Kurs rysunku w ferie

Wykorzystaj wolny czas twórczo i kreatywnie! Feriowy kurs rysunku pomoże Ci szybko i znacząco podnieść swój warsztat rysunkowy.

Kurs rysunku od podstaw
Trzy miesiące w dwa tygodnie. Świetna okazja, jeśli wcześniej nie rysowałeś. W krótkim czasie poznasz najważniejsze zagadnienia z rysunku.
WYPRÓBUJ
Kurs mistrzowskiego rysowania architektury
Zajęcia dla ambitnych. Codziennie rysujemy temat z innej epoki. Poduczysz się więc historii sztuki. Używamy różnych technik - od ołówka po ecolinę.
ZAPISZ SIĘ
Intensywny kurs akwareli
Zajęcia prowadzi nasz wybitny akwarelista - Grzegorz Wróbel. Intensywnie i w krótkim czasie. To gwarancja, że zrobisz ogromny postęp.
ZOBACZ WIĘCEJ
Kurs kreatywności i twórczego myślenia
Unikatowy kurs dostępny tylko w ferie. Podniesiesz swą kreatywność. Nauczysz się projektować i prezentować ideę. Finałem zajęć jest forma przestrzenna i plansza projektu.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Previous slide
Next slide
TRZY ZALETY FERIOWEGO KURSU RYSUNKU

INTENSYWNOŚĆ

Zrealizujesz dużo materiału w bardzo krótkim czasie. To gwarancja znaczących postępów w rysunku. W trakcie intensywnego kursu w ferie Twój mózg utrwali nowe pojęcia. Przez ciągłe rysowanie ręka będzie wprawiona. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci się rysowało, niż po długiej przerwie od twórczości.

CZAS WOLNY

Nie zmarnuj go. To idealny moment, żeby udoskonalić warsztat i stworzyć coś fajnego. Dzieła pozostaną po Tobie na zawsze - masz szansę zapisać się w pamięci innych. Poza tym zimowa aura nie sprzyja przebywaniu na zewnątrz. Chyba nie chcesz przesiedzieć całych ferii przed telefonem 😉. Zajęcia rysunku odbywają się w miłej atmosferze budowanej przez naszą rodzinę DOMINa. Spędź ten czas miło i pożytecznie.

SPRAWDZENIE

Masz okazję, żeby zobaczyć czy rysowanie jest tym, co chciałbyś robić w życiu. Jeśli Ci się spodoba, możesz kontynuować naukę rysunku w kolejnym trymestrze lub od wakacyjnego kursu rysunku. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej zobaczysz efekty.

Ilość miejsc na kursie feriowym jest ograniczona!

Więcej informacji pod numerem: 501-32-00-45

KURS RYSUNKU W FERIE

- DLA KOGO?

Feriowy kurs rysunku jest dla każdego! Podzieliliśmy go na poziomy zaawansowania, tak abyś korzystał z zajęć dostosowanych do Twoich umiejętności. Możesz też wybrać opcję SZYBKI TRYMESTR i zrobić zadania z dowolnego trymestru.

nauka rysunku w ferie statek

Kurs rysunku w ferie - cennik

Zajęcia w czasie kursu feriowego odbywają się od 10:00 do 15:00 lub od 16:00 do 21:00 (zajęcia fakultatywne).

600zł

1 tydzień

1099zł

2 tygodnie

FERIOWY KURS RYSUNKU - W CZYM CI POMOŻE?

Poniżej masz 6 nurtujących zagadnień, które w trakcie lekcji rysunku rozwiążemy.

Feriowy kurs to przede wszystkim kurs rysunku. Możesz wybrać poziom podstawowy, średniozaawansowany lub zaawansowany. Podczas zajęć na poziomie podstawowym poznasz najważniejsza zagadnienia rysunkowe, nauczysz się operować pojęciem perspektywy. Dla osób zaawansowanych mamy też inne propozycje: Kurs kreatywności i twórczego myślenia oraz Kurs mistrzowskiego rysowania architektury. Kurs rysunku można odbyć w jednym tygodniu lub zapisać się na dwa. Jeśli planujesz kontynuować naukę rysunku we wakacje lub w roku szkolnym, wybierz opcję dwutygodniową. Wtedy przerobisz jeden pełny trymestr.

Feriowy kurs rysunku w wariancie zaawansowanym to idealny wybór, jeśli chcesz popracować nad widzeniem przestrzeni. Pomoże Ci w tym Igurra i jej modyfikacje. Zaawansowaną perspektywę zgłębisz też na zajęciach Mistrzowskiego rysowania architektury. Rozpracujemy ciekawe obiekty architektoniczne z zewnątrz i wewnątrz. Nauczysz się jak rysować trzeci zbieg z lotu ptaka. Wszystko wyjaśni prowadzący najpierw na tablicy, a później indywidualnie każdemu kursantowi. Przykładowe tematy z rysowania architektury i ich opis znajdziesz poniżej. 

Kurs rysunku w ferie to doskonała okazja, żeby spróbować czegoś nowego. Zapewne podstawową techniką rysunkową, którą się posługujesz jest ołówek. Jednak aby uzyskać inne wrażenie, fakturę, światło, precyzję warto sięgnąć po odmienne narzędzie. Na lekcjach Mistrzowskiego rysowania architektury poznasz nowe techniki, takie jak sangwina, patyk maczany w tuszu, flamaster, ecolina, węgiel czy nawet kawa rozpuszczalna! Zobaczysz jaką radość daje zabawa różnymi narzędziami i jak ciekawy rysunek możesz stworzyć.

Nie musisz wkuwać na pamięć podręcznika do historii sztuki. Kurs Mistrzowskiego rysowania architektury opracowaliśmy tak, żeby przejść przez najważniejsze epoki i style. Na zajęciach rysujemy również wnętrza i detale. To doskonałe połączenie. Dostajesz w jednym naukę rysunku i przyjemne przyswajanie historii sztuki. W ten sposób o wiele skuteczniej zgłębisz epoki, niż przez czytanie książek. Zaangażujesz przecież więcej zmysłów!

Malowanie akwarelami to świetna technika. Jest bardzo delikatna, nadaje się na prezent i do malowania w plenerze. Kurs feriowy to idealny czas, żeby spróbować akwareli. Wyobraź sobie przedstawienie zimowego krajobrazu tą techniką. Subtelnie zarysowanie światło na świerkach pokrytych białym puchem. W tle delikatnie zaznaczone ośnieżone pasmo górskie…

Przyjdź na zajęcia i wypróbuj tę technikę!

Może myślisz, że jesteś niekreatywny? Spokojnie, kreatywność można ćwiczyć! Pokażemy Ci jak to zrobić. Wystarczy zapamiętać cztery proste metody. Na zajęciach Kreatywności i twórczego myślenia nauczysz się komponować i projektować przestrzeń, a co za tym idzie, rozwiniesz swoją kreatywność.  Możesz zapisać się na dwa tygodnie, bo w każdym realizujemy inne tematy. 

Chcesz zacząć przygodę z rysunkiem?

WAKACYJNY KURS RYSUNKU

Wakacje to równie świetny czas na rysowanie. Zacznij przygodę z nauką rysunku, zanim pochłonie Cię wir szkolnych obowiązków. Jeśli jesteś zaawansowanym rysownikiem, także znajdziesz kurs dla siebie.

Nasi nauczyciele

kurs rysunku w ferie wojciech domińczak

Założyciel DOMINa

Absolwent WAPW, mistrz cienkopisu, miłośnik sztuki, którą kontempluje doświadczalnie. Stworzył szkołę rysunku, aby rozkochać ludzi w tej dziedzinie. Jeśli masz jakieś wątpliwości, wyślij wiadomość. Zawsze chętnie odpowiada.

kurs rysunku w ferie grzegorz wróbel

Akwarelista

Czynny architekt, ukończył studia na WAPW, członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Zwiedził wiele pięknych miast, które uwiecznia na swych pracach, malując z natury czy własnych fotografii. 

PODCZAS DŁUGIEGO FERIOWEGO WIECZORU PRZECZYTAJ TEŻ:

inspirująca akwarela

Strona łącząca akwarelistów polskich. Chcesz zacząć przygodę z malarstwem, szukasz inspiracji? A może chciałbyś podzielić się własną twórczością? Zajrzyj na akwarela.eu.

architektura polska

Cudze chwalimy, swego nie znamy... Stworzyliśmy więc portal, na którym będziemy zamieszczać wpisy poświęcone obiektom w Polsce. Do każdego załączamy serię zdjęć, tak abyś mógł z nich skorzystać.

POMOC DLA MATURZYSTÓW

Na portalu matura.org znajdziesz wpisy tworzone przez studentów. Dzielą się oni swoim doświadczeniem, po to abyś produktywnie wykorzystał czas przed maturą. Niekoniecznie czytając wszystkie lektury.

przyszłościowy rysunek

Kurs malarstwa odstrasza Cię koniecznością sprzątania po każdym użyciu farb? Rysunek wydaje się wiązać z zakupem różnych przyborów? Mimo to chciałbyś uczestniczyć w kursie rysunku? Skorzystaj z możliwości jakie daje Digital Painting .

Wypowiedzi kursantów

Domin, na początku miały być to kolejne zajęcia, zabicie czasu w wakacje. A teraz gdy słyszę hasło 'Domin' myślę o pracowni która powoli staje się moim drugim domem, pomogła mi odkryć pasję i to co chce w życiu robić. W Dominie nikt nikogo nie porównuje, a progres który przeszłam od wakacji widzę gołym okiem! Atmosfera i ludzie są cudowni, wiem że zawsze mogę liczyć na pomoc i dobre rady. To nie tylko szkoła rysunku ale także RODZINA. Domin doskonale przygotowuje do egzaminów na architekturę pod wieloma względami. A zapisanie się na kurs to najlepsza decyzja w moim życiu, i ta która ma ogromny wpływ na moje życie. Warto walczyć o swoje marzenia, poprzez ciężką pracę a Domin to idealne miejsce do realizowania się. Cieplutko pozdrawiam,
Maria Broma
Kursantka 2019
Domin jest dla mnie jak drugi dom. Dojeżdżam od ponad roku co weekend, aby od samego rana, do nocy, siedzieć tu i spędzać czas w najlepszy możliwy sposób. Zawdzięczam temu miejscu naprawdę wiele, oprócz ogromnego progresu w rysunku, to poznałam wiele cudownych osób- pasjonatów. Na nowo rozbudziła się we mnie miłość do rysunku i nie wyobrażam sobie, by co sobotę i niedziele nie wstawać, by na ostatnia chwile zdążyć na zajęcia 😀
Julia Madajska
Kursantka 2019
Nie wiem czy to nadal aktualne ale tak czy owak chcialabym wyrazic wielką wdzięczność za edukację w dominie która była niezastąpiona. Przekonuję się o tym każdego dnia na studiach które są właściwie inne niż te do których przygotowywałam się w dominie ale już nie raz udało mi się zabłysnąć gdzieś wiedzą czy umiejętnościami zdobytymi w dominie. Nie mówiąc już nawet o tym że bez niego bym na te studia się nie dostała. Uważam że zajęcia w dominie są świetnie zorganizowane i prowadzone. Atmosfera jest cudowna, program świetny. Widać zaangażowanie prowadzących i widać wszechobecną pasję. Ciężko to opisać słowami..
Marta Kozłowska
Kursantkka 2018

MISTRZOWSKIE RYSOWANIE ARCHITEKTURY - PRZYKŁADOWE TEMATY

Zajęcia z Mistrzowskiego rysowania architektury mają na celu rozwój trzech istotnych sprawności.
Po pierwsze udoskonalimy rysowanie architektury. Dowiesz się jak podchodzić do tematów tego rodzaju.
Po drugie będziemy wykorzystywać różne techniki rysunkowe. Jest to ćwiczenie rozwijające sprawność rysunkową. Jeśli zawsze rysowałeś ołówkiem, to cienkopis pomoże Ci w opanowaniu kreski. Przełożysz to później na grafit.
Po trzecie odbędziemy podróż przez epoki architektoniczne. Od antyku po nowoczesność.
Poniżej masz szczegółowy opis poszczególnych zajęć.

TYDZIEŃ 1.

TYDZIEŃ 2.

Temat angażujący wyobraźnię. Będziemy rysować jeden z siedmiu cudów świata starożytnego. Nie zachował się on do naszych czasów, nie znamy nawet jego dokładnego położenia. Wykorzystamy zatem wiedzę na temat budownictwa babilońskiego – zainspirujemy się Bramą Isztar. Celem tej lekcji rysunku będzie skupienie się na świetle, fakturze i zieleni. Bliski wschód to ostre słońce, co za tym idzie, również wyraźne cienie. Faktura materiałowa czyli cegła (też glazurowana), z której zbudowano Bramę Isztar. Jeśli chodzi o zieleń, będziemy chcieli uzyskać efekt bujnej tropikalnej roślinności.

Efekt atmosferyczny to ważny aspekt twórczy. Robert Gill, znany amerykański teoretyk, stwierdził, że dla zachowania naturalności rysunku musi być ujęty efekt atmosferyczny. Nie może go zabraknąć i na kursie feriowym w DOMINie. Jako że mamy zimę, skupiamy się na śniegu. Drugim ku temu powodem jest trudność, jaką przysparza wielu artystom ukazanie śniegu w naturalny sposób. Będziemy rysować ujęcie ze stolicy, ponieważ kurs ten odbywa się w Warszawie. Jednak nieważne skąd jesteś,  możesz wziąć udział w naszych lekcjach rysunku. Skorzystasz na tym podwójnie- drugą połowę dnia możesz przeznaczyć na inspirujące zwiedzanie stolicy. Od Ciebie zależy jak zaplanujesz sobie dzień. Nauka rysunku ogólnego jest od 10:00 do 15:00 a Mistrzowskie rysowanie architektury 16:00 – 21:00. Choć są i tacy śmiałkowie, którzy wybierają oba kursy na raz. Jest to wymagające, ale okazuje się, że…

„Było super, bardzo intensywnie i wyczerpująco ale dzięki temu bardzo dużo się nauczyłam i to w krótkim czasie, naprawdę Warto !”  Ania Mokryńska

O samym obiekcie możesz przeczytać tu: Łuk Tytusa w Rzymie. Na tej lekcji rysunku poznasz najważniejszy detal architektoniczny belkowanie. Znając belkowanie antyczne, znasz praktycznie 60% detali w architekturze. Praktycznie wszędzie spotkasz się z gzymsem, fryzem i architrawem. Jako szanujący się rysownik architektury i kandydat na te studia, powinieneś znać wspomniane detale architektoniczne. Nauczysz się także stylu kompozytowego – charakterystycznego dla Rzymu. Ważną umiejętnością będzie rysowanie elips. Jest ich bardzo dużo w Łuku Tytusa, nie tylko w konstrukcji ale również przy kasetonach. Na końcu oczywiście uzupełnimy rysunek światłocieniem.

Rysowanie światła w architekturze to również istotna umiejętność. Nauczysz się jej na przykładzie baroku, w czasie którego operowano grą cieni i ostrym światłem. Powstanie tego tematu wiąże się z pewnym epizodem w DOMINie. Martyna Bylinka (obecnie prowadząca Studio Grafiki Cyfrowej Creativity) rysowała z wielkim zaangażowaniem i zapałem. To doprowadziło ją do poziomu mistrzowskiego już po dwóch latach. Zwieńczeniem jej sukcesu stał się rysunek tematu „Rzeźba w architekturze w ostrym świetle”, wykonany ołówkiem. Był tak dobry, że stał się rysunkiem tygodnia. W DOMINie tytuł rysunku tygodnia jest prestiżem. Galerię takich najlepszych prac możesz znaleźć na naszym fan page’u. Wybitny rysunek Martyny stał się tematem w ferie. Podczas tych zajęć nauczysz się gry ostrym światłem, rysowania miękkich kształtów oraz nakładania faktury piaskowca.

 

Motywem przewodnim tej lekcji rysunku będzie wnętrze. Często pomija się rysowanie pomieszczeń, niesłusznie, bo są one wymagające. Oprócz podziału na epoki, wyróżniliśmy również tematy dotyczące wnętrza- zewnętrza, detali i faktur materiałowych. Wnętrze kościoła Hagia Sophia jest ciekawe i trudne zarazem jeśli chodzi o konstruowanie perspektywy. Jednak prowadzący w trakcie zajęć zrobi wykład, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Ciekawym zagadnieniem jest też światło wpadające przez okna u podstawy kopuły. Nadaje jej ono wrażenie lekkości – kopuła zdaje się unosić w powietrzu. W czasach Imperium Bizantyjskiego ten efekt był jeszcze wzmocniony przez wypełnienie złotą mozaiką.

Wcześniejsze tematy były historyzujące. Teraz przejdziemy do rysowania nowoczesności. Zaczniemy od Hali maszyn w Paryżu na wystawę światową z 1889r. Jest to obiekt robiący niebywałe wrażenie. Ogromna hala z gigantycznym dźwigarem. Do tego tematu użyjemy cienkopisu. Żeby się nie pogubić będziemy pracować od ogółu do szczegółu. Prowadzący zwróci na to uwagę. Wielu początkujących rysowników zbyt szybko przechodzi do wypełniana detale. Przez to rozlatuje się perspektywa, a ich praca ma złe proporcje. Warto o tym pamiętać, szczególnie, że jest to zabieg czysto techniczny i nie wymaga dużych umiejętności. 

Najważniejszy detal gotycki i zarazem jeden z dziesięciu najistotniejszych detali architektonicznych. Dlatego nie mogło go zabraknąć na feriowym kursie rysunku. Inne detale przerabiamy podczas kursu Archimistrz – darmowego dodatku do zajęć rejsowych. Na lekcji rysunku nauczysz się rysować łuk ostry we wczesnej, klasycznej i późnej formie. Poznasz także zależności geometryczne w gotyku. Bo wiedzieć to nie to samo,  co umieć narysować. Na solidnej bazie dodamy grubości tworzywa i zbudujemy fakturę, przypominającą kilkusetletnią.

Tego dnia rysujemy nowatorski projekt Paraboleum Macieja Nowickiego. Otto Frei nazwał go kamieniem milowym w dziejach architektury. Zadanie będzie polegało na skomponowaniu planszy, co przyda Ci się podczas studiów na wydziale architektury. W przyszłości będziesz pracował na komputerze. Tu posłużymy się ołówkiem. Na arkuszu umieścimy widok z lotu ptaka, schemat geometrii a także wnętrze. W czasie kursu feriowego prócz wiedzy z projektowania, poznajesz też najważniejsze dzieła architektoniczne. Omawiamy praktycznie każdy ważny styl.

Ciekawe połączenie wnętrza i zewnętrza. Jako przykłady posłużą nam dwa różne wzorce: Pałac Strozzich we Florencji lub Pałac Farnese w Rzymie. Pierwszy z dziedzińców jest bardziej przytulny i kameralny ale też filigranowy. W tym wnętrzu dostrzegamy bardziej dziedziniec z krużgankami niż placyk tworzony przez zarys okapów dachów. Pałac Farnese jest bardziej dostojny, z obszerniejszym dziedzińcem, na którym krużganki nie wydają się być częścią wnętrza. Każdy z przykładów wymaga innego podejścia ze względu na percepcję nieba. Rysując dziedziniec Pałacu Strozzich, nie da się uchwycić niebo. Wnętrze jest zbyt wąskie i strzeliste. W Pałacu Farnese niebo w wielu układach wyjdzie na arkuszu. Pokażemy Ci metody, jak sobie z tym zagadnieniem radzić.

Pawilon niemiecki w Barcelonie to dzieło wybitnego architekta Miesa Van der Rohe. W tym dniu skoncentrujemy się na fakturach materiałowych i świetle, a przede wszystkim na oddaniu sedna. Każdy rysunek musi mieć jakieś sedno. Dla początkującego rysownika będzie nim aspekt wizualny(ładny wygląd rysunku), czyli warsztat. Później zaczynają się problemy bardziej angażujące jak np. ukazanie napięcia w architekturze. Przyświecać nam będą słowa Miesa „Postuluję szczerość materiału”. W Pawilonie zastosował on różne rodzaje kamienia w połączeniu ze szkłem i stalą. Architekt twierdził, że użyty materiał nie powinien imitować innego. Detal architektoniczny powinien wynikać z budowlanki. Przyjdź i przekonaj się, na czym to polega.

Krakowski rynek to skarbiec ujęć, na których sukiennice doskonale współgrają z budynkami na dalszych planach. Będziemy rysować jedno z nich. Ten temat już od wielu lat pojawia się w naszej pracowni rysunku. Zajęcia Mistrzowskiego rysowania architektury odbywają się cyklicznie. Zbieramy co roku najlepszych prowadzących, którzy przygotowują tematy rysunkowe. Zawsze jest to unikalny zestaw materiałów. Korzystamy z nich później na zajęciach z Archimistrza czy wyjazdach rysunkowo-skupieniowych w Soczewce (kliknij po więcej info o kursie rysunku w formie wyjazdu skupieniowego w Soczewce k. Płocka)

Obok naszej szkoły rysunku znajduje się najwyższy wieżowiec w Polsce – Varso Tower. My jednak potocznie nazywamy go DOMIN Tower, gdy np. tłumaczymy komuś, jak do nas trafić. Ten obiekt jest tak wysoki, że idealnie nadaje się na budynek nawigacyjny. Będziemy go rysować w perspektywie trójzbiegowej z lotu ptaka. To bardzo wymagające ujęcie, ale  z pewnością sobie poradzisz- przecież to już 12. zajęcia na kursie feriowym.

Practice makes perfect

We know about your hectic schedule. We also know the only way you truly understand a subject is by practicing it in a real environment. This is why we’ve set a playground area that’s full of hours of exercises, questions and challenges. It even has a gaming section. 

The best campus facilities

In addition to our online classroom, we also offer an option to take part in a live classroom. It takes place in our vast campus located in Westfield, London. Here you’ll be able to use the most up-to-date facilities and computer equipment.

DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH

Zapisz się  na kurs rysunku w DOMINie i wkrocz do świata artystów. Sztuka to wielki prestiż społeczny! Nawet jeśli jesteś na etapie rysunku od podstaw. Przecież także Da Vinci kiedyś zaczynał 😉

JESTEŚMY OTWARCI

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 15:00-21:00
SOBOTA - NIEDZIELA 9:00-17:30
TEL czynny PN -SB 10:00 - 21:00

NASZA PRACOWNIA

ul. Chmielna 98
00-801 Warszawa
TEL: 0-501-32-00-45
TEL 2. (do lok na Chmielnej): 0-500-298-982
EMAIL: zapisy@domin.pl

Frequently asked questions

Lorem ipsum dolor sit amet, adhuc labores honestatis pro ne. Pri tantas epicuri inciderint te, nibh efficiendi disputationi ex pri. At facer theophrastus eum, has nulla bonorum vituperata at. Eos utroque consequuntur an, case solum his ei.
Lorem ipsum dolor sit amet, adhuc labores honestatis pro ne. Pri tantas epicuri inciderint te, nibh efficiendi disputationi ex pri. At facer theophrastus eum, has nulla bonorum vituperata at. Eos utroque consequuntur an, case solum his ei.
Lorem ipsum dolor sit amet, adhuc labores honestatis pro ne. Pri tantas epicuri inciderint te, nibh efficiendi disputationi ex pri. At facer theophrastus eum, has nulla bonorum vituperata at. Eos utroque consequuntur an, case solum his ei.
Lorem ipsum dolor sit amet, adhuc labores honestatis pro ne. Pri tantas epicuri inciderint te, nibh efficiendi disputationi ex pri. At facer theophrastus eum, has nulla bonorum vituperata at. Eos utroque consequuntur an, case solum his ei.
Lorem ipsum dolor sit amet, adhuc labores honestatis pro ne. Pri tantas epicuri inciderint te, nibh efficiendi disputationi ex pri. At facer theophrastus eum, has nulla bonorum vituperata at. Eos utroque consequuntur an, case solum his ei.

Workflow Optimization is a cross platform message optimization app for all devices. Contact Us