wAkacyjny kurs rysunku

Przerwa od szkoły. Można się zresetować. Poszukać swojej pasji. Czemu nie spróbować wakacyjnego kursu rysunku? Od rana rysujesz, a popołudniami korzystasz ze słońca 😀 

Dlaczego warto przyjść na wakacyjny kurs rysunku?

wypróbuj to!

Wakacyjny kurs rysunku to świetna okazja, żeby przetestować pracownię. Jeśli Ci się spodoba będziesz mógł zostać na dłużej.

Lokalizacja w centrum

Znajdujemy się przy samym Dworcu Centralnym. Wysiadasz z pociągu i praktycznie jesteś w pracowni!

Elastycznie

To Ty wybierasz tygodnie, w które weźmiesz udział. Ponadto nieobecność na wakacyjnym kursie rysunku możesz odrobić do końca sierpnia.

intensynie i skutecznie

Wykorzystujesz swój potencjał. Wakacyjny kurs rysunku to intensywne zajęcia. Każdym tydzień obejmuje 6 zajęć - od poniedziałku do piątku.

WAKACYJNY KURS RYSUNKU – SZYBKI INFORMATOR

  • Kurs rysunku w wakacje odbywa się od 10.00 do 14.00 
  • Rysujemy 5 dni – od poniedziałku do piątku
  • Rozpoczęcie kursu w każdy poniedziałek wakacji
  • Możesz zacząć tak w lipcu, jak  i w sierpniu (niżej znajdziesz dokładne daty)
  • Przy zapisie na więcej niż jeden tydzień – każdy kolejny to inne tematy
  • Cennik podany poniżej

WIĘCEJ INFORMACJI  TEL. 501-32-00-45

 

Wybierz najlepszą ofertę

Wakacyjny kurs rysunku został, specjalnie dla Ciebie podzielony na pakiety. Wybierz najdogodniejszy i skorzystaj z plenerów GRATIS!

550zł

za tydzień

1050zł

za dwa tygodnie

1550zł

za trzy tygodnie

2050zł

za cztery tygodnie

2550zł

za pięć tygodni

2999zł

za sześć tygodni

Formularz zapisowy na wakacyjny kurs rysunku :

Jeśli chcesz przeczytać więcej o wakacyjnym kursie rysunku (program, jak przebiega, metody nauki), niżej znajdziesz pełne informacje.

DARMOWY DODATEK - WARSAW SKETCHER

Oprócz codziennego rysowania podczas wakacyjnego kursu rysunku dostajesz jeszcze możliwość korzystania z niedzielnego Warsaw Sketchera. To wspólny wypad w plener, podczas którego udoskonalisz umiejętność rysowania z natury i spędzisz przyjemnie czas na świeżym powietrzu. Nie ma przyjemniejszego sposobu na spędzenie letniego czasu.

wakacyjny kurs rysunku dodatek

Tak to jest w szkole rysunku DOMIN. Dołączając do naszej rodziny, możesz korzystać z wielu dodatkowych kursów artystycznych i zajęć. Ponadto gwarantujemy Ci  kompletnie unikalny program, którego nie znajdziesz w innych szkołach rysunku. Uczymy w oparciu o własne metody:

 • W.U.S.;
 • Stopiany;
 • 40 days in a row;
 • Redominizację

i wiele więcej…

Wakacyjny kurs rysunku - Najczęściej zadawane pytania:

ZOBACZ TEŻ INFORMATOR:

Wakacyjny kurs rysunku na domin-warszawa.pl

Powyżej znajdziesz formularz, w którym wybierasz:

 • miasto, w którym chcesz odbyć wakacyjny kurs rysunku;
 • odpowiadające Ci terminy kursu artystycznego;
 • rodzaj lekcji rysunku – masz możliwość poznania różnych technik i tematów (ołówek, kredki, akwarela, akryl, digital painting).

Następnie podajesz swoje dane potrzebne do zapisu na wakacyjny kurs rysunku, wysyłasz zgłoszenie i dostajesz odpowiedź na swój e-mail.

Formularz do zapisów znajdziesz też tu:

https://dominek.pl/kurs-rysunku-lipiec/

Cały kurs rysunku w wakacje ma aż 9 tygodni. Polecamy wybrać 2 albo 4. Przez dwa tygodnie zrealizujesz materiał jednego trymestru. Analogicznie w cztery – dwa trymestry. Dzięki temu od nowego roku szkolnego wejdziesz w naukę w pracowni na kolejny trymestr. Bez konieczności nadrabiania materiału. Jeśli możesz tylko na jeden to także super. To jest opcja najczęściej wybierana przez osoby, które na razie chcą sprawdzić, czy nauka rysunku jest tym, co pragną robić w życiu

Kreatywność jest nauką. Istnieją specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauczysz się być kreatywnym. Nie zrażaj się! Może na początku będziesz siedzieć nad gładką kartką. Ona też inspiruje! Niektóre osoby mówią, że są niekreatywne. Dlaczego? Istnieją cztery psychologiczne blokady które przeszkadzają się rozwinąć. My wychodzimy im na przeciw. Pokażemy Ci ćwiczenia, dzięki którym będziesz tworzyć!

Tak! Zarówno pod względem wieku jak i poziomu zaawansowania. W tym samym czasie mamy kilka równoległych pokoi gdzie nauka rysunku się odbywa. Nie łączymy więc osób dorosłych z dziećmi. Tym bardziej osób początkujących z zaawansowanymi. Pod tym względem będziesz mieć komfort. Wakacyjny kurs rysunku w Dominie jest bardzo popularny. Mnóstwo osób z niego korzysta. Z resztą przeczytaj proszę recenzje które znajdują się niżej. Zajęcia są też podzielone pod względem tematyki. Oddzielnie uczymy hobbystów, architekturę, ASP – artystyczne czy Digital Painting. Jeżeli masz jakieś dodatkowe informacje do przekazania to wpisz je w formularzu zgłoszeniowym.

Oczywiście! Możesz przyjść w każdym wieku i z dowolnym poziomem. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie rysowałeś. Mamy kilka pomieszczeń, gdzie kurs rysunku równolegle się odbywa. Przydzielimy Cię do odpowiedniej grupy pod względem wieku i poziomu. Tak, aby zapewnić Ci komfort. Mamy też podział zajęć ze względu na tematy. Osobno hobbyści, architektura, ASP – artystyczne czy digital painitng. Wakacyjny kurs rysunku w DOMINie to popularne wydarzenie. Niżej możesz przeczytać opinie uczestników. Jeśli chciałbyś przekazać jakieś dodatkowe informacje – wpisz je proszę w formularzu zgłoszeniowym.

Wakacyjny kurs rysunku w DOMINie dzieli się na:

 • Kurs rysunku hobbystyczny
 • Kurs na architekturę
 • Kurs artystyczny
 • Kurs Digital Painting
 • Kurs dla młodzieży z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej
Więcej na temat programu przeczytasz niżej na tej stronie. Program wakacyjnego kursu rysunku jest taki sam jak kurs w trakcie roku szkolnego. Są one sprytnie połączone. Zobacz tuż niżej.

Możesz! Jedna trzecia osób zapisujących się na wakacyjny kurs rysunku dokładnie tak robi. Później  najczęściej przedłużają. Jest to bardzo opłacalne. Przy przedłużeniu możesz korzystać z tych samych zniżek co przy dłuższych wariantach kursu. U nas każdy kolejny tydzień jest tańszy od poprzedniego. Czyli zapisując się na cztery tygodnie, dostajesz tydzień gratis!

Tak. Nauka rysunku w DOMINie jest podzielona na trymestry. Na rok szkolny przypadają takie trzy trymestry:

 • Jesienny – od września do końca listopada
 • Zimowy – od grudnia do połowy marca
 • Wiosenny – od połowy marca do połowy czerwca.

Wakacyjny kurs rysunku podzieliliśmy na tygodnie. Jeden tydzień to pół trymestru, czyli 6 zajęć. Zatem jeżeli rozważasz kontynuację, najlepiej wybierz 2 tygodnie lub 4 tygodnie.

Generalnie, w zależności od rodzaju kursu, który wybierzesz będzie Ci potrzebny pakiet materiałów plastycznych. Żebyś nie musiał biegać od sklepu do sklepu, poszukując odpowiednich ołówków, farb i papieru, przygotowaliśmy dla Ciebie:

ARTYSTYCZNY START PACK

CO TO TAKIEGO?

 • to gotowy zestaw materiałów plastycznych, których będziesz potrzebować podczas wakacyjnego kursu rysunku. Przygotowuje go zewnętrzna firma w korzystnej cenie – 120 zł. Odbierasz go przed rozpoczęciem kursu i nie potrzebujesz troszczyć się o żaden przedmiot.

DLACZEGO WARTO ZAOPATRZYĆ SIĘ W START PACK?

 • WYGODA – uwolnisz swoją głowę od myślenia czego i jakiego rodzaju potrzebujesz. Będziesz mógł skupić się na przyjemniejszych rzeczach, zamiast wracać się po gumkę, którą zapomniałeś kupić.
 • OSZCZĘDZASZ CZAS – wystarczy, że zgłosisz nam chęć nabycia Start Packu – my zajmiemy się resztą. Nie musisz jeździć do sklepów plastycznych w poszukiwaniu materiałów, później do Castoramy po deskę.
 • NAJKORZYSTNIEJSZA CENA – zewnętrzna firma, która przygotowuje zestawy robi to w dobrej cenie, w porównaniu z okolicznymi sklepami.
 • MASZ WSZYSTKO NA MIEJSCU – zestaw materiałów plastycznych czeka  na Ciebie w pracowni, tuż przed rozpoczęciem wakacyjnego kursu rysunku. Nie musisz pamiętać, żeby zabrać go ze sobą.
 • UNIKASZ BŁĘDU – często nowi kursanci przychodzą ze zbyt twardymi ołówkami lub słabo napigmentowanymi akwarelami. To znacznie utrudnia komfort rysowania i odbiera część przyjemności z malowania. Nie wspominając o końcowym efekcie, który przecież motywuje do nauki rysunku. Po co się frustrować? 

Na wakacyjny kurs rysunku możesz zapisać się w… każdym momencie, aż do wyczerpania wolnych miejsc. Najszybciej grupy zapełniają się na koniec czerwca i początek lipca. Więc jeśli zależy Ci na którymś z tych terminów, dobrze nie czekać do ostatniej chwili. W drugiej połowie wakacji mamy mniej zgłoszeń, dlatego możesz się zgłosić do dnia rozpoczęcia lekcji rysunku.

Opłatę za wakacyjny kurs rysunku dobrze, żebyś uiścił najpóźniej w poprzedzający rozpoczęcie zajęć piątek (rano). Wtedy otrzymamy informację o przelewie i wpiszemy Cię na listę. Jeśli dokonasz wpłaty później, dojdzie ona już po rozpoczęciu kursu rysunku, więc nie będziemy mieli Cię na liście.

Wakacyjny kurs rysunku - pomysł na artystyczne wakacje

WAKACYJNY KURS RYSUNKU - OPINIE UCZESNIKÓW

"Wojtek, chciałabym Ci jeszcze powiedzieć, że pokoje tematyczne to naprawdę zajebista sprawa ! Moje serce podbił pokój cienkopisowo-flamastrowy. Już ponad dwa tygodnie w nim przesiaduję. Jest tutaj najbardziej zajebista ekipa, codziennie. A Dominika Kubicka jest najmilszą osobą jaką poznałam. Podziwiam ją, i cieszę się że mogę pracować pod jej bystrym okiem. O ile wcześniej po prostu bałam się cienkopisów, głównie przez to że ciężko naprawiać swoje błędy, to teraz z czystą przyjemnością podchodzę do każdego rysunku. I już widzę mega poprawę. Dziękuję Ci za tak wiele możliwości!"
Magdalena Kowalska
Kursantka 2015
"Wakacyjny kurs rysunku w Dominie wspominam jako najlepsze wakacje w życiu. Niesamowite jest jak dużo można się nauczyć w tak krótkim, a jednocześnie tak intensywnym czasie. Dzieje się to między innymi za sprawą tego, że wszystko sprzyja rozwojowi- czas, atmosfera i ludzie. Najbardziej uwielbiałam plenery i taką beztroskę, która temu wszystkiemu towarzyszy. Niczym nie trzeba było się martwić, bo wiadomo, że jak coś nie będzie wychodziło, to prowadzący zawsze pomogą. Po wakacjach, kiedy porównałam rysunki z pierwszego dnia i z ostatniego, widziałam ogromny postęp. Ale wakacyjny kurs rysunku w pracowni to też rozwój intelektualny, możliwość poznania świetnych ludzi i zawiązania przyjaźni. Był to też czas, kiedy zrozumiałam że, naprawdę kocham rysować i chce to robić. I nadal jest to aktualne. - Natia"
Natalia Rajchel
Kursantka 2016
"Poszłam do Domina na kurs rysunku hobby, bo po prostu lubiłam rysować. Teraz mija drugi rok jak tu jestem. Ze zwykłego "lubienia " przerodziło się to w codzienną pracę nad rozwijaniem pasji. Łatwiej mi jest teraz dostrzec własne błędy w rysunku lub to, ze coś po prostu się w nim "nie zgadza". Nauczyłam się też -i na każdych zajęciach się uczę- nie tylko teorii rysunku, ale tez zabiegów, po których zastosowaniu rysunek jest bardziej lekki, czytelny i przekonujący. Wszystko dzięki dużej ilości materiałów, dodatkowych zajęć, robieniu zadań domowych i świetnym prowadzącym. Naprawdę każdemu serdecznie Domina polecam!"
Weronika Roemer
Kursantka 2019
"Dzień dobry, Przyszłam na Kurs rysunku do Domina rok temu z wielkim zaangażowaniem i nadzieją, że dzięki temu dobrze przygotuje się do egzaminu wstępnego na architekturę. W zasadzie lepiej nie mogłam trafić, ponieważ zajęcia są prowadzone w taki sposób, że nikt nie czuje się zmuszony do pracy, bądź pod jakąś presją. Każdy po prostu robi to co lubi - rysuje! Zanim się obejrzałam moje rysunki zaczęły nabierać jakości a rysowanie sprawiać coraz więcej radochy. Poza zajęciami rejsowymi kursanci mają pełny dostęp do pracowni, co sprawia że można się tam naprawdę zadomowić i oddać pracy. Dodatkowo dostępna jest pełna gama wydarzeń i prowadzący stawiają mnóstwo wyzwań, które sprawiają, że nauka rysunk nie jest tylko hobby ale staje się ważną częścią życia. Poza tym poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi podzielających moją pasję i jestem jeszcze bardziej pewna kierunku który sobie wybrałam. Polecam Domin każdemu!"
Natalia Dominiak
Kursantka 2018

Przekonaj się, jak fajną atmosferę mamy!

Szczegółowy opis zajęć znajdziesz niżej.

Szczegółowy program wakacyjnego kursu rysunku

Wakacyjny kurs rysunku dla hobbystów obejmuje następujące zagadnienia:

Rysowanie martwej natury – tu poznasz zasady odmierzania i kompozycji. Nauczysz się oddawać rzeczywiste faktury na rysunku np. szorstki filc, puszystą wełnę, a także zimny kamień i przejrzyste szkło.

Rysowanie postaci ludzkiej – poznasz jak uchwycić kształt postaci w różnych położeniach. Wyjaśnimy Ci, czym jest kanon Polikleta i jakie ma zastosowanie podczas rysowania z natury.

Nauka rysowania krajobrazu – na początku porysujemy drzewa, dalej przejdziemy do przestrzeni zielonej.

Podstawy perspektywy – poznasz je bardzo dokładnie. To nasza specjalizacja.

Rysowanie architektury – po kilku lekcjach rysunku będziesz już mieć perspektywę w jednym paluszku. Przejdziemy więc do rysowania budynków

Samochody i maszyny – warto spróbować. Szczególnie jeśli teraz twierdzisz, że tego nie lubisz. Z naszymi wskazówkami będzie Ci to przychodziło dużo łatwiej.

To przykład z zajęć kursu hobbystycznego:

wakacyjny kurs rysunku dla hobbystów

Wakacyjny kurs rysunku w DOMINie jest doskonałą możliwością na kreatywne spędzenie czasu. Również się odstresujesz i wiele nauczysz.

Jeżeli po wakacjach chcesz dalej kontynuować to program  gładko przejdzie z wakacji na rok szkolnych. Tu masz jeszcze więcej informacji :

Jeśli po wakacjach chciałbyś dalej kontynuować naukę, to program przejdzie gładko z wakacyjnego kursu rysunku na zajęcia rejsowe. Kliknij po więcej informacji:

http://www.domin-warszawa.pl/kursy/

W programie zajęć w cenniku występuje pozycja „+1  +2 +3 plenery gratis”. Jeżeli masz taką opcję to w programie dodaj jeszcze punkt pt. „Plener”. Polega to na tym, że we wakacje w dogodnym dla Ciebie terminie możesz wybrać sobie dzień i przyjść na plener.

Tu możesz zernknąć na przykładowy rysunek plenerowy:

rysunek plenerowy

Kurs rysunku dla kandydatów na architekturę

Podstawy perspektywy – jeśli kandydujesz na architekturę, będzie to dla Ciebie rzecz priorytetowa. W trakcie zajęć nauczysz się wszystkich niezbędnych fundamentów rysunku perspektywicznego.

Figury geometryczne – poznasz podstawy i zaraz po nich otrzymasz potężną dawkę wiedzy, jak radzić sobie z bardziej zaawansowanymi formami przestrzennymi.

Bryły platońskie

Co to są bryły platońskie?

Bryły platońskie – pięć brył foremnych. Należą do nich:

 • czworościan foremny;
 • sześcian;
 • ośmiościan foremny;
 • dwunastościan foremny;
 • dwudziestościan foremny.

Istnieje tylko pięć brył foremnych. Każda z nich ma ściany będące płaskimi figurami foremnymi. Kąty nachylenia pomiędzy ścianami są zawsze równe.

Poniżej przykład arkusza z bryłami platońskimi:

bryły platońskie

Rysowanie architektury –  to podstawa na kursie rysunku na architekturę.

Rzuty ortogonalne – tak zwany język zapisu architektury. W ten sposób przyszły architekt opisuje swoje dzieło. Dzięki tym rysunkom inne branże, np. budowlańcy, wiedzą jak budować. Zaczniemy od prostych ćwiczeń na figurach. Z czasem przejdziemy do rysowania z bardziej zaawansowanych rzutów ortogonalnych.

Więcej informacji o kursach na architekturę znajdziesz tu:

Kurs rysunku dla kandydatów na architekturę

Na stronie, do której prowadzi link umieściliśmy wyśmienitą galerię prac naszych uczniów. Tych, którym się chciało i byli ambitni.

Tu dodatkowa próbka możliwości rysunkowych. Docelowo będziesz tak rysować:

kurs na architekturę

Studiowanie architektury jest intrygujące! Zawód architekta od setek lat cieszy się niesłabnącym prestiżem. A sama architektura jest bardzo ciekawa.

To będzie dobry wybór.

Wakacyjny kurs rysunku na ASP

to jest to samo co wakacyjny kurs rysunku artystycznego. Program w zasadzie składa się z dwóch (czterech) pozycji :

 • Martwa natura rysowana – wykorzystujemy tam węgiel i ołówek.
 • Martwa natura malowana akrylami.
 • Postać ludzka rysowana węglem/ołówkiem
 • Postać ludzka malowana akrylami.

Zajęcia odbywają się w studiu KONTRASTOWNIA.  Najlepszym miejscu do nauki pod ASP.

Atmosfera tych zajęć jest magiczna. Wchodzisz w zupełnie inny stan umysłu i ciała.  W pracowni poczujesz się artystą, oderwiesz od świata realnego i zatopisz w czystej sztuce.

Po jeszcze więcej informacji kliknij tu:

Artystyczny wakacyjny kurs rysunku w Warszawie

Takie dzieła się tam tworzy:

kurs rysunku artystycznego

Kurs Digital Painting czyli kurs rysunku cyfrowego.

Na tych zajęciach nauczysz się zagadnień, takich jak :

 • Kreatywność w zakresie concept art i digital painting
 • Rysunek potrzebny do radzenia sobie na tablecie
 • Umiejętność obsługi programów graficznych –  co jest przydatne nie tylko tu, ale też ogólnie w życiu
 •  Funkcjonalność sprzętu do rysowania cyfrowego
 • Zasady kształtowania przestrzeni na potrzeby tworzenia światów gier komputerowych
 • Operowanie pojęciami typu Photo Bashing, Character Design, Enviro Design i wiele, wiele innych.
Zajęcia odbywają się w Studiu Creativity.
U nich też jest świetny wakacyjny kurs rysunku… to trochę polecanie konkurencji, ale tak jest uczciwiej bo ich nauka rysunku jest bardziej skoncentrowana na przyszłym Concept Arcie i Digital Paintingu.
 
Bezpośredni link do Creativity :
 
Nauczysz się tam takich rzeczy:
 
digital painting w creativity

Tej opcji nie znajdziesz praktycznie nigdzie indziej. Dostajesz możliwość odwiedzenia i rysowania w każdej z filii DOMINa.

Polega to na tym, że w danym tygodniu plener odbywa się w konkretnej filii.

Przykładowo zaczniemy od zabytkowego Krakowa, wstąpimy do Katowic, później przeniesiemy się do malowniczego Wrocławia… na sam koniec odwiedzisz Warszawę. 

Podczas takiej podróży mnóstwo zwiedzisz i przy okazji wiele się nauczysz. 

Wakacyjny kurs rysunku w takiej formie jest unikatem na skalę całej Polski.

Pod tym adresem znajdziesz listę plenerów:

Korona Plenerów – rysowanie z natury.

Plener wyjazdowy – każdego roku odkrywamy i rysujemy inne miejsce

Plenery organizujemy od początku istnienia DOMINa.

Pierwszy wyjazd odbył się w 1995 roku do Wiednia. Byliśmy na nim we dwóch – ja (Wojciech Domińczak) oraz mój pierwszy uczeń Maciej Beczak. Do Austrii wróciliśmy w 2017 roku.

Później odwiedziliśmy takie miasta jak Amsterdam, Lwów, Berlin, Paryż, Barcelona.

Wakacyjny kurs rysunku w postaci pleneru wyjazdowego wszystkim się podoba. Ekscytujące jest poznawanie nowego miejsca. Rysowanie w nieznanym otoczeniu.

Najbardziej chyba przyciąga atmosfera.

To powoduje, że wolne miejsca znikają przeważnie w ciągu jednej doby!

Zobacz dokąd jedziemy w tym roku

Słoneczna Barcelona, Magiczny Paryż, Cesarski Wiedeń - te zakątki już odwiedziliśmy. Sprawdź, gdzie pojedziemy w tym roku:

VETERAN ROOM – WIEDZIAŁEŚ CO TO TAKIEGO?

Po ukończeniu kursu rysunku w DOMINIE stajesz się Veteranem i dożywotnio dostajesz wszystko za darmo!!!

Po więcej informacji kliknij tu:

Veteran Room – dostajesz to tylko w Dominie

Przykładowo akwarela z Grzegorzem Wróblem – to już jest coś.

Zobacz, jak było na naszym wyjeździe plenerowym w wakacje

kurs na architekturę warsaw spire

ZAPISZ SIĘ NA WAKACYJNY KURS RYSUNKU W DOMINIE

WIĘCEJ CIEKAWYCH PROPOZYCJI NA ARTYSTYCZNE WAKACJE

plener włochy

KORONA PLENERÓW

Korona plenerów jest unikatem w skali całej Polski a może nawet i Europy. Otóż w całej Polsce jest kilka filii DOMINa. Działają one jako oddzielne instytucje a nie część DOMINa warszawskiego. Każde z tych miejsc ustala własne prawa. Jednak łączą nas wspólne cele i założenia, takie jak pasja rysowania, metoda stopianów, ready deska... oraz wiele innych inicjatyw, które sprawiają, że jest to wartość dla naszego ucznia. Dzięki temu chodząc do dowolnej filii DOMINa, w każdej chwili możesz pojechać na zajęcia do innego miasta. Wyobraź sobie - zwiedzasz Poznań i po drodze wpadasz jeszcze porysować w rodzinnej atmosferze. W czasie wakacji każda filia ma swój tydzień plenerowy. Wybiera najciekawsze ujęcia i codziennie rysujemy inne. Takie działanie powoduje, że możesz brać udział w plenerze dzień w dzień, przez całe wakacje. Możesz też wybrać sobie tylko kilka miejsc. Możesz rozłożyć to na parę lat. Idealna opcja dla najambitniejszych.

lekcje rysunku

PIĘĆDZIESIĄTAKI

Inną unikatową opcją są Pięćdziesiątaki. Wakacyjny kurs rysunku, który trwa 50 dni. Jeżeli dasz radę przerobić wszystkie, to masz je za darmo. To oferta dla osób najbardziej wytrwałych. O dziwo, co roku znajduje się ponad 20 takich kursantów. [Jesteśmy dumni Waszego zaangażowania!] Żeby skorzystać z opcji Pięćdziesiątaków, musisz spełnić poniższe warunki: - ukończyć przynajmniej jeden trymestr rysunku (Pięćdziesiątaki są od poziomu średniozaawansowanego) - być 50 dni! (terminy wybierasz sobie samodzielnie, nie muszą być po kolei) - oddać trzydzieści skończonych rysunków do końca września - chodzić na kurs rysunku przez cały kolejny rok Sądzisz, że te wymogi są trudne? Nic bardziej mylnego. Co roku od wielu lat Pięćdziesiątaki cieszą się niesłabnącą popularnością!

WARTO ZAPISAĆ SIĘ NA WAKACYJNY KURS RYSUNKU - KOLOEJNE 4 POWODY

ATMOSFERA

Atmosfera kursów rysunku w DOMINIe jest odczuwalna w całej Polsce! Tworzy ją rzesza zadowolonych ludzi - sprawimy, że i Ty poczujesz się u nas świetnie. Co najważniejsze: w DOMINIe wszyscy jesteśmy równymi sobie twórcami!

DUŻO

Podczas wakacyjnego kursu rysunku przyswoisz mnóstwo wiedzy. Biorąc pod uwagę, że zajęcia są codziennie, otrzymujesz dużo ćwiczeń. Dochodzą do tego jeszcze zadania dodatkowe. Robiąc je, jeszcze podwajasz ilość materiału.

SZYBKO

Ludzie bardzo kochają szybkość. U nas w ciągu wakacji zrobisz w krótkim czasie tyle, ile przez trymestr w trakcie roku szkolnego. Jeśli zapiszesz się na dłużej to możesz nawet skondensować w kilka tygodni cały rok!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Wakacyjny kurs rysunku bazuje przede wszystkim na wysokiej jakości. Najlepsi prowadzący (mistrzowie rysunku) + 100% zaangażowania = Twoja jakość! Dokładnie niżej masz przycisk który przeniesie cię do naszego Instagrama ---> domin_nauka_rysunku

PRZEKONAJ SIĘ JAK WYSOKI POZIOM OFERUJEMY – ODWIEDŹ NAS NA INSTAGRAMIE

GALERIA PRAC – ZOBACZ CO TWORZYMY NA KURSIE

nauka rysunku martwa natura

JAK RYSOWAĆ MARTWĄ NATURĘ?

To jest jedno z podstawowych ćwiczeń. Wakacyjny kurs rysunku nie mógłby się bez niego obejść. Zadanie wykonuje się ołówkiem. Na środku sali ustawione są przedmioty, które tworzą kompozycję. Należy przełożyć ją na papier. Uczysz się obserwacji i rysowania. Prowadzący tłumaczy jak poprawnie odmierzać. Na tablicy rysuje jak dobrze dobrać kadr i zakomponować arkusz. Do każdego chętnie podchodzi i wyjaśnia wątpliwości.

Co to jest martwa natura?

Martwa natura – rodzaj ćwiczenia artystycznego. Można je wykonać różnymi technikami: ołówek, węgiel, sangwina, pastel i inne. Rozmiar przedmiotów nie może być duży. Muszą zmieścić się w polu dobrego widzenia. Jak sama nazwa wskazuje martwa natura jest kompozycją złożoną z przedmiotów nieożywionych.
wakacyjny kurs rysunku digital painting

DIGITAL PAINTING I WAKACYJNY KURS RYSUNKU CYFROWEGO

Może spróbujesz czegoś zupełnie innego? Na przykład twórczości cyfrowej. Digital Painting czyli rysowanie na tablecie. Z pewnością jest to bardzo przyszłościowa umiejętność. Na tym kursie nauczysz się concept artu w wydaniu elektronicznym. Otwiera on drzwi do świata gier komputerowych. I nawet nie pobrudzisz się farbą!

Zajęcia te realizowane są w znanym warszawskim studiu digital paintingu – Creativity. Link znajduje się po prawej stronie. Creatvity organizuje też Wakacyjny Kurs Rysunku, którego rozszerzeniem może być właśnie Digital Painting.

CZYM JEST DIGITAL PAINTING?

Digital Painting – rodzaj twórczości artystycznej z wykorzystaniem tabletu graficznego. Praca z rysunkiem cyfrowym polega na tym, że specjalnym rysikiem rysuje się po tablecie.  W modelach tańszych obraz wyświetlany jest na monitorze. Tablety droższe mają wbudowany ekran, po którym rysuje się bezpośrednio.

JAK RYSOWAĆ ARCHITEKTURĘ? – KRÓTKI PORADNIK

Niżej możesz zobaczyć obrazek, który jest doskonałym przykładem, jak rysować architekturę. Pod nim znajdziesz 10 kroków, bazujących na ćwierćwiecznym doświadczeniu. One pomogą Ci osiągnąć taki poziom rysunkowy.

architektura rysunek

10 KROKÓW ŻEBY TWORZYĆ TAKIE RYSUNKI

 1. Poznaj podstawy perspektywy i doprowadź je do mistrzostwa – dużo łatwiej będzie Ci pracować, gdy będziesz bazował na solidnych fundamentach.
 2. Zapoznaj się z kompozycją – to od niej będziesz rozpoczynać każdy rysunek.
 3. Naucz się budować perspektywę z brył prostych – dzięki temu nawet najbardziej skomplikowane formy nie będą dla Ciebie wyzwaniem.
 4. Koniecznie pilnuj czy wszystko się zbiega – najgorsze, to kiedy coś się wali (taki nasz slang).
 5. Zadbaj o jakość kreski – pamiętaj, żeby wszystko nie było narysowane jedną grubością. Różnicuj linię. 
 6. Idealnie odmierz proporcje – jeśli coś nie będzie się zgadzać, to rysunek stanie się karykaturą budynku. Tak jak zdeformowany portret jest karykaturą.
 7. Rysuj od ogółu do szczegółu – na naszym kursie nauczysz się prowadzić pracę fazami. Tak, aby nie zostawić niepotrzebnie pustych fragmentów kartki.
 8. Ćwicz rysowanie faktur materiałowych – cegła, blacha, drewno i inne powinny wyglądać naturalnie. 
 9. Wyznacz kierunek padania światła – zacznij od szczegółowego cienia prostych brył. Później będziesz rysować cień rzucany przez różne budynki „na oko”. 
 10. Wychodź w plener – wszystko masz podane przez naturę. Nic nie musisz wymyślać.

… dodatkowo jeszcze punkt 11.

11. Zapisz się do nas na WAKACYJNY KURS RYSUNKU !!!  🙂

U nasz dowiesz się dokładnie o co chodzi w poszczególnych punktach.

WAKACYJNY KURS RYSUNKU – ZAPISZ SIĘ TERAZ. JUTRO MOŻE W ZIEMIĘ UDERZYĆ METEORYT… 😉

Kontakt
0-501-32-00-45

ul. Chmielna 98 00-801 Warszawa