NAuka rysunku

Kurs rysunku Katowice

Jeśli tu trafiłeś, znaczy, że masz cel związany z nauką rysunku. Bez względu, jaki on jest – na tej stronie znajdziesz idealny wariant kursu rysunku. Zacznij się realizować już dziś, zanim będzie za późno.

Kurs rysunku Katowice

Liczby mówią same za siebie

w pierwszej 10 na egzaminie
1 %
Zadanych egzaminów
1 %
Osób na kursie z polecenia
1 %

Dlaczego warto?

Kurs rysunku to inwestycja na całe życie. Podaruj sobie prezent w formie nowej umiejętności. Rysunki, które stworzysz mogą być pamiątką dla przyszłych pokoleń a także świetnym upominkiem dla najbliższych.

kurs rysunku kraków akwarela
kurs rysunku katowice pracownia

Historia sztuki

Do naszego kursu rysunku dostajesz dodatkowo Historię Sztuki. Możesz skorzystać z wykładów na fb prowadzonych przez Wojciecha Domińczaka - założyciela Szkoły Rysunku DOMIN.

kurs rysunku katowice

Nowości architektoniczne

kurs rysunku architektura wnętrz

Kurs architektura wnętrz

Kompleksowy kurs, na którym przygotujesz się do egzaminu na architekturę wnętrz. Zawiera on takie zagadnienia jak:
- rysunek perspektywiczny
- geometria przestrzenna
- rysowanie architektury wnętrz, mebli, wzornictwa przemysłowego
- martwa natura i postać
- różnorodne techniki rysunkowe: suche i mokre (ołówki, kredki, cienkopisy, flamastry, markery, akryl, tempera, gwasz)
-historia architektury
-zajęcia z modelowania
Dodatkowo możesz skorzystać z cyklicznych warsztatów o architekturze i Otwartej Pracowni.

Kurs arch-viz

To kurs wizualizacji architektonicznych w Cinema 4D i Corona Render. Podzielony jest na grupy zaawansowania, więc z pewnością odnajdziesz się w jednej z nich. Na zajęciach dowiesz się jak:
- teksturować
- dobierać i ustawiać oświetlenie
- radzić sobie z post-produkcją
- działa światło oraz fizyka materiałów
- wykorzystywać w środowisku 3d fizycznych aparatów fotograficznych. Kurs prowadzą profesjonalni wizualizatorzy i graficy 3D.

kurs rysunku architektura

kurs rysunku katowice

Dlaczego nasz kurs rysunku?

Ćwierć wieku doświadczenia

Uczymy rysunku już od ponad 25 lat. Przez ten czas wypracowaliśmy unikalne metody, które niezawodnie pomagają naszym kursantom rozwijać się artystycznie.

kurs rysunku 2

Elastyczność

Nie możesz przyjść na swoją lekcję rysunku? U nas to żaden problem. Zaległości nadrobisz w dowolny dzień, bo szkoła rysunku jest otwarta codziennie.

kurs rysunku 3

Doskonała lokalizacja

Szkoła Rysunku mieści się w samym centrum. Na kurs dojdziesz w 10 minut z dworca PKP i PKS. Dzięki temu nie zmarnujesz czasu na dojazdy komunikacją miejską

kurs rysunku katowice

Rodzaje lekcji rysunku

kurs rysunku katowice architektura

Kurs na architekturę

Kurs rysunku architektonicznego, podczas którego:

 • poznasz zasady perspektywy
 • nauczysz się rysować otoczenie (postaci, samochody, zieleń) i architekturę
 • rozwiążesz zadania z ubiegłych egzaminów
 • poznasz historię architektury
 • przygotujesz się do egzaminu najlepiej jak to możliwe

Kurs na ASP

Kompleksowy kurs artystyczny, który rozwinie Twoje zdolności projektowe i pomoże odnaleźć własny wyraz artystyczny. Przestudiujesz anatomię, martwą naturę a także przygotujesz się rzeczowo do rozmowy kwalifikacyjnej.

Kurs malarstwa akwarelowego

Inspirujący kurs malarstwa, który rozwinie Twoją cierpliwość i kreatywność. Nauczysz się tworzyć szkic i pracować z kolorem oraz światłocieniem. 

Mimo że akwarela uznawana jest za jedną z trudniejszych technik – na naszym kursie rysunku pokażemy Ci jak ujarzmić farbę. Twoje prace zyskają delikatność i lekkość, będziesz mógł je podarować bliskim jako upominek od serca.

Digital painting

Ten wszechstronny kurs rysunku przygotuję Cię do studiów grafiki cyfrowej i do pracy w branży ilustratorskiej czy concept artu.

Po kursie digital paintingu nie straszne Ci będą kompozycja, postawa, gesty. Zapoznasz się z teorią koloru i metodami przygotowania szkicu koncepcyjnego.

kurs rysunku katowice digital painting

2015

Kurs rysunku JUNIOR

Specjalnie z myślą o młodzieży –  kreatywny kurs rysunku. Przygotujemy Twoje dziecko do dalszego rozwoju plastycznego. Doświadczeni pracą z młodymi i wymagającymi wiemy jak zarazić pasją do rysowania.

Podczas zajęć tworzymy obrazy z wyobraźni z pomocą inspirujących materiałów.

Kurs rysunku katowice

Wakacyjny kurs rysunku

Wykorzystaj wolny czas, świetną pogodę na spełnianie marzeń. Każdy turnus wakacyjnego kurs rysunku trwa 5 dni. W tak krótkim czasie nauczysz się dużo, a rysując codziennie, zrobisz ogromne postępy.

wakacyjny kurs rysunku katowice

Kurs rysunku katowice

Najczęstsze pytania o kurs rysunku

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o kurs rysunku w Katowicach.

Na kurs rysunku w Katowicach możesz przyjść niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Wystarczą chęci – motywację i inspiracje znajdziesz na kursie rysunku.

Jeśli chcesz po prostu nauczyć się rysować, hobbystycznie tworzyć prace, a brakuje Ci podstaw z rysunku, dołącz do kursu hobby.

Prowadzimy też grupy przygotowujące się na studia artystyczne lub egzaminy na architekturę. Po tych kursach masz gwarancję zdanego egzaminu. Już od ponad 10 lat pierwsze miejsca we wszystkich miastach w Polsce zajmują nasi uczniowie!

W Szkole Rysunku nauczysz się też malarstwa akwarelowego lub digital paintingu. Dwie zupełnie odmienne techniki, które pozwalają stworzyć niesamowite dzieła. 

 

Tak się składa, że motto naszej Szkoły Rysunku brzmi „Talent nie istnieje”. Zatem w oparciu o ponad 25-letnie doświadczenie w nauczaniu rysunku stwierdziliśmy, że substytutem talentu są Dupogodziny. Od Ciebie zależy, ile czasu poświęcisz na naukę rysunku. Czyli to Ty masz wpływ na końcowy efekt, a nie z góry określony dar. Możesz w krótkim czasie zrobić ogromne postępy stosująca nasze niezawodne metody nauki rysunku; m.in. Stopiany, System Igurra czy Ready Deska.

Tak. Wakacyjny kurs rysunku odbywa się nie tylko w Katowicach, ale i we wszystkich filiach DOMINa na terenie całej Polski. To świetna opcja na spędzenie wolnego czasu. 

Możesz wybrać dogodny termin. Każdy turnus to 5 dni kursu rysunku, od poniedziałku do piątku. W tym czasie intensywnie przyswoisz dużą część materiału, która pomoże w zrobieniu szybkich postępów.

Oczywiście. Kurs rysunku w Katowicach jest skierowany do wszystkich, z odpowiednim podziałem na grupy wiekowe. 

Dorośli najczęściej wybierają kurs rysunku hobby, digital painting, arch- viz lub kurs malarstwa akwarelowego.

O dziwo, nigdy jest za późno, żeby nauczyć się rysować. Zdolności manualne ukazują się dużo później niż np. umiejętność śpiewania. Poza tym rysowanie da Ci możliwość rozwoju w dziedzinie artystycznej, co pomoże rozładować codzienny stres i rozwinąć kreatywność.

Na początku przygody z kursem rysunku zaopatrz się w:

 • brystol B2 (50 x 70 cm)
 • ołówki 2B, 4B, 6B
 • gumkę chlebową
 • temperówkę
 • teczkę do przewożenia rysunków

Gdy już wdrożysz się w naukę rysowania, będziesz mógł poszerzać swój przybornik o inne techniki:

 • długopisy
 • cienkopisy
 • kredki
 • markery
 • tusz

Kurs rysunku katowice

Kurs rysunku ONLINE

Podzielony na poziomy, bez potrzeby wychodzenia z domu! Otrzymasz profesjonalne materiały: artykuły, filmiki instruktażowe, tutoriale rysunkowe, ćwiczenia dodatkowe i inspiracje do korzystania bez ograniczeń. Możesz też wybrać opcję kursu rysunku online z mentoringiem. To spotkania z tutorem, podczas których pod okiem prowadzącego przerobisz lekcję rysunku i otrzymasz korektę swoich prac.

Kurs rysunku katowice

Wszystko, co musisz wiedzieć o nauce rysunku

Nie ma dobrego rysownika bez solidnych podstaw teoretycznych. Dlatego tworzymy serię artykułów ułatwiającą naukę rysunku od podstaw, a także w zaawansowanej fazie twórczości. Jako rysownik nigdy nie zaznasz nudy – świat wokół jest na tyle zachwycający, że nie sposób opędzić się od widoków wartych uchwycenia. 

kurs rysunku katedra

Kurs rysunku Katowice - tego się nauczysz

Rysowanie perspektywy

Perspektywa to podstawa każdego kursu rysunku. Bez niej Twoje prace będą pozbawione trójwymiarowości. Poznasz perspektywę jedno-, dwu- i trójzbiegową.

Łączenie technik rysunkowych

To fantastyczna umiejętność. Przez zastosowanie różnych technik Twoje rysunki nabiorą niepowtarzalnego klimatu i charakteru.

Anatomia w rysunku

Nauczymy Cię jak szybko i poprawnie odmierzyć proporcje ciała człowieka. Zrozumiesz zasady podziału ciała, układu kości i mięśni, które wpływają na kształt postaci.

Historia Sztuki

Poznasz intrygujące dzieje sztuki, na które wpływały przemiany społeczne i kulturowe. Ta wiedza pomoże Ci znaleźć inspirację do własnej twórczości.

Nasi kursanci dzielą się opiniami

Domin jest dla mnie jak drugi dom. Dojeżdżam od ponad roku co weekend, aby od samego rana, do nocy, siedzieć tu i spędzać czas w najlepszy możliwy sposób. Zawdzięczam temu miejscu naprawdę wiele, oprócz ogromnego progresu w rysunku, to poznałam wiele cudownych osób- pasjonatów. Na nowo rozbudziła się we mnie miłość do rysunku i nie wyobrażam sobie, by co sobotę i niedziele nie wstawać, by na ostatnia chwile zdążyć na zajęcia 😀
Julia Madajska
KURSANTKA Z 2019
Domin, na początku miały być to kolejne zajęcia, zabicie czasu w wakacje. A teraz gdy słyszę hasło 'Domin' myślę o pracowni która powoli staje się moim drugim domem, pomogła mi odkryć pasję i to co chce w życiu robić. W Dominie nikt nikogo nie porównuje, a progres który przeszłam od wakacji widzę gołym okiem! Atmosfera i ludzie są cudowni, wiem że zawsze mogę liczyć na pomoc i dobre rady. To nie tylko szkoła rysunku ale także RODZINA. Domin doskonale przygotowuje do egzaminów na architekturę pod wieloma względami. A zapisanie się na kurs to najlepsza decyzja w moim życiu, i ta która ma ogromny wpływ na moje życie. Warto walczyć o swoje marzenia, poprzez ciężką pracę a Domin to idealne miejsce do realizowania się. Cieplutko pozdrawiam,
Maria Broma
KURSANTKA Z 2019
Nie wiem czy to nadal aktualne ale tak czy owak chcialabym wyrazic wielką wdzięczność za edukację w dominie która była niezastąpiona. Przekonuję się o tym każdego dnia na studiach które są właściwie inne niż te do których przygotowywałam się w dominie ale już nie raz udało mi się zabłysnąć gdzieś wiedzą czy umiejętnościami zdobytymi w dominie. Nie mówiąc już nawet o tym że bez niego bym na te studia się nie dostała. Uważam że zajęcia w dominie są świetnie zorganizowane i prowadzone. Atmosfera jest cudowna, program świetny. Widać zaangażowanie prowadzących i widać wszechobecną pasję. Ciężko to opisać słowami..
Marta Kozłowska
KURSANTKA Z 2018

Kurs rysunku Katowice - Odwiedź nasze social media

We would love to see how we can help you solve your neck and back problems in the best pain free methods

Kurs rysnku Katowice

Napisz do nas

Gdzie nas znajdziesz?

Wpadnij do pracowni i poczuj klimat szkoły rysunku- jesteśmy możliwe najbliżej centrum. 

Adres: ul. Szkolna 10
40-006 Katowice

Telefon: DominSLS – 729 886 707

Email: dominsilesia@gmail.com