NAUKA RYSUNKU

Rysunek
od podstaw

Jesteś początkującym rysownikiem i przerasta Cię ogrom wiedzy? Tu dowiesz się jak łatwo przejść przez proces nauki rysunku od podstaw!

Co zyskasz na kursie rysunku

Rysunek od podstaw nie musi być żmudną nauką. Oprócz kursu masz możliwość wszechstronnego rozwoju i to w ramach jednej płatności.

icon6

ponad 144h Darmowych zajęć

Nasza pracownia jest stale otwarta. Możesz z niej korzystać kiedy tylko zechcesz. Poza tym jako kursant zyskujesz dostęp do wszystkich zajęć dodatkowych za darmo. Anatomia postaci, historia sztuki, zadania z egzaminów, malarstwo i rysunek z wyobraźni czekają na Ciebie.

icon1

Przyjaźnie na całe życie

Nasza Szkoła Rysunku szczyci się niepowtarzalną atmosferą. Wielu kursantów czuje się tu jak w domu. Nie ma lepszej okazji na zawarcie nowych znajomości niż wspólne rozwijanie pasji rysowania. Przekonaj się!

icon3

Materiały i inspiracje

Na każdych zajęciach otrzymasz niezbędne materiały z tutorialami i zdjęciami. Posłużą Ci one na kursie rysunku jako inspiracja. Po powrocie do domu z łatwością przećwiczysz każde zagadnienie.

Rysunek od postaw nie musi być wyzwaniem.
Skorzystaj z darmowych lekcji rysunku online.

Jeśli nie masz możliwości skorzystać z kursu rysunku od podstaw w sposób tradycyjny – nie szkodzi! Przygotowujemy lekcje rysunku online, tak aby jak najwięcej ludzi pokochało rysunek i mogło cieszyć się rozwojem. Interesującą zawartość znajdziesz na naszym fb Rodzina DOMINa oraz na stronach poszczególnych filii

7 zasad
nauki rysunku
od podstaw

01.

Na samym początku określ, czego chcesz się uczyć. Powinno to być coś, co lubisz rysować. Może to jakiś konkretny temat np. architektura, postacie lub samochody. Możesz też znaleźć twórcę, którego styl rysunkowy będzie dla Ciebie inspiracją albo pobrać kilka zdjęć z internetu i na ich podstawie tworzyć rysunki.

02.

Te unikalne metody opracowaliśmy w DOMINIe dla naszych kursantów. Są świetnym sposobem na rysowanie częściej i tym samym więcej. Jeśli nauka rysunku od podstaw przychodzi Ci z trudnością okażą się niezastąpione. STOPIANY to 5 minutowe bloki, w czasie których siadasz do rysunku i niczym innym się nie rozpraszasz. Tak krótki odcinek sprawi, że nie będziesz odwlekać zabrania się za rysowanie. Dodatkowo READY DESKA (czyli trzymanie deski z zaczętym rysunkiem i naostrzonym ołówkiem w widocznym miejscu) przypomni Ci, że warto usiąść do pracy choć na jeden stopian.

03.

Nauka rysunku od podstaw często zniechęca. Jako początkujący rysownik może zachwycałeś się pracami zdolnych artystów. Jednak pierwszym szkicom daleko do ideału. Niektórzy wtedy rezygnują, twierdząc, że nie mają talentu. W naszej Szkole Rysunku przekonasz się, że TALENT NIE ISTNIEJE. Sprawdziliśmy to, ucząc rysunku już ponad ćwierć wieku. Każdy, kto z zaangażowaniem uczestniczy w kursie i wykonuje zadania staje się świetnym rysownikiem.

04.

Dobrze żebyś, pracując nad rysunkiem, dawał go do korekty prowadzącemu zajęcia. Jego uwagi pozwolą Ci wyrobić dobre nawyki rysunkowe. Po każdej skończonej pracy zastanów się, co zrobiłeś dobrze a możesz poprawić przy następnej. Nauka rysunku z wyciąganiem wniosków jest bardziej skuteczna niż machinalne kopiowanie zdjęć.

05.

To ważny etap nauki rysunku od podstaw. Szybkie i koncepcyjne prace, które pomogą Ci przelać myśli na papier oraz wybrać najlepszy kadr do większego rysunku. Postaraj się planować obrazy, robiąc kilka wstępnych szkiców. Prace na małym formacie możesz wykonywać w każdym miejscu, kiedy się nudzisz np. podczas lekcji czy wykładu. Warto mieć ze sobą szkicownik, spojrzeć przed siebie i zacząć rysować.

06.

Żeby nauka rysunku od podstaw nie była monotonna – pobaw się w testera. Wypróbuj różne techniki rysunkowe, których nigdy nie odważyłbyś się połączyć, kombinuj w kreatywny sposób. Każde narzędzie rysunkowe uczy czegoś innego, dlatego czerp ile się da z bogatej palety przyborów. Pewności rysunkowej dodają techniki mokre – niezmazywalne np. cienkopis, flamaster, długopis. Uświadomią Ci jak ważna jest precyzja i skupienie, co przełoży się na rysunek ołówkiem.

07.

Mistrzostwo przychodzi z czasem, z Rzymu nie zbudowano od razu. Dlatego pamiętaj, żeby sumiennie pracować nad tym, co Ci nie wychodzi. Dawaj sobie też możliwość popełniania błędów. To dzięki nim odkryjesz, co jest nie tak i zbliżysz się do wyższego poziomu. Na kursie rysunku od podstaw dobieramy zadania adekwatnie do stopnia zaawansowania ucznia. Jeśli sam uczysz się rysować, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Nie powtarzaj też w kółko tego, co świetnie Ci wychodzi, bo staniesz w miejscu.

Kurs na architekturę

Marzysz o studiowaniu architektury? Kochasz rysować budynki? Chcesz sam tworzyć zaskakujące obrazy?

To jest kurs rysunku dla Ciebie

Przygotujemy Cię do egzaminu wstępnego na architekturę w Polsce i za granicą. Zdobędziesz wiedzę z zakresu historii sztuki, architektury oraz doświadczenie. Dzięki temu uporasz się z każdym tematem egzaminacyjnym.
ZAPISZ SIĘ

Artystyczny kurs na ASP

Płynie w Tobie krew artysty? Jesteś wrażliwą duszą ograniczoną ciałem? Pragniesz dostać się na uczelnię artystyczną?

Dołącz do kursu na ASP

Zyskasz kompleksowe przygotowanie do egzaminu wstępnego. Pomożemy Ci zebrać portfolio, rozwinąć swój warsztat malarski i rysunkowy. Co roku nasi kursanci szczycą się 100% zdawalnością egzaminów.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Kurs rysunku hobbystyczny

Lubisz rysować i chciałbyś rozwijać swoją pasję? Myślisz o tworzeniu w miłej atmosferzee? Chcesz zawrzeć nowe przyjaźnie?

Rozpocznij kurs rysunku hobby

Nie ważne czy masz 10, 20 czy 40 lat. Nauka rysunku odbywa się w odpowiednio dobranych grupach wiekowych. Dbamy o różnorodność lekcji rysunku, abyś wszechstronnie się rozwijał.
zapisz się

Kurs malarstwa

Zawsze chciałeś nauczyć się malować? Nie boisz się eksperymentować z różnymi technikami malarskimi? Wahasz się z zapisem na kurs? Kiedy jak nie teraz!

Odpręż się i zgłębiaj wrażliwość

Zaczynając przygodę z malarstwem możesz mieć problem z wyborem techniki, której chcesz się nauczyć. Zadbamy o to, abyś był usatysfakcjonowany. Możesz wypróbować kilka rodzajów!
WYBIERZ KURS MALARSTWA

Rysunek od podstaw - tego możesz się nauczyć

Jako Szkoła Rysunku prowadzimy różne rodzaje kursów. Jeśli jesteś początkujący i nie wiesz co wybrać zerknij na poszczególne opisy. W razie dalszych wątpliwości pisz do nas. Z chęcią pomożemy!

Rysunek od podstaw - zobacz też

Jako artyści tworzymy dla artystów. Chcemy pomóc Ci w rozwijaniu kreatywności i umiejętności rysunkowych. Wpisy zebrane tutaj przeprowadzą Cię przez  naukę rysunku od podstaw po mistrzostwo. Nie lekceważ szczegółów. W sztuce ma znaczenie każdy detal. 

Zapisz się do rysunkowego newslettera

tajniki nauki rysunku

Dlaczego warto uczyć się rysunku?

01.

Artyści od zawsze uchodzą za obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami. Tworząc, wpływają na społeczeństwo swoimi dziełami, ale też przekazują w nich aktualne problemy. Jako rysownik stajesz się częścią artystycznej społeczności, której atmosferę poczujesz nie tylko na kursie rysunku, ale również poza pracownią.

02.

Kreatywne spełnianie się daje wolność i pomaga zapomnieć o codzienności. Gdy usiądziesz do rysunku przeniesiesz się w inny wymiar – pasji i fantazji, który nie jest niczym ograniczony. Dzięki temu wypoczniesz, zregenerujesz umysł i ze świeżą głową wrócisz do zadań.

03.

Posiadanie pracy, w której robisz to co lubisz. To marzenie każdego. Możesz je spełnić! Branża rysunkowa jest bardzo bogata: od tatuatorów, przez grafików komputerowych po projektantów samochodów. W naszej Szkole Rysunku pod okiem profesjonalistów nabędziesz niezbędnych umiejętności, które wykorzystasz w pracy. 

Wspaniali ludzie. Niesamowite widoki. Niezapomniane przeżycia.

Rysunek od podstaw - Co mówią nasi kursanci

Kurs rysunku od podstaw

Odwiedź nasze social media

kurs Rysunku od podstaw
- tu nauczysz się kreatywności

Tajna broń dobrego rysownika i jednocześnie urozmaicenie Twoich prac. Kreatywność wbrew pozorom to nie wrodzona umiejętność zarezerwowana tylko dla wybrańców. Ty także jako początkujący możesz wyrobić sobie solidną bazę pod bycie kreatywnym. Wystarczy kilka prostych zasad, które wdrożysz w ramach nauki rysunku w naszej pracowni. 

lekcje rysunku nauka rysunku
kurs rysunku zajęcia
digital painting lekcja rysunku
kurs rysunku gdynia plener
digital paiting opinie
rysunek od podstaw lekcja rysunku

Rysunek od podstaw

Jak wyglądają lekcje rysunku

Rysunek pokazowy

Podczas lekcji rysunku prowadzący tworzy na tablicy przykładową pracę, tak aby każdy mógł zobaczyć jak podejść do danego tematu. Jednocześnie tłumaczy całej grupie najistotniejsze zagadnienia. Asystent poprzedza rysowanie krótkim wykładem wprowadzającym, omawiając dany temat.

Otrzymujesz materiały

Do każdej lekcji przygotowujemy unikalne materiały. Znajdziesz w nich inspirujące zdjęcia, przykładowe rysunki absolwentów, a także tutorial rysunkowy. Dzięki temu krok po kroku w domu będziesz mógł wrócić do zagadnień z lekcji rysunku. 

Prowadzący robi indywidualne korekty

Po wysłuchaniu wykładu zabierasz się do rysowania. Asystent podchodzi do każdego kursanta i pomaga mu, poprawiając ewentualne błędy i udzielając porad. Jeśli masz jakieś wątpliwości w czasie zajęć – pytaj bez obaw. Chętnie udzielimy odpowiedzi😃

Rodzinna atmosfera. Uśmiechnięci ludzie. Dawka motywacji i inspiracji.

Rysunek od podstaw- dlaczego u nas?

Specjalnie dla Ciebie doskonalimy naszą Szkołę Rysunku. Dzięki temu nasi uczniowie nieprzerwanie od ponad 10 lat zajmują pierwsze miejsca na egzaminach na architekturę [ZŁOTA DEKADA]. Nie bagatelizujemy też atmosfery panującej w pracowni. Poczujesz się tu swobodnie ale również dostaniesz motywacyjnego kopa do działania. 

icon4

Ćwierć wieku doświadczenia

Uczymy rysunku nieprzerwanie od 1994 roku. W tym czasie DOMIN rozrósł się na całą Polskę. Nasz kurs rysunku możesz odbyć w 10 miastach lub dołączyć ONLINE z dowolnego miejsca!

icon5

Dużo i szybko

Obecnie liczy się każda sekunda, dlatego dopasowujemy kurs rysunku do zabieganych. Podczas kompaktowych lekcji nauczysz się podstaw rysunku w krótkim czasie. Otrzymasz te wiele materiałów dodatkowych do ćwiczeń w domu.

icon2

Dogodna lokalizacja

Nasze filie znajdują się zawsze w pobliżu dworca głównego, z którego dojdziesz na lekcję rysunku w kilka minut.

rysunek od podstaw zwierzęta
rysunek od podstaw
rysunek od podstaw martwa natura

Rysunek od podstaw

Galeria prac naszych kursantów

Każdy z naszych kursantów kiedyś zaczynał. Jednak gdyby poddał się na początku nauki rysunku, nie zobaczyłbyś jego pracy w tej galerii. Spójrz zatem, co możesz osiągnąć, wytrwale biorąc udział w kursie rysunkowym.

rysunek od podstaw lekcje

Ralph Waldo Emerson

„Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator”

kurs artystyczny digital painting
kurs rysunku katedra

Rysunek od podstaw - to musisz wiedzieć

01.

Bywają momenty zwątpienia.

Każdej dziedziny ucząc się od podstaw napotkasz na przeszkody. W nauce rysunku możesz być tak, że przestaniesz zauważać postęp, który z czasem może zwolnić. Będą też takie tematy, których nie polubisz, a mimo to przyjdzie Ci się z nimi zmierzyć. Zawsze warto spróbować, bo każdy kolejny koralik umiejętności składa się na Twoje mistrzostwo.

02.

Czasem jest coś ważniejszego.

A to sprzątanie, a to jakieś zadanie, może poczytać, wyjść z domu... Żeby uniknąć wymówek od nauki rysowania postaw sobie jasno określony cel, zapisz go na kartce i umieść w widocznym miejscu. Niech to nie będzie nie wiadomo jak wygórowana ambicja. Możesz np. opanować rysowanie twarzy w miesiąc. Konsekwentnie siadaj codziennie chociaż na jeden stopian (= 5min) i zbliżaj się do osiągnięcia rysunkowego mistrzostwa.

03.

Kto nie ryzykuje...

Nie można łączyć niektórych technik? Obraz powinien spodobać się Twoim znajomym? Odrzuć tego typu ograniczenia. Skup się na swojej intuicji i daj się ponieść fantazji. Wypróbuj różne techniki rysunkowe, które połączysz w kreatywny sposób. Dzięki temu otworzysz głowę na nowe pomysły.

04.

Obiektywność komentarzy.

Każdy postrzega dany rysunek subiektywnie. Nie możesz bazować na opinii jednego człowieka, w dodatku niezwiązanego z nauką rysunku. Szczególnie jeśli jest ona zniechęcająca. Na samym początku Twoje rysunki będą Ci się wydawały krzywe. Jednak gdy nabierzesz wprawy, zobaczysz postęp.

05.

Czerp przyjemność!

To jest istotą rysowania. Na samym początku nie zmuszaj się do nauki czegoś, czego nie lubisz rysować. Zacznij od ulubionych tematów i kontynuuj je, dokładając sobie coraz to nowe umiejętności.

Ukazanie architektury na rysunku z góry

Perspektywa z lotu ptaka pozwala ukazać więcej. Robi też niesamowite wrażenie na odbiorcy.
rysunek od podstaw postać
rysunek od podstaw rzeźba
Tu możesz zobaczyć przedstawienie postaci ołówkiem w dwóch różnych konwencjach.

Rysunek od podstaw

Wszystko co musisz wiedzieć - najczęściej zadawane pytania

Jaki kurs rysunku będzie dobry dla początkującego rysownika?

Jak wiesz nasza Szkoła Rysunku oferuje bardzo różnorodne kursy. Dobierając rodzaj zajęć odpowiedz na pytania: Czy chcesz dostać się na uczelnię artystyczną lub przygotować się do egzaminu na architekturę? Czy pragniesz rysować hobbystycznie? Czy chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Istotny będzie też wybór techniki rysunkowej: może to być tradycyjny ołówek, ale również możesz dołączyć do kursu malarstwa lub digital paintingu. Polecamy wypróbować najpierw kurs rysunku hobby, który jest wszechstronny i łączy wiele technik plastycznych.

Czy jeśli nie mam talentu, przygotujecie mnie do egzaminu na architekturę?

Motto naszej Szkoły Rysunku to "Talent nie istnieje". Bez względu na opinie innych masz szansę dostać się na architekturę, jeśli zaangażujesz się w rysunek. Praca metodą stopianów, z konsekwencją i wytrwałością przybliży Cię do osiągnięcia celu. Przyjdź na unikalny kurs na architekturę, podczas którego poznasz zasady perspektywy i światłocienia oraz będziesz pracować nad zadaniami z poprzednich egzaminów.

Czy prowadzicie grupy rysunku od podstaw dla dorosłych?

Tak. Tworzymy grupy dostosowane do Twoich potrzeb. Wielu dorosłych pragnie rozwijać się artystycznie i znajduje czas po pracy, aby porysować w miłym gronie. Grafik dopasowujemy do potrzeb grupy z możliwością zmian. Jeśli chciałbyś uczyć się rysunku z domu - możesz wybrać kurs rysunku ONLINE.

rysunek od podstaw zapisy

Napisz do nas po więcej informacji o kursach rysunku

Jak znaleźć naszą Szkołę Rysunku?

01.

Numer telefonu

0-501-32-00-45

02.

Adres

ul. Chmielna 98
00-801 Warszawa

03.

Email

zapisy@domin.pl