Na lekcjach rysunku dzieci nawiązują nowe przyjaźnie i rozwijają zdolność pracy w grupie. Ponadto kontakt ze sztuką wpływa na ich rozwój emocjonalny – nabywają wrażliwości i empatii.

ghgh

Zieleń to jeden z najprzyjemniejszych tematów, zarówno dla kreatorów budynków z kursu na architekturę, jak również dla wrażliwych malarzy z kursu na ASP. Można popłynąć w czasie rysowania drzew i nie trzymać się sztywno określonych na zdjęciu lub widoku linii. 

Czego się nauczysz podczas tej lekcji rysunku?

ghgh

Co zyskujesz w Szkole rysunku?

Zobacz, jakie korzyści otrzymasz, zapisując się na lekcje rysunku.

Sądzisz, że nauka rysunku to jedynie monotonny wykład zwieńczony samodzielną pracą nad rysunkiem? Nic bardziej mylnego. U nas doświadczysz całkowicie odmiennego klimatu. Przygotuj się na pomocnych asystentów, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości. 

nauka rysunku gdańsk
Indywidualne korekty

Podczas kursu rysunku prowadzący pomaga każdemu z osobna; wyjaśnia wątpliwości, poprawia błędy. Dzięki temu na bieżąco dostajesz informację zwrotną o swojej pracy.

jak pokonać kryzys twórczy
Darmowe materiały

Każdy kurs artystyczny prowadzimy w oparciu o autorski program. Na zajęciach dostajesz tutoriale i zdjęcia z inspiracjami do danej lekcji rysunku, zatem z łatwością powtórzysz ją w domu.

kurs artystyczny szkoła rysunku
Wolna pracownia

Szkoła rysunku to najlepsze miejsce pracy artysty. Wpadaj kiedy tylko chcesz - zawsze znajdziemy dla Ciebie przestrzeń do tworzenia.

nauka rysunku gdańsk plener
Pomoc poza kursem

Jako absolwent naszej Szkoły Rysunku zyskujesz Veteran Room. Ponadto zawsze możesz zwrócić się do asystenta o pomoc w rysunku.

Get In Touch

+123 456 7890
+123 456 7890

info@example.com
support@example.com

1569 Ave, New York,
NY 10028, USA

Nauka rysunku od podstaw - FAKTY I MITY

To stare jak świat stwierdzenie czasem jeszcze, niestety, funkcjonuje w świadomości społecznej. Jednak nasze ponad 25-letnie doświadczenie w udzielaniu lekcji rysunku udowadnia, że każdego możemy nauczyć rysować. 

Owszem, to, jak szybko osiągniesz zadowalające efekty, zależy od ilości Dupogodzin, czyli czasu, który poświęcisz na ćwiczenie rysowania. Jest to jednak bardzo pozytywna wiadomość. Wszystko leży w Twoich rękach, a nie w „odgórnym zrządzeniu” o posiadanych talentach. W dodatku nie jesteś pozostawiony samemu sobie, jeśli chcesz rozwinąć się artystycznie. Pomożemy Ci najlepiej, jak tylko potrafimy, abyś szybko zrobił postępy w nauce rysunku.

Niektórzy obawiają się, że jako szkoła rysunku będziemy wymagali wstępnych umiejętności. Wyprowadzamy z błędu – wszystkiego nauczymy Cię na kursie rysunku od podstaw. Mamy różne poziomy zaawansowania, więc jeśli już wcześniej uczyłeś się rysunku, także znajdziesz grupę dla siebie. 

Co ciekawe, nawet lepiej, jeśli nie masz żadnych przyzwyczajeń z kursów artystycznych. Niektóre z nich są niestety niekorzystne. Może być trudno się ich pozbyć.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec mattis, pulvinar dapibus leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec mattis, pulvinar dapibus leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Frequently Asked Question!

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec mattis, pulvinar dapibus leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec mattis, pulvinar dapibus leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec mattis, pulvinar dapibus leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.