Najlepsi rysownicy w Polsce – to strona gdzie zobaczysz mistrzów rysunku. Będzie to ranking subiektywny bo nie może być inaczej. Każdy z nas ocenia rysunek wg innych kryteriów. Można się tu posłużyć słowami Marka Aureliusza
Wszystko co widzimy to tylko punkt widzenia, wszystko co słyszymy to tylko opinia
Dlatego to co tu zobaczysz będzie ocenione przez pewien pryzmat. I jest nim warsztat rysunkowy.
Jeżeli nie ma cię na tej liście wyślij nam swoje rysunki albo wskaż link do miejsca gdzie Twoje prace będą. Uwzględnimy cię tutaj. A Twoje prace trafią do galerii na tej stronie.
Kryteria wg których oceniamy
Kryteria po których oceniamy:
Ręka – sprawność jej wyćwiczenia w zakresie rysowania przestrzennego
Poziom światowy – czy to co dany autor tworzy byłoby uznane również na świecie
Aktywność – czy tworzy stale, czy są nowe prace
Funkcja społeczna – czy ma wpływ na innych, czy dzieli się z innymi
Najlepsi rysownicy - miejsce 1 - Michał Suffczyński
Uzasadnienie – Michał Suffczyński to rysownik wybitny. Czego by nie narysował jest warsztatowo świetne. Znany jest również na całym świecie. Mistrz ołówka. Jest wykładowcą Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej gdzie od wielu lat uczy młodych adeptów rysowania.
Najlepsi rysownicy - miejsce 2 - Wojciech Domińczak
Postać nietuzinkowa – mistrz cienkopisu. Potrafi się nim posługiwać w sposób wybitny. Dodatkowo stworzył Szkołę Rysunku Domin która wypuściła całą masę świetnych rysowników i akwarelistów. Chętnie dzieli się swoim warsztatem. Prowadzi ogólnopolską inicjatywę „Rysunkowy kwadrans” gdzie na żywo zachęca do rysownia.
Najlepsi rysownicy - miejsce 3 - Maciej Stępniak
Postać mało znana a szkoda. Niewyobrażalna wprost umiejętność rysowania kreatywnego. Na nasze oko jedna z bardziej niesamowitych postaci rysunkowych na świecie. Potrafił stworzyć swój własny świat kreatywny.
To jest rysunek wybitny – jakiś taki nierealny galeon. Maciej znany jest z tego że tworzy świetne w perspektywie i nierealne zarazem przestrzenie.
Warto sobie powiększyć ten obrazek i przyjrzeć się detalom. Dodatkowo bardzo dobrze wydobyte są są kontrasty. To jest taki trochę rysunek w stylu Noir.
Myślę, że w tym przypadku jeszcze ciężej byłoby Ci określić co jest tematem tego rysunku. To jest wizja „Wieży Babel”. Maciej wykonał tę pracę żeby zilustrować temat próbnego egzaminu dla kandydatów na architekturę. Zazwyczaj większość osób rysuje coś na kształt „Budowy Wieży Babel” Petera Bruegela. W tym przypadku nie ma mowy o żadnej inspiracji innym dziełem to wyszło całkowicie z głowy autora. Technika wykonania pracy tak jak w przypadku wyżej to cienkopis + flamastry – format B2 50×70 cm.
Najlepsi rysownicy - miejsce 4 - Grzegorz Korniluk
Grzegorz Korniluk jest przykładem, że ciężką pracą można w rysunku dojść bardzo daleko. Aktualnie jest concept artystą pracującym w Creativity – studiu grafiki komputerowej.
Tym rysunkiem Grzesiek Korniluk pokazał że należy do ścisłej światowej czołówki. Jakość szrafu ołówkowego po prostu powala z nóg. Już podczas prowadzenia zajęć z rysunku Grzesiek wykazywał się ponadprzeciętną kreatwynością i mistrzowskim warsztatem rysunkowym. Ponadprzeciętność w kreatywności polegała na tym, że w metodzie kreatywnej KDD miał 6-7 świetnych pomysłów co powodowało, że ciężko było wybrać tę najlepszą. Nie przez przypadek jeden z najlepszych rysowników szybko został zauważony prze najlepszy wtedy kurs rysunku w Polsce – Domin. Był tam przez wiele lat wykładowcą.
Najlepsi rysownicy - miejsce 5 - Bartłomiej Koter
Uczeń Michała Suffczyńskiego. Obecnie znany bardziej z malarstwa sztalugowego. Przez pewien czas uczył też na kursach rysunku w Warszawie a potem prowadził swoją naukę rysunku.
Najlepsi Rysownicy - miejsce 6 - Kamil Kwiatkowski
Ten niesamowity rysunek concept artowy został narysowany przez Kamila Kwiatkowskiego do projektu Dune Concept. Prezentuje on inną wersję barona Vladimira Harkonnena. Aktualnie Kamil pracuje wraz z zespołem nad universum Dominatica.
Oczywiście nie będzie dziwne, że Kamil jest wykładowcą w szkole rysunku Domin. Popatrz na zamieszczone dwie inne prace z cyklu „Dune Concept”
Najlepsi rysownicy - miejsce 7 - Tytus Brzozowski
Tytus Brzozowski znany jest jak najdroższy akwarelista w Polsce. Jego prace na papierze dochodzą do 50.000 zł za sztukę. Jakim cudem w takim razie malarz znalazł się w zestawieniu rysowników. Tylko popatrz na tę akwarelę. Żeby tak sprawnie namalować przestrzeń trzeba ją najpierw tak sprawnie narysować. Tytus początkowo był kandydatem na architekturę i uczęszczał najpierw do szkoły rysunku Labirynt a potem też do Domina. Tam „wdał” sie w towarzystwo innych akwarelistów takich jak Wiktor Mielniczuk, Grzegorz Wróbel, Minh Dam czy Michał Miszkurka. Następnie obrał akwarelę za swoje główne zajęcie i tworzy takie oto cuda.
Najlepsi rysownicy - miejsce 8 - Michał Miłkowski
Michał Miłkowski szczególnie wsławił się pracami w technice „Wycierucha”. Tak to wygląda w jego przypadku:
Te prace dostaliśmy dzięki uprzejmości Szkoły Rysunku Domin. Michał Miłkowski jest autorem tych prac. Są one materiałami pomocniczymi do Programu Multitechnik. Te w szczególności są z grupy „Wycieruch”. Trzeba przyznać że prezentują się znakomicie.
Najlepsi rysownicy - miejsce 9 - Ewelina Kuczera
Autorka świetnych ilustracji przyrodniczych. Jej prace stanowią główny trzon aplikacji mobilnej DrawBy. Jak można zauważyć jest mistrzynią operowania kredkami.
Najlepsi rysownicy - miejsce 10 - Jakub Chełstowski