NAUKA RYSUNKU GDAŃSK

Otwierasz rano oczy, za oknem ożywczy deszczyk. Wiesz, że to już się spełniło. Nareszcie rozpoczynasz naukę rysunku. Teczka stoi tuż przy biurku, z piórnika wystają najlepsze ołówki i cienkopisy. Dłużący się czas snucia marzeń w końcu odchodzi w niepamięć.

Brzmi jak kolejna utopijna narracja? Skądże!

Przyjdź na kurs rysunku w Gdańsku i nie porzucaj swoich pragnień.

Nauka rysunku gdańsk

Unikalny i sprawdzony program

Wypracowaliśmy i udoskonalaliśmy go przez ponad ćwierć wieku, wciąż idąc z duchem czasu. O skuteczności naszego sposobu na naukę rysunku świadczą przede wszystkim wyniki naszych kursantów. Chociaż również fakt, że na 11 konkurencyjnych kursach kopiują nasze materiały, jest dla nas zaszczytem. 

Poniżej możesz zobaczyć kilka z metod, które wdrożyliśmy do kursu rysunku.

Nauka rysunku Gdańsk dla najmłodszych

8-11 lat

Rysunek dla dzieci

Niepowtarzalna okazja dla Twojej pociechy na rozwój pomysłowości i wypracowanie zdolności manualnych. Podczas nauki rysunku dzieci wyrażają siebie poprzez sztukę, co pomaga im w odkryciu własnej osobowości i budowaniu pewności siebie. Pracując w grupach, najmłodsi uczą się jak budować relacje z rówieśnikami i gdzie jest granica ich decyzji.

12-14 lat

kurs rysunku junior

Widzisz potencjał artystyczny u swojego dziecka? Chcesz, aby nie siedziało całymi dniami przed ekranem? Wypróbuj kurs rysunku, na którym w profesjonalny sposób pokierujemy drogą jego rozwoju. Lekcje ułatwią Twojemu dziecku w przyszłości pracę w zawodzie związanym ze sztuką. Jak pewnie słyszałeś, ta branża wiąże się z prestiżem społecznym.

Nauka rysunku gdańsk

Co zyskasz wybierając naukę rysunku Gdańsk?

Świetna atmosfera

Tworzą ją zarówno energiczni asystenci, jak i najlepsi kursanci. Naukę rysunku Gdańsk prowadzą młodzi studenci, którzy zawsze chętnie rozwieją Twoje wątpliwości. Razem budują świetną kadrę i zgraną grupę przyjaciół. W opiniach o kursie rysunku najczęściej pojawia się stwierdzenie, że panuje u nas niepowtarzalna atmosfera.

Mnóstwo darmowych zajęć

Do każdego kursu dostajesz aż 120h darmowych lekcji rysunku, na których możesz dodatkowo rozwijać się w innych kierunkach. Kurs malarstwa, digital painting w połączeniu z nauką rysunku to dawka cennej wiedzy i dobrej zabawy. Jako nasz uczeń możez również uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach innych filii. Zwiedzisz przy okazji najpiękniejsze miasta w Polsce i poznasz nowych przyjaciół.

Ponad 25 lat doświadczenia

Naukę rysunku rozpoczęliśmy ponad ćwierć wieku temu. Od tego czasu skutecznie przygotowujemy do egzaminów na architekturę i uczelnie artystyczne. Wyniki to potwierdzają – aż 23 pierwsze miejsca zajmują osoby z naszej Szkoły Rysunku. Ty też możesz bez stresu zdać egzamin na architekturę.

Nauka rysunku gdańsk

Jakie lekcje rysunku możesz wybrać?

Kurs na architekturę

Dzięki niemu nic Cię nie zaskoczy na egzaminie. Dopasowaliśmy sposób nauki rysunku tak, abyś z powodzeniem mógł zdawać na dowolną uczelnię w Polsce i za granicą. Zajęcia odbywają się w grupie, ale prowadzący podchodzi do każdego kursanta indywidualnie. Przez to rozwiniesz się pod okiem specjalisty bez błądzenia i straty czasu na nieskuteczne rozwiązania.

Kurs na ASP

Przekonaj się, jak działają nowatorskie metody nauki rysunku. Dopasowujemy program do kierunku, na który chcesz się dostać, dlatego lekcje rysunku odbywają się w kameralnych grupach. Jesteśmy też otwarci na propozycje kursantów. Podczas kursu artystycznego przygotujemy Cię warsztatowo i merytorycznie do egzaminu, jak również pomożemy skompletować niepowtarzalne portfolio, które pozwoli Ci zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Nauka rysunku HOBBY

Rysowanie to Twoja pasja, ale z braku czasu ukryłeś ją w szufladzie? Ukończyłeś szkołę i chciałbyś rozwijać się artystycznie? Na kursie rysunku połączysz przyjemne z pożytecznym. Oderwiesz się od codziennej rutyny i wypróbujesz różne techniki plastyczne, z pomocą których ujarzmisz swoje emocje. Doświadczeni prowadzący pokierują Twoją ścieżką rozwoju, co pomoże Ci odkryć nowe obszary sztuki.

Kurs malarstwa akwarelowego

Warsztaty artystyczne, podczas których rozwiniesz swoją pasję i przygotujesz się na kierunki studiów związane ze sztuką. Prowadzą je malarze i artyści kształcący się na ASP, przesiąknięci środowiskiem plastycznym. Kurs malarstwa zawiera poszczególne etapy tworzenia obrazu, teorię barw, sposoby na uzyskanie zamierzonego efektu atmosferycznego. Nie musisz już dłużej samodzielnie błądzić, szukając rozwiązań. Skuteczny tryb nauki rysunku przyniesie widoczny postęp w krótkim czasie.

Kurs malarstwa akrylowego

Malowanie w domowym zaciszu nie pozwala Ci się rozwinąć? Jeśli czujesz, że stanąłeś w miejscu ze swoją twórczością, wypróbuj kurs malarstwa. Z pomocą profesjonalistów nabędziesz nowych umiejętności i poznasz skuteczne techniki malarskie. Wśród innych uczniów Twoja motywacja wzrośnie, zyskasz zrozumienie i możliwość wymiany doświadczeń. W grupie chęci do działania artystycznego są napędzane przez każdego kursanta, co tworzy niepowtarzalny klimat inspirującej pracowni.

Digital painting

Wszechobecna technika wypiera tradycyjne metody nauki rysunku. Jako artysta możesz iść z duchem czasu, stosując digital painting. Po naszym kursie artystycznym dostaniesz się na studia związane z grafiką cyfrową lub do branży ilustratorskiej i concept artu. Z pomocą digital paintingu pozbędziesz się problemu przechowywania prac, czekania aż wyschnie farba, braku możliwości naniesienia poprawek i bałaganu po pracy. To takie proste!

Nauka rysunku gdańsk

Zobacz cennik

Miesięcznie

350 zł / kurs regularny

450 zł / kurs intensywny

Trymestralnie

950 zł / kurs regularny

1250 zł / kurs intensywny

Pozostałe

220 zł / Dla dzieci – DOMINek

300 zł / JUNIOR

880 zł / Digital Painting

Nauka rysunku gdańsk

Co mówią nasi kursanci?

85% osób rozpoczynających naukę rysunku Gdańsk przychodzi z polecenia. Jak widać opinie, które sobie przekazują, odbijają się pozytywnym echem. Nic dziwnego, skoro w DOMINie panuje świetna atmosfera! Sama dołączyłam do Rodziny Domina przez rekomendację kolegi i nie żałuję wyboru. Na pytanie, co najbardziej podoba się w naszym kursie rysunku, padają odpowiedzi:

Nauka rysunku gdańsk

Najczęściej zadawane pytania o kurs rysunku.

Nauka rysunku przebiega w oparciu o konkretny program, który uwzględnia poszczególne etapy rozwoju artystycznego. Zaczniesz od płaszczyzny i perspektywy. Później rozwiniemy zasady widzenia przestrzennego, rysując bryły. Z podstawowych umiejętności będzie też istotne nakładanie światłocienia. Już na trzeciej lekcji rysunku uwiecznisz drzewa, z których stworzymy cały arkusz. W trakcie nauki rysunku szczególny nacisk położymy na rozwój kreatywności, bo wbrew niektórym opiniom możesz ją wypracować. Oprócz tego będziemy rozwiązywać rzuty ortogonalne w oparciu o System Igurra, które ułatwią Ci zrozumienie przestrzeni. Nauka rysunku Gdańsk obejmuje również:

 • antomię postaci
 • samochody i maszyny
 • architekturę
 • martwą naturę

oraz wiele więcej ciekawych tematów!

Tak. Jeden tydzień to 6 odrębnych tematów. Kontynuując naukę rysunku, wchodzisz na wyższy poziom i przerabiasz nowe zagadnienia w każdym tygodniu. W ten sposób szybko i skutecznie zrobisz postępy w rysunku. 

Jeśli jednak chcesz zacząć rysunek od podstaw, możesz dołączyć w dowolnym tygodniu, ponieważ z każdym kolejnym startuje nowa grupa początkująca.

Podczas lekcji rysunku będą Ci potrzebne:

 • 2x brystol B2 (50×70cm)
 • ołówki 2B, 4B, 6B
 • cienkopisy 0.1; 0.2; 0.5
 • długopis czarny, niebieski
 • gumka chlebowa
 • temperówka
 • teczka na rysunki

Na kurs malarstwa przygotuj:

 • podkład malarski z tektury lub podobrazie B2  (50×70 cm)
 • farby akrylowe: żółta, czerwona, niebieska, biała, czarna
 • paletkę
 • 3 różne pędzle płaskie, szerokie,  (np. 1 cm, 2cm, 3cm)
 • szmatkę do wycierania pędzli
 • klipsy 

Sprawdź też, co wziąć na:

Płatności za naukę rysunku Gdańsk dokonasz wygodnie przez internet na nasze konto:

mBank
Odbiorca:
Domin Gdańsk Kurs Rysunku Sp. z o.o.
Al. Generała Józefa Hallera 4/1 80-401 Gdańsk
85 1140 2004 0000 3102 7639 8829

Możesz też skorzystać z tradycyjnej metody i zapłacić gotówką w pracowni, w dniu rozpoczęcia kursy rysunku.

Nie. Prowadzimy naukę rysunku dla osób na różnych poziomach zaawansowania, w tym rysunek od podstaw. Jako początkujący nie musisz się niczego obawiać. Wszystkie zagadnienia wyjaśniamy krok po kroku. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami. Chętnie Ci doradzimy.

Naszymi absolwentami są młodzi i wybitni twórcy, aktywnie działający w branży rysunkowej i malarskiej. Należą do nich absolwenci architektury i ASP, a także doktoranci uczelni artystycznych. Każdy z nich w pełni profesjonalnie zajmuje się swoją dziedziną, więc trafisz pod skrzydła najlepszych. Jeśli chciałbyś poznać naszą kadrę, wpadnij do Szkoły Rysunku na spotkanie.

Nauka rysunku da Ci możliwość relaksu i wytchnienia od codziennej rutyny. Rozwiniesz swoją wyobraźnię, jak również poprawisz zdolności manualne, co korzystnie wpłynie na Twoje życie. Na kursie rysunku połączysz przyjemne z pożytecznym, dlatego jeśli nie lubisz biernie odpoczywać, patrząc w sufit, odwiedź naszą Szkołę Rysunku. Poprawimy Twoje samopoczucie i pomożemy w wyrażeniu emocji. Rysunek może służyć jako narzędzie do wizualizacji lęków i pragnień, nie bój się więc puścić wodze fantazji i poszukać nietypowych rozwiązań.

Tak. W zależności od potrzeb tworzymy kilka grup o różnym stopniu zaawansowania:

 • podstawowym – jeśli dopiero rozpoczynasz naukę rysunku
 • średniozaawansowanym – jeśli byłeś już na kursie rysunku
 • zaawansowanym – jeśli uczyłeś się rysować przynajmniej rok

Bez obaw. Pomożemy Ci dopasować odpowiednią grupę na podstawie Twoich rysunków z zajęć. Gdybyś chciał przenieść się do innej w trakcie roku, to też nie będzie problemem.

Lakonicznie mówiąc: w każdym. Precyzyjniej: na naukę rysunku przyjmujemy od 7 lat wzwyż. Przedziały wiekowe dla poszczególnych kursów rysunku to:

 • 7 – 11 lat – DOMINek – rysunek dla dzieci
 • 12 – 15 lat – DOMIN JUNIOR dla młodzieży z ostatnich klas podstawówki
 • 16 – 19 lat – kurs rysunku dla licealistów
 • 18+ – lekcje rysunku dla dorosłych

Specyfika każdego kursu rysunku jest inna, dlatego dopasowujemy ją do Twoich potrzeb. Czy chcesz przygotować się na egzamin, złożyć portfolio, rozwinąć jako artysta, nabrać doświadczenia w digital paintingu, hobbystycznie malować lub odetchnąć po zapracowanym dniu? W tak bogatek ofercie pomożemy Ci odnaleźć kurs artystyczny dla Ciebie.

 

Jedna lekcja rysunku standardowo trwa 3h. Po wejściu do pracowni dostajesz materiały z tematem, nad którym będziemy pracować. Znajdziesz w nich:

 • krótki opis z wprowadzeniem i wyjaśnieniem zagadnień
 • tutoriale rysunkowe – krok po kroku
 • zdjęcia do pracy własnej
 • zadania domowe na kolejną lekcję rysunku

Następnie asystent omawia treść zajęć, dając wskazówki jak zabrać się za rysowanie i na co wrócić uwagę. Później przystępuje do rysunku pokazowego na tablicy. W tym czasie rozpoczynasz pracę nad własnym obrazem. Przez całą lekcję rysunku prowadzący jest do Twojej dyspozycji: wyjaśnia wątpliwości, udziela porad, daje korekty każdemu z uczestników zajęć.

Przerwę możesz sobie zrobić w dowolnym momencie. Mamy możliwość korzystania z kuchni, w której napijesz się czegoś ciepłego lub odgrzejesz obiad.

Metodą na powtórzenie materiału z lekcji rysunku jest odrabianie zadań domowych, które możesz dać do korekty podczas zajęć. Mile widziane są również prace z inicjatywy własnej. Asystent chętnie zrobi ich korektę.

Od 1995 roku organizujemy plenery rysunkowe. Odbywają się one w każdej filii Szkoły Rysunku w wakacje, ale taż jako wspólny wyjazd z wszystkich miast za granicę.

 • Korona plenerów – każda filia organizuje tydzień wakacyjnych plenerów u siebie. To jest świetna opcja na połączenie nauki rysunku ze zwiedzaniem polskich miast i poznawaniem nowych ludzi.
 • Soczewka – wyjazd skupieniowo-rysunkowy do Soczewki. Ma miejsce raz na kwartał, w weekendy.

Nasze motto to: „Talent nie istnieje”. Przez ponad 25 lat nauczania rysunku przekonaliśmy się, że pracując systematycznie można zrobić ogromny postęp. Mamy nawet żywe przykłady osób, które twierdziły, że brak im talentu, a dziś są uznanymi artystami. Teraz wiemy, że każdego można nauczyć rysować, jeśli tego pragnie. 

Zobacz dowód, że „Talent nie istnieje”

 

Nauka rysunku gdańsk

Masz pytania? Napisz do nas!

Interesuje Cię nauka rysunku? Chciałbyś dowiedzieć się więcej, a nie znalazłeś informacji na stronie? Możesz się z nami skontaktować za pomocą poniższego formularza.

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w swoim życiu”

Nauka rysunku gdańsk

Artykuły, które dobry rysownik powinien przeczytać.

Na blogu znajdziesz przydatne wpisy na tematy związane z nauką rysunku. Dowiesz się jak wybrać odpowiedni kurs na architekturę, czy możesz odnieść sukces w rysunku. Poznasz również przebieg przedmiotów z pierwszego roku studiów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Pewnie słyszałeś na ten temat różne mity i teorie. My sięgamy do źródła i pytamy studentkę WAPW o faktyczny wygląd zajęć.

Nauka rysunku gdańsk

Jak do nas dotrzesz?

Pracownia mieści się tuż obok stacji SKM Politechnika. Zatem zrobisz krótki spacer i już jesteś na miejscu.

Dane kontaktowe:

Sekretariat:
E-Mail: biuro@domin-gdansk.pl
Telefon: +48 790 201 197
Prowadząca pracownię:
mgr inż. arch. Marta Zaradzka
E-Mail: kontakt@domin-gdansk.pl
Telefon: +48 793 627 827

Adres:

Pracownia 1:
Al. generała Józefa Hallera 4/1, 80-401 Gdańsk
 
Pracownia 2:
ul. Jaśkowa Dolina 8/4, 80-227 Gdańsk

Sekretariat czynny:

Poniedziałek – piątek:
12:00-18:00