Kurs na architekturę

Od ponad 10 lat nasi uczniowie zajmują pierwsze miejsca na egzaminie na architekturę. Ty też możesz do nich dołączyć!

“To zupełnie niesamowite miejsce – niepowtarzalna atmosfera, szkoła pełna wspaniałych, młodych ludzi, miejsce gdzie można wymieniać się wiedzą i doświadczeniem 😉 A najważniejsze – rozwijać swoje pasje.”
Mikołaj Złączka
Kurs ASP 2015

Archimistrz

Darmowy dodatek dla kandydatów na architekturę. Na każdej lekcji rysujesz inną techniką kolejne tematy z historii architektury. Poznasz najważniejsze epoki i przećwiczysz różne style.

kurs na architekturę archimistrz
kurs na architekturę katedra gotycka

próbne egzaminy na architekturę

W każdą sobotę przerabiamy inne tematy z egzaminów na architekturę. Dzięki temu oswoisz się z nimi. W ciągu roku zrobisz ponad 100 zadań. Kolejna setka czeka Cię na majowym maratonie.

zaawansowane widzenie przestrzeni

Na zajęciach z modelowania i geometrii poprawisz kreatywność i  widzenie przestrzenne. To niezmierne ważne umiejętności, które przydadzą się podczas egzaminu na architekturę.

kurs na architekturę widzenie przestrzeni

poznaj nasze unikalne cechy

Złota Dekada

Nie ma tego żadna inna szkoła rysunku. Przez dziesięć lat z rzędu ludzie z naszej pracowni byli na pierwszym miejscu egzaminu na architekturę. Dla Ciebie najważniejsze jest to, że masz olbrzymie szanse, żeby dostać się na wymarzone studia architektoniczne. A osiągamy je choćby przez Wolną Pracownię czy Próbne Egzaminy.

digital painting online

Wysoka jakość rysunkowa

W naszej pracowni zajęcia prowadzą doświadczeni studenci architektury. Otrzymasz zatem wiadomości o sposobie rysowania na uczelni z pierwszej ręki. Ponadto pełny kurs na architekturę to 3 razy więcej godzin niż na zwykłym kursie. Uczestnicząc we wszystkich zajęciach, polepszysz swój warsztat rysunkowy 7-krotnie!

Darmowe zajęcia

To tak zwana Wolna Pracownia. Możesz korzystać z takich niepłatnych dodatków jak Archimistrz, Rozwojówka, Geometria i Próbne Egzaminy. Archimistrz to szlifowanie jakości rysunkowej w wielu technikach. To również podróż przez znane obiekty od starożytności do czasów współczesnych. Rozwojówka, czyli dodatkowe zadania i pobudzanie kreatywności. Zobacz, ile zyskujesz!!!

Maraton

Matematyka jest prosta. Maraton przykładowo zaczynamy 4 maja. Egzamin jest 13 czerwca. To łącznie 40 dni. 40 dni x 2 bloki (popołudniowy i przedpołudniowy).
Każdy blok to : - 2 godziny na temat z wyobraźni - 2 godziny na temat geometryczno-kreatywny
+ 1,5 h na korektę i omówienie. To razem 40 x 2 x 5,5h = 440 h A standardowy kurs to 36 zajęć po 4 h = 144h Zobacz, ile zyskujesz - nawet jak przyjdziesz na połowę.

Rodzina DOMINa

Jesteśmy szkołą działającą w całej Polsce. Ucząc się w jednej filii, masz możliwość korzystania z wiadomości o egzaminach z innych miast. Możesz także iść do nich na darmowe zajęcia. Możesz też dołączyć do naszej grupy na fb, w której jest już ponad 4,7 tys. członków. Kliknij w napis "Rodzina DOMINa"

Lokalizacja

Nasza pracownia znajduje się 5 min pieszo od Dworca Centralnego. To istotny szczegół, ponieważ nie musisz chodzić daleko. Ciemne zimowe popołudnia nie są najbezpieczniejszą porą do spacerów.

Z nami będzie to prostsze, niż myślisz. Otrzymasz materiały i szczegółowy plan kursu (więcej info niżej). Jak nie teraz, to kiedy?

W czym Ci pomożemy?

Wybraliśmy 6 najbardziej nurtujących problemów. Sprawdź, jak pomożemy Ci je rozwiązać.

Wyobraźnia przestrzenna to nieodzowne hasło egzaminu na architekturę. Program naszego kursu na architekturę został specjalnie tak dobrany, żeby rozwijał widzenie przestrzenne. Z każdą lekcją rysunku, stopniowo będziesz widzieć więcej. Po kilku miesiącach cały budynek będziesz widział w głowie. Zyskasz kontrolę nad każdym jego fragmentem.

Dzięki specjalnym ćwiczeniom nauczysz się być kreatywnym. Na początku może będziesz siedzieć nad pustą kartką. Po kilku próbach będzie o wiele łatwiej. Ludzie nazywają siebie niekreatywnymi, dlatego że istnieją cztery psychologiczne blokady, które utrudniają Ci rozwój. My pomożemy Ci je zlikwidować. Nasze ćwiczenia rysunkowe są tak dobrane, że będziesz tworzyć.

Jeśli przeraża Cię egzamin z rysunku, my rozwiejemy Twoje obawy. Przygotowujemy kandydatów na architekturę od 25 lat. Opracowaliśmy setki ćwiczeń na różnych poziomach zaawansowania. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy tematy z egzaminów od 1991 roku. Cała ta dawka wiedzy sprawi, że egzamin wstępny będzie dla Ciebie czystą formalnością. Ponadto pomożemy Ci w rozwoju kreatywności i radzeniu sobie w konkurencji z innymi.

Bez perspektywy nie nauczysz się rysunku pod architekturę. Dzięki niej rysunek jest zbliżony do widoku z natury. Ale po kolei… zaczniemy od linii prostej. Dalej zbudujemy płaszczyznę i przejdziemy do sześcianu. Każdy krok będzie bazował na podstawach. Kolejno przedstawi Ci je prowadzący, tak abyś zrozumiał. Odpowie na każde pytanie, więc  śmiało je zadawaj. W naszej DOMINowej rodzinie pomagamy sobie nawzajem. Nikogo nie zostawimy z najmniejszą wątpliwością.

To jest NOWOŚĆ. Działamy tak, aby wszechstronnie przygotować Cię na egzamin na architekturę. W rekrutacji liczy się również matura. Dlatego znajdziesz u nas pomoc w zakresie matematyki, fizyki, polskiego i historii sztuki. Zajrzyj na portal maturalny, na którym publikujemy przydatne treści. Od historii sztuki mamy wybitnego człowieka – dr. Pawła Freusa.

Specjalizujemy się w rysunku architektonicznym. Zajrzyj niżej do galerii, żeby zobaczyć, czego się nauczysz. Z nami nie pominiesz żadnej epoki. Przekonasz się też, że korzystanie z bardziej dynamicznych ujęć – w żabiej z perspektywie czy z lotu ptaka to czysta przyjemność. Możesz też skorzystać z wakacyjnego kursu rysunku – ekspresowo przygotujemy Cię do egzaminu na architekturę!

Architektura jest super!

Teraz po latach wiem, że to był świetny wybór. Może i w innych zawodach zarabia się więcej ale ja chciałem studiować tylko to! Chodziłem do Domina w latach 2001-2003. Dostałem się na Architekturę za drugim razem. Za pierwszym zrobiłem kilka błędów które nie dały mi zbyt wysokich punktacji.

Teraz piszę te słowa po latach. Żeby zachęcić nowych kandydatów do tych studiów. A to dlatego, że cenię sobie to jak mogę pracować. Siadam przed kartką , choć częściej przed ekranem komputera i robię coś z niczego. Powstaje szkic który najpierw doprecyzowuję w rzutach a potem staje gotowy projekt. Mam małe kameralne biuro.Robię głównie domy jednorodzinne. I odczuwam olbrzymią satysfakcję kiedy na koniec procesu projektowego mogę zobaczyć swoje dzieło. Wiem wtedy że “nie wszystek umrę” Coś po mnie pozostaje.

Jeżeli jesteś kandydatem na architekturę to bądź wytrwały. Bo to zawód nietuzinkowy i niezwykle prestiżowy. Wzbudza szacunek i uznanie.

Pozwala również na działania artystyczne. Nie musiałem rezygnować z architektury żeby nadal uprawiać malowanie akwarelami. Szczególnie, że w Dominie mam teraz zajęcia, jak mawia Wojtek Domińczak – dożywotnio i za darmo. Nazywa się to Veteran Room (kliknij)  – ja korzystam z akwareli które w Dominie prowadzi Grzesiek Wróbel – Mistrz ! – dla niego samego warto.

Andrzej Marczakowski

Chcesz być architektem?              Zapisz się na ten kurs.

Architektura to świetne studia!

Wypowiedzi naszych kursantów

Jestem bardzo wdzięczna szczególnie za pierwsze trymestry, na których była geometria. Wprawdzie na początku sądziłam, że wszystko jest bardzo powoli tłumaczone i większość z "podstaw" znałam, aczkolwiek potem byłam mile zaskoczona, ponieważ nauczyliście mnie naprawdę ciekawego spojrzenia na rysunek, mam na myśli wyczucie przestrzeni i konstruowania wszystkiego. Samemu ciężko jest nawet znaleźć jakiekolwiek materiały na ten temat,a tu wszystko było. Również odkryłam w sobie wielką miłość do rysowania geometrii. Naprawdę to uwielbiam. Podoba mi się także ogrom możliwości i energii które daje pracownia każdemu kto jest pracowity. Naprawdę serdecznie dziękuję za wszystko. Wiele się tu nauczyłam.
Kamila Prosowska
Kursantka 2014
Dzień dobry, Po trzech latach uczęszczania na zajęcia w Dominie nadszedł moment podsumowania. W tym roku zdawałam maturę i starałam się o przyjęcie na Architekturę. Cały cykl zajęć i konsultacji w Dominie był podporządkowany temu jednemu celowi. Przez ten cały okres w uszach brzmiały mi Twoje słowa że talent nie istnieje i liczy się ciężka praca. Starałam się postępować według Twojego zalecenia. I teraz to co dla mnie najważniejsze - dostałam się na Architekturę we wszystkich miejscach, gdzie aplikowałam: Warszawa, Wrocław i Poznań. Dlatego też chciałam bardzo podziękować Ci za wkład pracy w moją edukację rysunkową, przekazać podziękowania wszystkim asystentom za ich trud i wyrozumiałość. Poza ukierunkowaną pracą w Twoim studiu panuje atmosfera, której będzie mi brakować - rzadko udaje się połączyć w tak dobry sposób pracę i przyjemność. Domin rządzi! Trzymajcie tak dalej!
Marzena Żołądek
Kursantka 2017
Panie Wojtku, Chodziłam do Pana szkoły rysunku w Warszawie na kurs ok. 4 lata temu, przerwałam po około półtora roku, ale mam cały czas ten kurs i Pana słowa w głowie. Niby zwykły kurs rysunku a wyniosłam z niego tyle dla samorozwoju, że można to wręcz nazwać filozofia. I za każdym razem kiedy przestaję się rozwijać, mam dzień, w którym nic mi się nie chce, siadam do kartki, biorę ołówek albo pastele i zaczynam "rysować". Jak mi nie wychodzi rzucam rysunek w kąt, wracam za kilka dni i widzę co trzeba poprawić - aż do skutku. A jak uda mi się dokończyć, to i wiem czego chcę dalej w życiu. Dziękuję za wychowanie mnie. Bo nauczyć rysować, to się za dużo przez ten czas nie nauczyłam (ale wiem, że jeszcze kiedyś do pracowni wrócę). Natomiast wychować, to mnie Pana pracownia wychowała.
Natalia Frankowska
Kursantka 2017

Chcesz rysować w miłej atmosferze?

Niżej zobacz galerię i szcegółowy opis zajęć.

KURS NA ARCHITEKTURĘ - GALERIA RYSUNKÓW

40 DAYS IN A ROW - BUDOWANIE NAWYKU RYSUNKOWEGO

Świetnym dodatkiem do kursu na architekturę jest wydarzenie 40 DAYS IN A ROW [SPRAWDŹ!]

Rysujemy codziennie a zajęcia prowadzi sam szef DOMINa – Wojciech Domińczak.

Nie ma nic lepszego niż wypracowany nawyk. Będziemy posługiwać się niezastąpioną metodą STOPIANÓW.
 

SIŁA W SYSTEMATYCZNOŚCI

stopian
1 min
wyzwania
1 dni
rysowania
1 min

SZCZEGÓŁY KURSU DLA KANDYDATÓW NA ARCHITEKTURĘ

Na kursie na architekturę przygotowujemy kandydatów na uczelnie:

 • Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
 • Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
 • Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej
 • Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej
 • a także inne uczelnie w Polsce i za granicą.

Poznasz strukturę egzaminów z rysunku i zobaczysz jak przebiegały one w latach ubiegłych. Wyjaśnimy Ci, czego oczekują na poszczególnych wydziałach architektury.

Jeśli jednak chcesz rozwijać umiejętności profesjonalnego szkicowania architektury, lub studiujesz na jednym z wyżej wymienionych kierunków – to także jest kurs rysunku odpowiedni dla Ciebie!

Po naszym kursie na architekturę będziesz potrafił:

 • korzystać z zasad perspektywy i światłocienia
 • konstruować cień
 • rysować zieleń (drzewa, krzewy, aż po krajobrazy)
 • używać podstaw anatomii rysunkowej i rysować postaci z natury
 • wiernie oddać martwą naturę na rysunku
 • konstruować złożone obiekty i detale na postawie brył prostych
 • rysować architekturę z wyobraźni – przestrzenie miejskie, wnętrza, budynki stare i współczesne
 • tworzyć klimatyczne ilustracje o kontrastowym oświetleniu
 • projektować formy architektoniczne 
 • konstruować złożone bryły geometryczne – tu z pomocą przyjdzie niezastąpiony System Igurra, który rozwija widzenie przestrzenna
 • posługiwać się nazwami różnych stylów i epok

 

 

Rok szkolny podzieliliśmy na 3 trymestry. Przydzielimy Cię do odpowiedniej grupy, w zależności od poziomu zaawansowania przydzielimy Cię do odpowiedniej grupy. 

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

JAK SIĘ RYSUJE ARCHITEKTURĘ? - ZOBACZ FILMIKI

ZAPISZ SIĘ NA KURS RYSUNKU NA ARCHITEKTURĘ

W bardzo krótkim czasie nauczysz się wszystkiego co niezbędne podczas egzaminu na architekturę.

Kurs na architekturę w DOMINie - Dlaczego warto?

Intensywność i skuteczność

Kurs na architekturę zawiera najważniejsze zagadnienia. Od początku pokazujemy CI to, co niezbędne w rysunku. Nie tracisz więc czasu. O skuteczności naszej metody nauki rysunku świadczą pierwsze miejsca na Wydziałach Architektury - nieprzerwanie od 12 lat. W pierwszej 50 uczniów DOMINA było aż 45!

Stały kontakt

Stworzyliśmy grupy na FB, które łączą ludzi z pasją rysowania. Między innymi "40 Days In a Row - Rodzina DOMINa" czy "DOMIN zajęcia ONLINE". Oprócz tego bez problemu możesz prosić o pomoc w rysunku Wojciecha Domińczaka - założyciela DOMINa. Zawsze chętnie odpisuje, może czasem z lekkim opóźnieniem 😉

Zajęcia GRATIS

W ramach Wolnej Pracowni możesz codziennie przyjść i porysować pod okiem prowadzącego. Każdego dnia mamy dla Ciebie inne zajęcia dodatkowe (akwarela, Historia Sztuki, Archimistrz, Próbne Egzaminy). Poza tym na naszej stronie internetowej znajdziesz darmowe tutoriale rysunkowe. Możesz również wejść na YT i obejrzeć filmiki, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Maraton do egzaminu

Codziennie inne zadania przygotowujące do egzaminu na architekturę. Są to symulacje egzaminów z rysunku. Sięgamy do zadań kreatywnych, geometrycznych, szlifujemy warsztat rysunkowy. Dodatkowo pomożemy Ci stworzyć unikalne portfolio.

Przyjazna atmosfera

Jako twórcy rysunku wszyscy w DOMINIE jesteśmy równi, nie wywyższamy się. Zawsze możesz zasięgnąć porady od bardziej doświadczonego rysownika, który z chęcią wyjaśni Twoje wątpliwości. Najlepszym sposobem na integrację są też Noce Rysunkowe, Plenery i DOMINowa Wigilia.

Lokalizacja w centrum

Do naszej pracowni dotrzesz z Dworca Głównego na piechotę w kilka minut. To bardzo wygodne zwłaszcza, kiedy spieszysz się na pociąg z teczką pełną rysunków. I zaoszczędzisz pieniądze na biletach tramwajowych.

MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

Studiowanie architektury

Studiowanie architektury

Studiowanie architektury pomoże ci w przygotowaniu do zawodu architekta. W tym artykule szczegółowo opisze ci na czym polegają te studia, oraz sama praca architekta. Jeśli

Czytaj więcej »