NAUKA RYSUNKU - INWESTYCJA W PASJĘ

Marzysz o rozpoczęciu nauki rysunku, ale nadal nie zapisałeś się na lekcje? Nie zwlekaj; im szybciej zapiszesz się na kurs, tym wcześniej zobaczysz efekty pracy! Umiejętność rysowania zostanie z Tobą na całe życie. Możesz przyjść na kurs hobby, kurs na ASP czy kurs na architekturę! 

nauka rysunku

Przydatne informacje w skrócie:

 • jedna lekcja rysunku = 3h 
 • poniedziałek- piątek od 15:00 do 18:00; od 18:00 do 21:00
 • sobota i niedziela od 10:00-13:00; od 13:30 do 16:30
 • możesz wybrać kurs na architekturę, kurs na ASP, Digital Painting, naukę rysunku dla hobbystów lub zajęcia z rysunku dla dzieci
 • rok szkolny podzieliliśmy na trzy trymestry jesienny, zimowy, wiosenny– po 12 zajęć
 • nauka rysunku kosztuje 899 zł za trymestr
 • w ferie i we wakacje nie  ma zajęć rejsowych; prowadzimy wtedy wakacyjny kurs rysunku i kurs rysunku w ferie
 • do zajęć rejsowych jest dodatkowo czwarta godzina na sprawdzenie prac domowych, indywidualne wyjaśnienia
 • w ramach kursu rysunku dostajesz też Wolną Pracownię (Kurs malarstwa akwarelowego, Archimistrza, Geometrię rysunkową lub Próbne egzaminy dla architektury)
 • w programie Szkoły Rysunku DOMIN wykorzystujemy unikalne metody nauki rysunku: D.E.G.L.O.M., Stopiany, System IGURRA, Redominizację
 • DODATKOWO po ukończeniu kursu w DOMINie dostajesz Veteran Room, czyli dożywotnie darmowe zajęcia rysunku

ILOŚĆ MIEJSC NA KURSIE RYSUNKU JEST OGRANICZONA

NAUKA RYSUNKU - DLACZEGO WARTO?

ELASTYCZNIE

Coś Ci wypadło i nie możesz przyjść na lekcję rysunku? Spokojnie, odrobisz ją z dowolną grupą, nawet w kolejnym tygodniu.

SPRAWDZONE I SKUTECZNE

Już od 25 lat kształcimy mistrzów, a ostatnie 12 lat to nasza ZŁOTA DEKADA, czyli nieprzerwanie pierwsze miejsce na egzaminie na architekturę.

W SAMYM CENTRUM

Dojedziesz do nas każdym środkiem lokomocji. Szybko i sprawnie. Znajdujemy się przy Dworcu Centralnym.

nasze kursy

Oprócz nauki rysunku w formie kursu na Architekturę, ASP, Hobby, Digital Painting, czy rysunek dla dzieci, mamy wiele zajęć dodatkowych. Historia sztuki, maraton na architekturę, archimistrz, wakacyjny kurs rysunku… Zobacz galerię obok i wybierz zajęcia dla siebie.

NIE WIESZ, KTÓRY KURS RYSUNKU WYBRAĆ?ZADZWOŃ PO WIĘCEJ INFORMACJI
501-32-00-45

ZAPISZ SIĘ NA NAUKĘ RYSUNKU

nauka rysunku - wybierz najlepszą ofertę

MIESIĄC

płatność ratalna
310 miesiąc
 • Materiały dydaktyczne
 • OO - Okno odrobieniowe
 • Brak Wolnej Pracowni
 • Wychodzi drożej trymestralnie

TRYMESTR

3 miesiące
990
899 trymestr
 • Materiały dydaktyczne
 • OO - Okno odrobieniowe
 • Wolna Pracownia (Akwarela, Archimistrz, WSMZ)
 • 40 Days In a Row - kurs online
Popularne

ROK

+Historia Sztuki GRATIS
2970
2697 3 trymestry(rok)
 • Materiały dydaktyczne
 • OO - Okno odrobienowe
 • Wolna Pracownia
 • 40 Days In a Row - kurs online
 • Historia Sztuki
 • Z głowy - nie trzeba pamiętać o kolejnych płatnościach
najtaniej

SŁOWNICZEK POJĘĆ Z KURSU RYSUNKU

Może się darzyć, że opuścisz zajęcia z rysunku. Jeśli będzie to kilka lekcji, wygodnie będzie skorzystać z OO. Masz do wyboru trzy terminy:

 1. między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem
 2. w ferie zimowe
 3. przez cały lipiec

Odrobisz wtedy zaległą lekcję z wykładowcą. Nic za nią nie dopłacasz, bo już była opłacona wcześniej.

Unikalna metoda nauczania. Przynosi niesamowite efekty nie tylko w nauce rysunku. Oparta jest na najnowszych badaniach w zakresie edukacji. Stosujemy ją w DOMINie od kilkunastu lat. Dzięki temu wypracowaliśmy Złotą Dekadę – przez 10 lat z rzędu pierwsze miejsce na wydział architektury zajmowała osoba z DOMINa.

System Igurra znajdziesz tylko u nas. Jest to 723 ćwiczeń rozwijających wyobraźnię przestrzenną. Polegają na rozwiązywaniu brył z widoków ortogonalnych.

Co roczna akcja rysunkowa. Zbieramy się na naszej grupie na fb – Rodzina DOMNINa. w której jest juz ponad 4,9 tys. zapalonych rysowników. Codziennie, przez 40 dni robimy nowe zadanie, które Wojtek Domińczak omawia na livie. Jeśli masz jakieś pytania o naukę rysunku, możesz wtedy śmiało zadać je w komentarzu. Rysowanie każdego dnia metodą stopianów wypracowuje nawyk pozostający na całe życie.

Nauka rysunku nie kończy się na cotygodniowych zajęciach. U nas dostajesz Wolną Pracownię, czyli możliwość przyjścia od poniedziałku do piątku 16:00 – 20:00, aby:

 • dokończyć zaległy temat pod okiem prowadzącego
 • odrobić zajęcia
 • poprosić o dodatkowe zadania
 • dopytać o niezrozumiane zagadnienia
 • porysować w miłej i mobilizującej atmosferze

Niezawodny system, który pomoże Ci zmobilizować się do rysowania. Jeśli z trudem przychodzi Ci usiąść do rysunku – może przez to, że jest on schowany. Przygotuj deskę i naostrzony ołówek, które będziesz trzymał zawsze w pobliżu, w widocznym miejscu. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie ochota na rysowanie 😉

NAUKA RYSUNKU - WASZE WYPOWIEDZI

"Pracowania ma tyyyyle możliwości, mnóstwo zajęć dodatkowych i korekt swoich prac, aż się chce rysować. Efekty zauważyłem w już w krótkim czasie. Wcześniej chodziłem na inny kurs i różnica jest ogromna. Nic dodać, nic ująć po prostu trzeba to przeżyć"
Michał Warda
"Niesamowite miejsce i wspaniali ludzie, którzy świetnie uczą rysować i zarażają swoją pasją do architektury. Czas spędzony w Dominie zapamiętam na baardzo długo. Egzamin z rysunku na WAPW zdałem z bardzo wysokim wynikiem."
Hubert Przybyszewski
"Najlepszy kurs na jakim byłam. Przyjechałam nie znając nikogo, a od razu spotkałam się z przemiłym przyjęciem. Tu nauczyłam się rysować i myśleć kreatywnie, co nie ukrywam przydało się na egzaminie wstępnym na architekturę i udało się, dostałam się. A w dodatku większość osób, z którymi chodziłam na kurs dostała się razem ze mną. Polecam z całego serca!"
Anna Stepa

DOŁĄCZ DO MIŁOŚNIKÓW SZTUKI - ZAPISZ SIĘ NA NAUKĘ RYSUNKU

NAUKA RYSUNKU - PRZYKŁADOWE PRACE

rysunek w perspektywie

Umiejętność  uchwycenia perspektywy jest niezbędna kandydatom na architekturę. Przyda się też osobom na kursie rysunku hobbystycznego. Bez znajomości perspektywy rysunek będzie płaski lub „rozjedzie się”.

bryły platońskie

Ten arkusz narysował sam szef DOMINa – Wojciech Domińczak. Jak widać – świetnie posługuje się cienkopisem. Na zdjęciu są wszystkie bryły foremne: czworościan, sześcian, ośmiościan, dwunastościan i dwudziestościan. Wiedza, jak je narysować również przyda się kandydatom na architekturę. 

jak powstaje rysunek

Zwróć uwagę – rysunek powstaje od ogółu do szczegółu. Tak uczymy rysować. Najpierw należy zaznaczyć wszystkie bryły w całości, a detale dodajemy na końcu. Przez to rysunek będzie dobrze zakomponowany ma arkuszu. 

POZNAJ TAJNIKI RYSUNKU

Nauka rysunku to zgłębianie technik rysunkowych. One pomogą Ci w sprawny sposób uchwycić przestrzeń i ukazać coś w sposób rzeczywisty. Dalej uczymy jak interpretować to co widzisz i oddawać sedno.

UNIKATOWE KORZYŚCI NAUKI RYSUNKU W DOMINIE

VETERAN ROOM

Po ukończeniu kursu rysunku w DOMINie zostajesz Weteranem

DARMOWE
I DOŻYWOTNIE

Pracownia rysunku jest cały czas otwarta dla Ciebie. Wpadnij i porysuj z nami 😀
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

KAWA CZY HERBATA

W naszej pracowni jest kuchnia dostępna dla uczniów

ROZGRZEWAJĄCY NAPÓJ

Uczniowie często rysują cały dzień. Możesz jak w domu zrobić sobie kawę, herbatę a także podgrzać posiłek.
ZAPISZ SIĘ

PLENERY WAKACYJNE

Włochy, Niemcy, Austria... Co roku inne miejsce, gdzie wspólnie rysujemy... i nie tylko 😉

RYSUJ I ZWIEDZAJ

Nie ma nic lepszego, niż śródziemnomorski klimat i zapierające dech w piersiach widoki.
PRZECZYTAJ O PLENERACH

NAUKA RYSUNKU - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania o kurs rysunku. Zobacz, czy rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Większość rozmów  o nauce rysunku zaczyna się od powyższego stwierdzenia.  Żeby dopasować kurs rysunku do Twoich potrzeb pytamy o cel nauki rysunku. Może jest to architektura? Albo wybierasz się na Akademię Sztuk Pięknych? Zdecydowanie najczęściej zgłaszają się hobbyści. Często też przychodzą uczniowie szkoły podstawowej, którzy nie mają jeszcze określonego celu rysunkowego. Początkowy program nauki rysunku jest taki sam dla wszystkich. Dobre i solidne podstawy pomogą Ci później skutecznie mierzyć się z trudniejszymi tematami rysunkowymi. Wydział grafiki i malarstwa Akademii Sztuk Pięknych wymaga innego sposobu nauki. Dla osób kandydujących na tę uczelnię prowadzimy inne zajęcia.

Każdy wiek jest odpowiedni 😃. Przyjmujemy osoby w różnym wieku; od 7 do 65+. Kurs rysunku podzieliliśmy na przedziały, żeby dostosować poziom do Twoich potrzeb:

 • dzieci 7-11 lat (1-6 klasa szkoły podstawowej) – więcej informacji u Pani Moniki Domińczak pod nr 501-32-00-45, a także na stronie dominek.pl
 • młodzież 12-14 lat (7-8 klasa podstawówki) – dopasowaliśmy program do tak wymagającego wieku, aby na wstępie nie zniechęcić młodych ludzi. Chcemy podtrzymać ich zapał do rysowania i zbudować trwałą pasję. Mamy przypadki, kiedy uczeń zaczyna naukę rysunku w wieku 13 lat i mając 21 nadal wpada porysować. Wtedy już na prawach Weterana (Veteran room)
 • młodzież 15-18 lat (szkoła średnia) – przygotowujemy kandydatów do egzaminu na architekturę i na ASP. To już w pełni profesjonalny kurs rysunku, oparty o konkretną bazę programową. Dodatkowo, uczniowie zdający na architekturę mogą korzystać z Wolnej Pracowni, która obejmuje trzy unikalne kursy rysunkowe: Archimistrza, Geometrię (skomplikowane formy geomertyczne) i Próbne Egzaminy
 • dorośli 18+ – osoby, które nie wybierają się na studia artystyczne stanowią aż połowę naszych kursantów. Rysowanie daje Ci możliwość oderwania się od problemów dnia codziennego. Rozwijając pasję rysowania, zwiększasz również produktywność w innych dziedzinach życia 

 

Ten temat pojawia się niemal w każdym telefonie. Przestraszone mamy dzwonią z zapytaniem, o określenie talentu ich dziecka. My wtedy odpowiadamy „Talent nie istnieje”. To jest nasze motto, sprawdzone przez ćwierć wieku nauczania rysunku. Przychodził do nas osoby, które zarzekały się na brak talentu. Teraz są uznanymi artystami. Każdego można nauczyć rysować – widzimy z doświadczenia. 

Co powoduje, że uważamy, iż talent nie istnieje:

 1. Stopniowanie talentu – często słyszymy stwierdzenie, że ktoś jest bardziej utalentowany. Wynika z tego, że talent nie działa na zasadzie zero-jedynkowej: mam lub nie. Można go stopniować na podstawie jakichś czynników.
 2. Talent jako iskra Boża – tu problem mieliby agnostycy i ateiści. Nie otrzymają talentu od kogoś, kto nie istnieje. 😉
 3.  Wydziały architektury i akademie sztuk pięknych – byłyby zbędne, gdyby istniał talent. Ludzie z wrodzonym talentem wyrastaliby na architektów, malarzy, rysowników… Tak się jednak nie dzieje.

Ale istnieją czynniki, które decydują o naszych zdolnościach i predyspozycjach do rysowania:

 1. Środowisko, w którym wzrastamy – poczucie piękna (renesans rozwinął się we Włoszech, a nie w Amazonii). 
 2. Bodźce z dzieciństwa – wielu przyszłych architektów widziało tę pracę, gdy ich rodzice budowali dom.
 3. Widzenie kolorów – daltonista będzie słabym kolorystą, ale może rozwijać się w innej dziedzinie jako artysta.
 4. Nierobienie tego, o czym się marzy – to powoduje brak motywacji do działania. Zmuszanie się do jakiejś aktywności przyniesie marne efekty. Jednak jeśli kochasz rysować, będziesz siadał to tego z pasją. 
 5. Filtry – osoba z wyobraźnią przestrzenną będzie świetnie projektować otoczenie (architektura, concept art, gry). Ktoś z wrażliwością na nastrój bardziej odnajdzie się w grafice, plakacie, malarstwie. Jeżeli te osoby zmieniły profesję, okazałoby się, że obie nie mają talentu. Dopiero działanie w zgodzie ze sobą sprawia, że stają się mistrzami w tym, co kochają.   

I wiele innych… Najwidoczniej na talent składa się z czegoś innego, niż generalnie sądzą ludzie.

Oczywiście – można się zapisać na kurs rysunku hobbystyczny. Aż 40% uczniów to hobbyści. Lekcje rysunku hobbystycznego bazują na rozumieniu przestrzeni i rysunku perspektywicznym. Jeśli wolisz rysunek artystyczny – zajrzyj na zajęcia do Kontrastowni. 

Na kursie hobby nauczysz się:

 • rysować pejzaż i architekturę
 • widzieć przestrzeń
 • rysować wszechstronnie, od martwej natury po postać
 • geometrycznie upraszczać i interpretować otoczenie

Zależy od przeznaczenia teczki. 

Jeżeli jest to portfolio na wydział architektury, to nasza Szkoła Rysunku pomaga uczniom.

Jeśli chodzi o akademie sztuk pięknych, to lepiej udaj się do Kontrastowni, gdzie jest prowadzony kurs artystyczny.

Mamy też program Junior, na którym uczniowie chcący się przygotować do liceum plac]stycznego mogą zrobić teczkę prac.

 

Przygotowujemy do egzaminów z rysunku w całej Polsce. Kandydaci na architekturę przerabiają tematy także z innych miast.

Nasza Szkoła Rysunku ma filie w wielu miastach w kraju. Warto zajrzeć chociaż na stronę, żeby poznać szczegóły tamtejszych egzaminów wstępnych z pierwszej ręki.

Na lekcji rysunku będą Ci potrzebne:

 • brystol B2 (50×70cm) ×2
 • ołówki 2B-6B
 • gumka chlebowa
 • temperówka
 • cienkopisy 0.2, 0.4, 0.6
 • długopis
 • teczka 50×70cm (nie nosimy rysunków w tubach)

NAUKA RYSUNKU
=
DOMIN

NAUKA RYSUNKU - GALERIA PRAC

Nauka rysunku otwiera przed Tobą drzwi do świata sztuki. Kojarzy się on z prestiżem społecznym. Co więcej, rysowanie to idealny sposób na odpoczynek i odstresowanie. Przyjdź do DOMINa i przekonaj się!   

NAUKA RYSUNKU - INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Dowiesz się jak wyglądają zajęcia rysunku i czego Cię nauczymy w czasie kursy rysunku.
 • Lekcja rysunku trwa 3h.
 • Stolik Korekt to dodatkowa godzina, podczas której prowadzący sprawdzi Twój rysunek, wyjaśni co jest dobrze, co należy poprawić. W tym czasie możesz też poprosić o wyjaśnienie zagadnień z zajęć.
 • Jeden trymestr to 12 tygodni zajęć z rysunku.
 • Program ELASTYCZNOŚĆ- nieobecność na zajęciach możesz odpracować przychodząc na lekcję rysunku do innej grupy. 
 • Okno Odrobieniowe to kolejna możliwość nadrobienia zajęć z rysunku (czas w ferie lub wakacje)

Mamy misję rozkochania ludzi w rysunku, a nasze motto to „talent nie istnieje”. U nas substytutem talentu są Dupogodziny, czyli czas poświęcony na siedzenie i rysowanie (samo siedzenie nad rysunkiem nie nabija Dupogodzin – nic nie daje 😉).

Unikalny i niezawodny opracowaliśmy w oparciu o ćwierć wieku doświadczenia w nauce rysunku. Te metody sprawią, że każdego nauczymy rysować.

 1. Nabędziesz umiejętność rysowania w perspektywie – tak aby tworzyć rysunki przestrzenne. To bardzo ważna umiejętność nie tylko dla kandydatów na architekturę, ale także hobbystów.
 2. Opanujesz prawidłowe widzenie, tak istotne w kadrowaniu i komponowaniu rysunku.
 3. Nauczysz się kreatywności! Brzmi zaskakująco? Pokażemy Ci proste zasady jak stać się kreatywnym.
 4. Poznasz wszystkie bryły platońskie wraz z ich konstrukcją i kompozycją złożoną z takich brył.
 5. W oparciu o unikalny system Igurra opanujesz rzuty ortogonalne i widzenie przestrzenne.
 6. Przejdziesz krok po kroku przez wszystkie fazy nauki rysowania martwej natury.
 7. Dowiesz się jak posługiwać się światłem i cieniem w rysunku.
 8. Zgłębisz sztukę rysowania postaci i jeśli spodoba Ci się bardziej niż rysunek przestrzenny, będziesz mógł zapisać się do Kontrastowni na kurs arstystyczny .
 9. Będziesz miał również możliwość spróbować digital paintingu w studiu Creativity.
 10. Nauczysz się rysować samochody i maszyny. Od starszych modeli po najnowsze.
 11. Opanujesz rysowanie zieleni w postaci pojedynczych drzew i krzewów ale także w formie bardziej złożonej kompozycji, krajobrazu.
 12. Na podstawowym kursie rysunku nauczysz się ogólnie wszystkiego (tak jak w szkole podstawowej). Później będzie Ci łatwiej wybierać, jaki temat rysunkowy chciałbyś zgłębiać.
 • Prace domowe – niektórych odstraszają. Jednak to bardzo ważne, żeby opracować temat samodzielnie w domu. Sprawdzamy je na Stoliku Korekt. Jeśli nie zrobisz pracy domowej, to rysujesz ją w czasie tej godziny.
 • Wolna pracownia – najbardziej motywujący do rysowania element. Możesz przyjść od poniedziałku do piątku i porysować w miłej atmosferze, wśród „swoich”.
 • Stolik Korekt – tam prowadzący sprawdza prace domowe. Można też wykorzystać ten czas i porysować pod jego okiem.
 • Słynna lista 100 rzeczy – starannie dobrane przez założyciela DOMINa – Wojciecha Domińczaka, 100 rysunków, które każdy dobry rysownik powinien w życiu stworzyć.
 • Grywalizacja – skuteczny system motywacji, który sprawia żeby chciało się chcieć. Jednym z elementów grywalizacji podczas nauki rysunku jest ranking. Tworzymy go na podstawie ilości zebranych punktów – gwiazdek za zadania. Gwiazdki możesz też wymieniać na nagrody.
 • Rysunek Trymestralny – oddajemy go na zakończenie każdego trymestru. Rysunki biorą udział w konkursie trymestralek, za który również nagradzamy najlepsszych.

TO NAJLEPSZY MOMENT BY ZACZĄĆ NAUKĘ RYSUNKU!

Wolny czas

Intensywnie

nauka rysunku - wakacyjny kurs rysunku

WPADNIJ DO NAS