Kurs rysunku w ferie
Wykorzystaj wolny czas twórczo i kreatywnie! Feriowy kurs rysunku pomoże Ci szybko i znacząco podnieść swój warsztat rysunkowy.
INTENSYWNOŚĆ
Zrealizujesz dużo materiału w bardzo krótkim czasie. To gwarancja znaczących postępów w rysunku. W trakcie intensywnego kursu w ferie Twój mózg utrwali nowe pojęcia. Przez ciągłe rysowanie ręka będzie wprawiona. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci się rysowało, niż po długiej przerwie od twórczości.
CZAS WOLNY
Nie zmarnuj go. To idealny moment, żeby udoskonalić warsztat i stworzyć coś fajnego. Dzieła pozostaną po Tobie na zawsze - masz szansę zapisać się w pamięci innych. Poza tym zimowa aura nie sprzyja przebywaniu na zewnątrz. Chyba nie chcesz przesiedzieć całych ferii przed telefonem . Zajęcia rysunku odbywają się w miłej atmosferze budowanej przez naszą rodzinę DOMINa. Spędź ten czas miło i pożytecznie.
SPRAWDZENIE
Masz okazję, żeby zobaczyć czy rysowanie jest tym, co chciałbyś robić w życiu. Jeśli Ci się spodoba, możesz kontynuować naukę rysunku w kolejnym trymestrze lub od wakacyjnego kursu rysunku. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej zobaczysz efekty.
Ilość miejsc na kursie feriowym jest ograniczona!
Więcej informacji pod numerem: 501-32-00-45
KURS RYSUNKU W FERIE
- DLA KOGO?
Feriowy kurs rysunku jest dla każdego! Podzieliliśmy go na poziomy zaawansowania, tak abyś korzystał z zajęć dostosowanych do Twoich umiejętności. Możesz też wybrać opcję SZYBKI TRYMESTR i zrobić zadania z dowolnego trymestru.
Kurs rysunku w ferie - cennik
Zajęcia w czasie kursu feriowego odbywają się od 10:00 do 15:00 lub od 16:00 do 21:00 (zajęcia fakultatywne).
FERIOWY KURS RYSUNKU - W CZYM CI POMOŻE?
Poniżej masz 6 nurtujących zagadnień, które w trakcie lekcji rysunku rozwiążemy.
Feriowy kurs to przede wszystkim kurs rysunku. Możesz wybrać poziom podstawowy, średniozaawansowany lub zaawansowany. Podczas zajęć na poziomie podstawowym poznasz najważniejsza zagadnienia rysunkowe, nauczysz się operować pojęciem perspektywy. Dla osób zaawansowanych mamy też inne propozycje: Kurs kreatywności i twórczego myślenia oraz Kurs mistrzowskiego rysowania architektury. Kurs rysunku można odbyć w jednym tygodniu lub zapisać się na dwa. Jeśli planujesz kontynuować naukę rysunku we wakacje lub w roku szkolnym, wybierz opcję dwutygodniową. Wtedy przerobisz jeden pełny trymestr.
Feriowy kurs rysunku w wariancie zaawansowanym to idealny wybór, jeśli chcesz popracować nad widzeniem przestrzeni. Pomoże Ci w tym Igurra i jej modyfikacje. Zaawansowaną perspektywę zgłębisz też na zajęciach Mistrzowskiego rysowania architektury. Rozpracujemy ciekawe obiekty architektoniczne z zewnątrz i wewnątrz. Nauczysz się jak rysować trzeci zbieg z lotu ptaka. Wszystko wyjaśni prowadzący najpierw na tablicy, a później indywidualnie każdemu kursantowi. Przykładowe tematy z rysowania architektury i ich opis znajdziesz poniżej.
Kurs rysunku w ferie to doskonała okazja, żeby spróbować czegoś nowego. Zapewne podstawową techniką rysunkową, którą się posługujesz jest ołówek. Jednak aby uzyskać inne wrażenie, fakturę, światło, precyzję warto sięgnąć po odmienne narzędzie. Na lekcjach Mistrzowskiego rysowania architektury poznasz nowe techniki, takie jak sangwina, patyk maczany w tuszu, flamaster, ecolina, węgiel czy nawet kawa rozpuszczalna! Zobaczysz jaką radość daje zabawa różnymi narzędziami i jak ciekawy rysunek możesz stworzyć.
Nie musisz wkuwać na pamięć podręcznika do historii sztuki. Kurs Mistrzowskiego rysowania architektury opracowaliśmy tak, żeby przejść przez najważniejsze epoki i style. Na zajęciach rysujemy również wnętrza i detale. To doskonałe połączenie. Dostajesz w jednym naukę rysunku i przyjemne przyswajanie historii sztuki. W ten sposób o wiele skuteczniej zgłębisz epoki, niż przez czytanie książek. Zaangażujesz przecież więcej zmysłów!
Malowanie akwarelami to świetna technika. Jest bardzo delikatna, nadaje się na prezent i do malowania w plenerze. Kurs feriowy to idealny czas, żeby spróbować akwareli. Wyobraź sobie przedstawienie zimowego krajobrazu tą techniką. Subtelnie zarysowanie światło na świerkach pokrytych białym puchem. W tle delikatnie zaznaczone ośnieżone pasmo górskie…
Przyjdź na zajęcia i wypróbuj tę technikę!
Może myślisz, że jesteś niekreatywny? Spokojnie, kreatywność można ćwiczyć! Pokażemy Ci jak to zrobić. Wystarczy zapamiętać cztery proste metody. Na zajęciach Kreatywności i twórczego myślenia nauczysz się komponować i projektować przestrzeń, a co za tym idzie, rozwiniesz swoją kreatywność. Możesz zapisać się na dwa tygodnie, bo w każdym realizujemy inne tematy.
Chcesz zacząć przygodę z rysunkiem?
WAKACYJNY KURS RYSUNKU
Nasi nauczyciele
Założyciel DOMINa
Absolwent WAPW, mistrz cienkopisu, miłośnik sztuki, którą kontempluje doświadczalnie. Stworzył szkołę rysunku, aby rozkochać ludzi w tej dziedzinie. Jeśli masz jakieś wątpliwości, wyślij wiadomość. Zawsze chętnie odpowiada.
Akwarelista
Czynny architekt, ukończył studia na WAPW, członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Zwiedził wiele pięknych miast, które uwiecznia na swych pracach, malując z natury czy własnych fotografii.
PODCZAS DŁUGIEGO FERIOWEGO WIECZORU PRZECZYTAJ TEŻ:
inspirująca akwarela
Strona łącząca akwarelistów polskich. Chcesz zacząć przygodę z malarstwem, szukasz inspiracji? A może chciałbyś podzielić się własną twórczością? Zajrzyj na akwarela.eu.
architektura polska
Cudze chwalimy, swego nie znamy... Stworzyliśmy więc portal, na którym będziemy zamieszczać wpisy poświęcone obiektom w Polsce. Do każdego załączamy serię zdjęć, tak abyś mógł z nich skorzystać.
POMOC DLA MATURZYSTÓW
Na portalu matura.org znajdziesz wpisy tworzone przez studentów. Dzielą się oni swoim doświadczeniem, po to abyś produktywnie wykorzystał czas przed maturą. Niekoniecznie czytając wszystkie lektury.
przyszłościowy rysunek
Kurs malarstwa odstrasza Cię koniecznością sprzątania po każdym użyciu farb? Rysunek wydaje się wiązać z zakupem różnych przyborów? Mimo to chciałbyś uczestniczyć w kursie rysunku? Skorzystaj z możliwości jakie daje Digital Painting .
Wypowiedzi kursantów
MISTRZOWSKIE RYSOWANIE ARCHITEKTURY - PRZYKŁADOWE TEMATY
Zajęcia z Mistrzowskiego rysowania architektury mają na celu rozwój trzech istotnych sprawności.
Po pierwsze udoskonalimy rysowanie architektury. Dowiesz się jak podchodzić do tematów tego rodzaju.
Po drugie będziemy wykorzystywać różne techniki rysunkowe. Jest to ćwiczenie rozwijające sprawność rysunkową.
Jeśli zawsze rysowałeś ołówkiem, to cienkopis pomoże Ci w opanowaniu kreski. Przełożysz to później na grafit.
Po trzecie odbędziemy podróż przez epoki architektoniczne. Od antyku po nowoczesność.
Poniżej masz szczegółowy opis poszczególnych zajęć.
TYDZIEŃ 1.
TYDZIEŃ 2.
Temat angażujący wyobraźnię. Będziemy rysować jeden z siedmiu cudów świata starożytnego. Nie zachował się on do naszych czasów, nie znamy nawet jego dokładnego położenia. Wykorzystamy zatem wiedzę na temat budownictwa babilońskiego – zainspirujemy się Bramą Isztar. Celem tej lekcji rysunku będzie skupienie się na świetle, fakturze i zieleni. Bliski wschód to ostre słońce, co za tym idzie, również wyraźne cienie. Faktura materiałowa czyli cegła (też glazurowana), z której zbudowano Bramę Isztar. Jeśli chodzi o zieleń, będziemy chcieli uzyskać efekt bujnej tropikalnej roślinności.
Efekt atmosferyczny to ważny aspekt twórczy. Robert Gill, znany amerykański teoretyk, stwierdził, że dla zachowania naturalności rysunku musi być ujęty efekt atmosferyczny. Nie może go zabraknąć i na kursie feriowym w DOMINie. Jako że mamy zimę, skupiamy się na śniegu. Drugim ku temu powodem jest trudność, jaką przysparza wielu artystom ukazanie śniegu w naturalny sposób. Będziemy rysować ujęcie ze stolicy, ponieważ kurs ten odbywa się w Warszawie. Jednak nieważne skąd jesteś, możesz wziąć udział w naszych lekcjach rysunku. Skorzystasz na tym podwójnie- drugą połowę dnia możesz przeznaczyć na inspirujące zwiedzanie stolicy. Od Ciebie zależy jak zaplanujesz sobie dzień. Nauka rysunku ogólnego jest od 10:00 do 15:00 a Mistrzowskie rysowanie architektury 16:00 – 21:00. Choć są i tacy śmiałkowie, którzy wybierają oba kursy na raz. Jest to wymagające, ale okazuje się, że…
„Było super, bardzo intensywnie i wyczerpująco ale dzięki temu bardzo dużo się nauczyłam i to w krótkim czasie, naprawdę Warto !” Ania Mokryńska
O samym obiekcie możesz przeczytać tu: Łuk Tytusa w Rzymie. Na tej lekcji rysunku poznasz najważniejszy detal architektoniczny – belkowanie. Znając belkowanie antyczne, znasz praktycznie 60% detali w architekturze. Praktycznie wszędzie spotkasz się z gzymsem, fryzem i architrawem. Jako szanujący się rysownik architektury i kandydat na te studia, powinieneś znać wspomniane detale architektoniczne. Nauczysz się także stylu kompozytowego – charakterystycznego dla Rzymu. Ważną umiejętnością będzie rysowanie elips. Jest ich bardzo dużo w Łuku Tytusa, nie tylko w konstrukcji ale również przy kasetonach. Na końcu oczywiście uzupełnimy rysunek światłocieniem.
Rysowanie światła w architekturze to również istotna umiejętność. Nauczysz się jej na przykładzie baroku, w czasie którego operowano grą cieni i ostrym światłem. Powstanie tego tematu wiąże się z pewnym epizodem w DOMINie. Martyna Bylinka (obecnie prowadząca Studio Grafiki Cyfrowej Creativity) rysowała z wielkim zaangażowaniem i zapałem. To doprowadziło ją do poziomu mistrzowskiego już po dwóch latach. Zwieńczeniem jej sukcesu stał się rysunek tematu „Rzeźba w architekturze w ostrym świetle”, wykonany ołówkiem. Był tak dobry, że stał się rysunkiem tygodnia. W DOMINie tytuł rysunku tygodnia jest prestiżem. Galerię takich najlepszych prac możesz znaleźć na naszym fan page’u. Wybitny rysunek Martyny stał się tematem w ferie. Podczas tych zajęć nauczysz się gry ostrym światłem, rysowania miękkich kształtów oraz nakładania faktury piaskowca.
Motywem przewodnim tej lekcji rysunku będzie wnętrze. Często pomija się rysowanie pomieszczeń, niesłusznie, bo są one wymagające. Oprócz podziału na epoki, wyróżniliśmy również tematy dotyczące wnętrza- zewnętrza, detali i faktur materiałowych. Wnętrze kościoła Hagia Sophia jest ciekawe i trudne zarazem jeśli chodzi o konstruowanie perspektywy. Jednak prowadzący w trakcie zajęć zrobi wykład, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Ciekawym zagadnieniem jest też światło wpadające przez okna u podstawy kopuły. Nadaje jej ono wrażenie lekkości – kopuła zdaje się unosić w powietrzu. W czasach Imperium Bizantyjskiego ten efekt był jeszcze wzmocniony przez wypełnienie złotą mozaiką.
Wcześniejsze tematy były historyzujące. Teraz przejdziemy do rysowania nowoczesności. Zaczniemy od Hali maszyn w Paryżu na wystawę światową z 1889r. Jest to obiekt robiący niebywałe wrażenie. Ogromna hala z gigantycznym dźwigarem. Do tego tematu użyjemy cienkopisu. Żeby się nie pogubić będziemy pracować od ogółu do szczegółu. Prowadzący zwróci na to uwagę. Wielu początkujących rysowników zbyt szybko przechodzi do wypełniana detale. Przez to rozlatuje się perspektywa, a ich praca ma złe proporcje. Warto o tym pamiętać, szczególnie, że jest to zabieg czysto techniczny i nie wymaga dużych umiejętności.
Najważniejszy detal gotycki i zarazem jeden z dziesięciu najistotniejszych detali architektonicznych. Dlatego nie mogło go zabraknąć na feriowym kursie rysunku. Inne detale przerabiamy podczas kursu Archimistrz – darmowego dodatku do zajęć rejsowych. Na lekcji rysunku nauczysz się rysować łuk ostry we wczesnej, klasycznej i późnej formie. Poznasz także zależności geometryczne w gotyku. Bo wiedzieć to nie to samo, co umieć narysować. Na solidnej bazie dodamy grubości tworzywa i zbudujemy fakturę, przypominającą kilkusetletnią.
Tego dnia rysujemy nowatorski projekt Paraboleum Macieja Nowickiego. Otto Frei nazwał go kamieniem milowym w dziejach architektury. Zadanie będzie polegało na skomponowaniu planszy, co przyda Ci się podczas studiów na wydziale architektury. W przyszłości będziesz pracował na komputerze. Tu posłużymy się ołówkiem. Na arkuszu umieścimy widok z lotu ptaka, schemat geometrii a także wnętrze. W czasie kursu feriowego prócz wiedzy z projektowania, poznajesz też najważniejsze dzieła architektoniczne. Omawiamy praktycznie każdy ważny styl.
Ciekawe połączenie wnętrza i zewnętrza. Jako przykłady posłużą nam dwa różne wzorce: Pałac Strozzich we Florencji lub Pałac Farnese w Rzymie. Pierwszy z dziedzińców jest bardziej przytulny i kameralny ale też filigranowy. W tym wnętrzu dostrzegamy bardziej dziedziniec z krużgankami niż placyk tworzony przez zarys okapów dachów. Pałac Farnese jest bardziej dostojny, z obszerniejszym dziedzińcem, na którym krużganki nie wydają się być częścią wnętrza. Każdy z przykładów wymaga innego podejścia ze względu na percepcję nieba. Rysując dziedziniec Pałacu Strozzich, nie da się uchwycić niebo. Wnętrze jest zbyt wąskie i strzeliste. W Pałacu Farnese niebo w wielu układach wyjdzie na arkuszu. Pokażemy Ci metody, jak sobie z tym zagadnieniem radzić.
Pawilon niemiecki w Barcelonie to dzieło wybitnego architekta Miesa Van der Rohe. W tym dniu skoncentrujemy się na fakturach materiałowych i świetle, a przede wszystkim na oddaniu sedna. Każdy rysunek musi mieć jakieś sedno. Dla początkującego rysownika będzie nim aspekt wizualny(ładny wygląd rysunku), czyli warsztat. Później zaczynają się problemy bardziej angażujące jak np. ukazanie napięcia w architekturze. Przyświecać nam będą słowa Miesa „Postuluję szczerość materiału”. W Pawilonie zastosował on różne rodzaje kamienia w połączeniu ze szkłem i stalą. Architekt twierdził, że użyty materiał nie powinien imitować innego. Detal architektoniczny powinien wynikać z budowlanki. Przyjdź i przekonaj się, na czym to polega.
Krakowski rynek to skarbiec ujęć, na których sukiennice doskonale współgrają z budynkami na dalszych planach. Będziemy rysować jedno z nich. Ten temat już od wielu lat pojawia się w naszej pracowni rysunku. Zajęcia Mistrzowskiego rysowania architektury odbywają się cyklicznie. Zbieramy co roku najlepszych prowadzących, którzy przygotowują tematy rysunkowe. Zawsze jest to unikalny zestaw materiałów. Korzystamy z nich później na zajęciach z Archimistrza czy wyjazdach rysunkowo-skupieniowych w Soczewce (kliknij po więcej info o kursie rysunku w formie wyjazdu skupieniowego w Soczewce k. Płocka)
Obok naszej szkoły rysunku znajduje się najwyższy wieżowiec w Polsce – Varso Tower. My jednak potocznie nazywamy go DOMIN Tower, gdy np. tłumaczymy komuś, jak do nas trafić. Ten obiekt jest tak wysoki, że idealnie nadaje się na budynek nawigacyjny. Będziemy go rysować w perspektywie trójzbiegowej z lotu ptaka. To bardzo wymagające ujęcie, ale z pewnością sobie poradzisz- przecież to już 12. zajęcia na kursie feriowym.
Practice makes perfect
We know about your hectic schedule. We also know the only way you truly understand a subject is by practicing it in a real environment. This is why we’ve set a playground area that’s full of hours of exercises, questions and challenges. It even has a gaming section.
The best campus facilities
In addition to our online classroom, we also offer an option to take part in a live classroom. It takes place in our vast campus located in Westfield, London. Here you’ll be able to use the most up-to-date facilities and computer equipment.
DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH
Zapisz się na kurs rysunku w DOMINie i wkrocz do świata artystów. Sztuka to wielki prestiż społeczny! Nawet jeśli jesteś na etapie rysunku od podstaw. Przecież także Da Vinci kiedyś zaczynał 😉
JESTEŚMY OTWARCI
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 15:00-21:00
SOBOTA - NIEDZIELA 9:00-17:30
TEL czynny PN -SB 10:00 - 21:00
NASZA PRACOWNIA
ul. Chmielna 98
00-801 Warszawa
TEL: 0-501-32-00-45
TEL 2. (do lok na Chmielnej): 0-500-298-982
EMAIL: zapisy@domin.pl
Frequently asked questions
Workflow Optimization is a cross platform message optimization app for all devices. Contact Us