kurs na architekturę katedra gotycka

Kurs na architekturę – 90% osób na egzaminie wzięło w nim udział

Egzamin na architekturę - byłam przerażona

O studiowaniu architektury marzyłam od długiego czasu. Chyba od podstawówki. Już w gimnazjum dowiedziałam się o wstępnym egzaminie  z rysunku. Między innymi też, że na niektórych uczelniach trwa on 4 godziny. Ten fakt zszokował mnie. JAK?! 

Jakim cudem można siedzieć przez 4 godziny i rysować? A to jeszcze z głowy, na konkretny temat. Może projektowy, może historyczny, geometryczny…

Temat z wyobraźni

Tak na lekcjach rysunku wyglądał pierwszy. Trochę rzut na głęboką wodę, nie sądzisz?

Kurs na architekturę - jak znalazłam odpowiedni

Pierwsza klasa liceum była dla mnie dość szalonym czasem. Szczególnie na początku. Nowa szkoła, obcy ludzie, inna atmosfera. Doszło więcej nauki. Nie chciałam jednak rezygnować ze swoich pasji. Jedną z nich był rysunek i na szczęście dowiedziałam się o zajęciach prowadzonych w Miejskim Domu Kultury. Oczywiście było to bardziej hobbystyczne rysowanie niż jakikolwiek kurs, ale poznałam tam wspaniałe osoby i wyćwiczyłam rękę.

Aby umieć rysowć musisz ćwiczyć

Pamiętam ten dzień jak dziś. Początek września, słonecznie. Mimo, że już rok nauki w liceum minął, i tak większość ludzi z klasy wydaje się obca. 

Zapytałam koleżanki, które kiedyś wspominały, że chcą iść na architekturę, czy planują się zapisać na kurs rysunku. Okazało się, że już to zrobiły lub chcą. Czułam się spóźniona z tematem. Czy nie jest jeszcze za późno?!

Postanowiłam zasięgnąć porady starszego kolegi, który poszedł na architekturę. Widziałam, będąc w gimnazjum, jak tworzy wspaniałe rysunku budynków. Robiły ogromne wrażenie!

Zobacz, jak mniej więcej wyglądały:

nauka rysunku wnętrze barokowe

Wnętrze barokowe rysowane cienkopisem

Ta technika wymaga dużo wprawy. Im więcej czasu poświęcisz na naukę rysunku, tym lepsze rysunki będziesz tworzyć. Nie ma innej możliwości!

Kurs na architekturę - czy to dobra decyzja?

Kolega poinstruował mnie co i  jak. Druga klasa okazała się idealnym czasem na rozpoczęcie lekcji rysunku. Nie nawarstwiają się wtedy powtórki do matury z właściwymi zajęciami. 

Spróbowałam się do poleconej Szkoły Rysunku. Szczerze – przez pierwszy rok chodziłam jedynie na cotygodniowe zajęcia, czasem zdarzyło mi się odrobić pracę domową. W trzeciej klasie stwierdziłam, że powinnam się bardziej przyłożyć i chodziłam też na darmowe EZLU. Wzięłam również udział w feriowym kursie rysunku. Okazało się, że pracownia artystyczna oferuje tak dużo różnych zajęć darmowych i dodatkowych, że nawet nie skorzystałam ze wszystkich!

SZKOŁA RYSUNKU - RÓŻNORODNE ZAJĘCIA
WYBIERZ IDEALNE DLA SIEBIE
KURS AKWARELI
Bardzo efektowna technika. Łączy delikatność i precyzję. Możesz spróbować, nawet jeśli nigdy wcześniej nie malowałeś.
SPRAWDŹ
KURS WIZUALIZACJI 3D
Te zajęcia pomogą szczególnie architektom i studentom architektury.
ZOBACZ WIĘCEJ
DIGITAL PAINTING
Kto wie jak będzie wyglądała przyszłość? Może rysunek tradycyjny zostanie wyparty przez grafikę komputerową?
CHCĘ TWORZYĆ
Previous slide
Next slide

Rodzina DOMINA

To społeczność licząca 4,7 tys. rysowników! Ludzie z różnych filii Szkoły Rysunku należą do niej. Na naszej grupie na fb sam Wojciech Domińczak prowadzi lekcje na żywo.

JAKICH WĄTPLIWOŚCI POZBYŁAM SIĘ PO KURSIE NA ARCHITEKTURĘ?

Zobacz, czy któreś z nich dotyczą także Ciebie.
Jeśli widzisz podobne lub chciałbyś podzielić się odmiennymi - napisz proszę w komentarzu ☺.

Oczywiście ile trwa egzamin, zależy od uczelni. Najdłuższy, w którym brałam udział to 4h. Nie jest to ani za dużo, ani za mało, gdy dobrze zagospodarujesz czas. Prowadzący kurs na architekturę wyjaśniają, jak to zrobić. Na początku nauki rysunku nie byłam przyzwyczajona do tak wielu godzin pracy. Im dłużej chodziłam, tym zajęcia szybciej mijały. 

Na początku nie.  Ale kurs rysunku jest tak opracowany, żeby z każdą kolejną lekcją wynosić nową umiejętność. Nawlekamy sobie koraliki. Większa ilość koralików = łatwiejsze rysowanie. Zaczynałam od płaszczyzny, sześcianu. Później już były obiekty architektoniczne. Na końcu rysowałam nawet miasto z lotu ptaka! O ile pamiętam, bardzo uciążliwy temat…  Przed egzaminem tylko przypominałam sobie najfajniejsze kadry, które już przerobiłam i tyle!

W zależności od miasta różna jest specyfika egzaminu. Bałam się, że w poznańskiej szkole rysunku nie dowiem się niczego o innych. Bynajmniej! Prowadzący w pracowni kompleksowo dbają o przygotowanie do egzaminu na architekturę. Przez utworzoną grupę na fb otrzymywałam informacje na bieżąco. Kiedy? Jak? Co trzeba wysłać? Gdzie się zapisać? Szczerze… Nie musiałam się martwić i odszukiwać w czeluściach internetu zakopanych informacji o egzaminach wstępnych.

Ten mit obalają już na samym wstępie do pracowni. Wojtek nazywa to dupogodzinami. Liczy się ilość przerysowanych godzin. Żeby osiągnąć mistrzostwo stety bądź nie, musisz ćwiczyć. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Podczas feriowego kursu rysowałam codziennie! Było widać ogromną poprawę, ale też łatwiej prowadziło mi się rękę. Spróbuj zatem zapomnieć o tych, którzy starali się wmówić, że nie masz talentu. TALENT NIE ISTNIEJE! Egzamin na architekturę i wspaniała przygoda na studiach przed Tobą!

Pierwsze takie zadanie na EZLU. Myślałam sobie: „JAK?! Może po prostu rozrzucę dowolnie te bryły… przecież nie da się z nich nic ciekawego zrobić” I z tym problemem NIE zostałam sama. Mój prowadzący – Łukasz dokładnie określił w jaki sposób podejść do takiego zadania. Gdzie horyzont, punkt(y) zbiegu, jak ustawiać bryły, żeby kompozycja miała sens. Tak precyzyjny kurs na architekturę to ja rozumiem 😉

KURS RYSUNKU

Zanim rozpoczęłam naukę rysunku myślałam, że lekcja wiąże się z presją i powagą. Jednak szkoła rysunku dba o wspaniałą atmosferę.

NAJLEPSZA SZKOŁA RYSUNKU

Od 25 lat przygotowuje uczniów na egzamin na architekturę, a jej filie znajdziesz w całej Polsce. Według mnie nie masz się nad czym zastanawiać.
ZAPISZ SIĘ

Za co pokochałam Szkołę Rysunku?

CUDOWNA ATMOSFERA

Przyznam, że na pierwszym roku kursu na architekturę nie było mi łatwo się otworzyć. Wtedy też nie tak chętnie chodziłam na lekcje rysunku, jak w kolejnym. Dopiero drugi rok nauki rysunku z racji zbliżającego się egzaminu potraktowałam poważniej. Im więcej przebywałam w Szkole Rysunku, tym mniej chciałam wracać do domu. W każdą sobotę rysowałam w pracowni od 9 do 17, bo po normalnych zajęciach zostawałam jeszcze na EZLU.

PROFESJONALNE PRZYGOTOWANIE

Pomijając już wszystkie wysokie wyniki uczniów kursu na architekturę, którzy rok rocznie od ponad 10 lat zajmują pierwsze miejsca w egzaminie, czułam, że jestem w dobrych rękach. Widać, że prowadzący znają się w 100% na tym co robią, a jednocześnie nie pokazują swojej wyższości nad Tobą. Ci ludzie tłumaczą krok po kroku jak nauczyć się rysować. Czasem ćwiczenia rysunkowe są pozornie błahe, ale uwierz mi, po czasie je docenisz.

ZAANGAŻOWANIE
W ROZWÓJ

Byłam zapisana tylko na kurs na architekturę, ale Łukasz (prowadzący filię w Poznaniu) zachęcał do udziału w dodatkowych bezpłatnych zajęciach. Zawsze mogłam przyjść do pracowni i porysować oraz otrzymać nadprogramowe materiały czy indywidualną korektę. Pamiętam, jak podczas feriowego kursu dostaliśmy pliki z dobrymi rysunkami do inspiracji. Tak po prostu, aby móc się dalej rozwijać.

WSPARCIE PO KURSIE

Kończysz kurs na architekturę i już nie masz nic wspólnego ze szkołą rysunku? Znajome? W pracowni tego nie doświadczyłam. Już we wakacje po ogłoszeniu wyników rekrutacji rysowałam coś w domu i prosiłam o pomoc prowadzących. Bez zwłoki dostawałam korektę i rady do przyszłych prac

kurs na architekturę
kurs artystyczny szkoła rysunku
kurs artystyczny prowadzący

Kurs na architekturę - a może by tak online?

Kurs na architekturę ONLINE to nie tylko popandemiczna nowość, ale też świetna opcja do nauki rysunku w domowym zaciszu, bez poświęcania czasu na dojazd do pracowni. Przyznam, że ja z konieczności w roku przygotowań do egzaminu, od marca uczyłam się rysować przez internet. Prowadzący na ten czas zapewnił profesjonalny sprzęt. Przenieśliśmy się na fb, gdzie odbywały się lekcje rysunku w formie live, w czasie których wysyłaliśmy swoje prace przez messengera.

Zalety kursu rysunku ONLINE

Jeśli nauka rysunku przez internet to Twój nieprzymuszony wybór, wiedz, że jesteś w dobrych rękach. Technologia postąpiła na przód, zatem kurs rysunku możesz odbyć u siebie w domu.

BEZ DOJAZDÓW

Przyznam, że to znaczne ułatwienie. Jestem z małego miasteczka i na cały dojazd do Szkoły Rysunku musiałam poświęci około 3h. Poza tym koszty biletów są też dość dużym obciążeniem.

NIELIMITOWANY DOSTĘP

Płacisz raz za kurs rysunku i możesz korzystać z materiałów bez ograniczeń. Jeśli potrzebujesz przerobić jakąś lekcję wolniej lub kilka razy - żaden problem.

SPOTKANIA
Z TUTOREM

Do podstawowego pakietu kursu rysunku możesz również dobrać miesiąc lub dwa korekt ONLINE z tutorem ze Szkoły Rysunku. Dzięki temu poznasz swoje mocne i słabe strony oraz zrobisz większy postęp.

Darmowy kurs na architekturę ONLINE

Znalazłam również warte uwagi materiały do nauki rysunku na własną rękę. Możesz skorzystać z filmików (przykładowy poniżej) lub tutoriali w wersji cyfrowej. Do tego otrzymasz korektę indywidualną, jeśli dołączysz do grupy na fb –> Darmowe Lekcje Rysunku.

Kurs na architekturę - co chciałbyś wiedzieć?

Liczę, że moja historia pomoże Ci w wyborze kursu na architekturę i rozwieje Twoje wątpliwości, co do nauki rysunku w ogóle.

Daj znać: 

 • Czy podobał Ci się wpis?
 • Jakie masz/miałeś wątpliwości przed kursem na architekturę?
 • Co jeszcze chciałbyś wiedzieć o kursie rysunku?

Podziel się przemyśleniami w komentarzu. Chętnie przeczytam i odpowiem.😊

Leave a Comment

Kurs na architekturę

Od ponad 10 lat nasi uczniowie zajmują pierwsze miejsca na egzaminie na architekturę. Ty też możesz do nich dołączyć!

“To zupełnie niesamowite miejsce – niepowtarzalna atmosfera, szkoła pełna wspaniałych, młodych ludzi, miejsce gdzie można wymieniać się wiedzą i doświadczeniem 😉 A najważniejsze – rozwijać swoje pasje.”
Mikołaj Złączka
Kurs ASP 2015

Archimistrz

Darmowy dodatek dla kandydatów na architekturę. Na każdej lekcji rysujesz inną techniką kolejne tematy z historii architektury. Poznasz najważniejsze epoki i przećwiczysz różne style.

kurs na architekturę archimistrz
kurs na architekturę katedra gotycka

próbne egzaminy na architekturę

W każdą sobotę przerabiamy inne tematy z egzaminów na architekturę. Dzięki temu oswoisz się z nimi. W ciągu roku zrobisz ponad 100 zadań. Kolejna setka czeka Cię na majowym maratonie.

zaawansowane widzenie przestrzeni

Na zajęciach z modelowania i geometrii poprawisz kreatywność i  widzenie przestrzenne. To niezmierne ważne umiejętności, które przydadzą się podczas egzaminu na architekturę.

kurs na architekturę widzenie przestrzeni

poznaj nasze unikalne cechy

Złota Dekada

Nie ma tego żadna inna szkoła rysunku. Przez dziesięć lat z rzędu ludzie z naszej pracowni byli na pierwszym miejscu egzaminu na architekturę. Dla Ciebie najważniejsze jest to, że masz olbrzymie szanse, żeby dostać się na wymarzone studia architektoniczne. A osiągamy je choćby przez Wolną Pracownię czy Próbne Egzaminy.

digital painting online

Wysoka jakość rysunkowa

W naszej pracowni zajęcia prowadzą doświadczeni studenci architektury. Otrzymasz zatem wiadomości o sposobie rysowania na uczelni z pierwszej ręki. Ponadto pełny kurs na architekturę to 3 razy więcej godzin niż na zwykłym kursie. Uczestnicząc we wszystkich zajęciach, polepszysz swój warsztat rysunkowy 7-krotnie!

Darmowe zajęcia

To tak zwana Wolna Pracownia. Możesz korzystać z takich niepłatnych dodatków jak Archimistrz, Rozwojówka, Geometria i Próbne Egzaminy. Archimistrz to szlifowanie jakości rysunkowej w wielu technikach. To również podróż przez znane obiekty od starożytności do czasów współczesnych. Rozwojówka, czyli dodatkowe zadania i pobudzanie kreatywności. Zobacz, ile zyskujesz!!!

Maraton

Matematyka jest prosta. Maraton przykładowo zaczynamy 4 maja. Egzamin jest 13 czerwca. To łącznie 40 dni. 40 dni x 2 bloki (popołudniowy i przedpołudniowy).
Każdy blok to : - 2 godziny na temat z wyobraźni - 2 godziny na temat geometryczno-kreatywny
+ 1,5 h na korektę i omówienie. To razem 40 x 2 x 5,5h = 440 h A standardowy kurs to 36 zajęć po 4 h = 144h Zobacz, ile zyskujesz - nawet jak przyjdziesz na połowę.

Rodzina DOMINa

Jesteśmy szkołą działającą w całej Polsce. Ucząc się w jednej filii, masz możliwość korzystania z wiadomości o egzaminach z innych miast. Możesz także iść do nich na darmowe zajęcia. Możesz też dołączyć do naszej grupy na fb, w której jest już ponad 4,7 tys. członków. Kliknij w napis "Rodzina DOMINa"

Lokalizacja

Nasza pracownia znajduje się 5 min pieszo od Dworca Centralnego. To istotny szczegół, ponieważ nie musisz chodzić daleko. Ciemne zimowe popołudnia nie są najbezpieczniejszą porą do spacerów.

Z nami będzie to prostsze, niż myślisz. Otrzymasz materiały i szczegółowy plan kursu (więcej info niżej). Jak nie teraz, to kiedy?

W czym Ci pomożemy?

Wybraliśmy 6 najbardziej nurtujących problemów. Sprawdź, jak pomożemy Ci je rozwiązać.

Wyobraźnia przestrzenna to nieodzowne hasło egzaminu na architekturę. Program naszego kursu na architekturę został specjalnie tak dobrany, żeby rozwijał widzenie przestrzenne. Z każdą lekcją rysunku, stopniowo będziesz widzieć więcej. Po kilku miesiącach cały budynek będziesz widział w głowie. Zyskasz kontrolę nad każdym jego fragmentem.

Dzięki specjalnym ćwiczeniom nauczysz się być kreatywnym. Na początku może będziesz siedzieć nad pustą kartką. Po kilku próbach będzie o wiele łatwiej. Ludzie nazywają siebie niekreatywnymi, dlatego że istnieją cztery psychologiczne blokady, które utrudniają Ci rozwój. My pomożemy Ci je zlikwidować. Nasze ćwiczenia rysunkowe są tak dobrane, że będziesz tworzyć.

Jeśli przeraża Cię egzamin z rysunku, my rozwiejemy Twoje obawy. Przygotowujemy kandydatów na architekturę od 25 lat. Opracowaliśmy setki ćwiczeń na różnych poziomach zaawansowania. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy tematy z egzaminów od 1991 roku. Cała ta dawka wiedzy sprawi, że egzamin wstępny będzie dla Ciebie czystą formalnością. Ponadto pomożemy Ci w rozwoju kreatywności i radzeniu sobie w konkurencji z innymi.

Bez perspektywy nie nauczysz się rysunku pod architekturę. Dzięki niej rysunek jest zbliżony do widoku z natury. Ale po kolei… zaczniemy od linii prostej. Dalej zbudujemy płaszczyznę i przejdziemy do sześcianu. Każdy krok będzie bazował na podstawach. Kolejno przedstawi Ci je prowadzący, tak abyś zrozumiał. Odpowie na każde pytanie, więc  śmiało je zadawaj. W naszej DOMINowej rodzinie pomagamy sobie nawzajem. Nikogo nie zostawimy z najmniejszą wątpliwością.

To jest NOWOŚĆ. Działamy tak, aby wszechstronnie przygotować Cię na egzamin na architekturę. W rekrutacji liczy się również matura. Dlatego znajdziesz u nas pomoc w zakresie matematyki, fizyki, polskiego i historii sztuki. Zajrzyj na portal maturalny, na którym publikujemy przydatne treści. Od historii sztuki mamy wybitnego człowieka – dr. Pawła Freusa.

Specjalizujemy się w rysunku architektonicznym. Zajrzyj niżej do galerii, żeby zobaczyć, czego się nauczysz. Z nami nie pominiesz żadnej epoki. Przekonasz się też, że korzystanie z bardziej dynamicznych ujęć – w żabiej z perspektywie czy z lotu ptaka to czysta przyjemność. Możesz też skorzystać z wakacyjnego kursu rysunku – ekspresowo przygotujemy Cię do egzaminu na architekturę!

Architektura jest super!

Teraz po latach wiem, że to był świetny wybór. Może i w innych zawodach zarabia się więcej ale ja chciałem studiować tylko to! Chodziłem do Domina w latach 2001-2003. Dostałem się na Architekturę za drugim razem. Za pierwszym zrobiłem kilka błędów które nie dały mi zbyt wysokich punktacji.

Teraz piszę te słowa po latach. Żeby zachęcić nowych kandydatów do tych studiów. A to dlatego, że cenię sobie to jak mogę pracować. Siadam przed kartką , choć częściej przed ekranem komputera i robię coś z niczego. Powstaje szkic który najpierw doprecyzowuję w rzutach a potem staje gotowy projekt. Mam małe kameralne biuro.Robię głównie domy jednorodzinne. I odczuwam olbrzymią satysfakcję kiedy na koniec procesu projektowego mogę zobaczyć swoje dzieło. Wiem wtedy że “nie wszystek umrę” Coś po mnie pozostaje.

Jeżeli jesteś kandydatem na architekturę to bądź wytrwały. Bo to zawód nietuzinkowy i niezwykle prestiżowy. Wzbudza szacunek i uznanie.

Pozwala również na działania artystyczne. Nie musiałem rezygnować z architektury żeby nadal uprawiać malowanie akwarelami. Szczególnie, że w Dominie mam teraz zajęcia, jak mawia Wojtek Domińczak – dożywotnio i za darmo. Nazywa się to Veteran Room (kliknij)  – ja korzystam z akwareli które w Dominie prowadzi Grzesiek Wróbel – Mistrz ! – dla niego samego warto.

Andrzej Marczakowski

Chcesz być architektem?              Zapisz się na ten kurs.

Architektura to świetne studia!

Wypowiedzi naszych kursantów

Jestem bardzo wdzięczna szczególnie za pierwsze trymestry, na których była geometria. Wprawdzie na początku sądziłam, że wszystko jest bardzo powoli tłumaczone i większość z "podstaw" znałam, aczkolwiek potem byłam mile zaskoczona, ponieważ nauczyliście mnie naprawdę ciekawego spojrzenia na rysunek, mam na myśli wyczucie przestrzeni i konstruowania wszystkiego. Samemu ciężko jest nawet znaleźć jakiekolwiek materiały na ten temat,a tu wszystko było. Również odkryłam w sobie wielką miłość do rysowania geometrii. Naprawdę to uwielbiam. Podoba mi się także ogrom możliwości i energii które daje pracownia każdemu kto jest pracowity. Naprawdę serdecznie dziękuję za wszystko. Wiele się tu nauczyłam.
Kamila Prosowska
Kursantka 2014
Dzień dobry, Po trzech latach uczęszczania na zajęcia w Dominie nadszedł moment podsumowania. W tym roku zdawałam maturę i starałam się o przyjęcie na Architekturę. Cały cykl zajęć i konsultacji w Dominie był podporządkowany temu jednemu celowi. Przez ten cały okres w uszach brzmiały mi Twoje słowa że talent nie istnieje i liczy się ciężka praca. Starałam się postępować według Twojego zalecenia. I teraz to co dla mnie najważniejsze - dostałam się na Architekturę we wszystkich miejscach, gdzie aplikowałam: Warszawa, Wrocław i Poznań. Dlatego też chciałam bardzo podziękować Ci za wkład pracy w moją edukację rysunkową, przekazać podziękowania wszystkim asystentom za ich trud i wyrozumiałość. Poza ukierunkowaną pracą w Twoim studiu panuje atmosfera, której będzie mi brakować - rzadko udaje się połączyć w tak dobry sposób pracę i przyjemność. Domin rządzi! Trzymajcie tak dalej!
Marzena Żołądek
Kursantka 2017
Panie Wojtku, Chodziłam do Pana szkoły rysunku w Warszawie na kurs ok. 4 lata temu, przerwałam po około półtora roku, ale mam cały czas ten kurs i Pana słowa w głowie. Niby zwykły kurs rysunku a wyniosłam z niego tyle dla samorozwoju, że można to wręcz nazwać filozofia. I za każdym razem kiedy przestaję się rozwijać, mam dzień, w którym nic mi się nie chce, siadam do kartki, biorę ołówek albo pastele i zaczynam "rysować". Jak mi nie wychodzi rzucam rysunek w kąt, wracam za kilka dni i widzę co trzeba poprawić - aż do skutku. A jak uda mi się dokończyć, to i wiem czego chcę dalej w życiu. Dziękuję za wychowanie mnie. Bo nauczyć rysować, to się za dużo przez ten czas nie nauczyłam (ale wiem, że jeszcze kiedyś do pracowni wrócę). Natomiast wychować, to mnie Pana pracownia wychowała.
Natalia Frankowska
Kursantka 2017

Chcesz rysować w miłej atmosferze?

Niżej zobacz galerię i szcegółowy opis zajęć.

KURS NA ARCHITEKTURĘ - GALERIA RYSUNKÓW

40 DAYS IN A ROW - BUDOWANIE NAWYKU RYSUNKOWEGO

Świetnym dodatkiem do kursu na architekturę jest wydarzenie 40 DAYS IN A ROW [SPRAWDŹ!]

Rysujemy codziennie a zajęcia prowadzi sam szef DOMINa – Wojciech Domińczak.

Nie ma nic lepszego niż wypracowany nawyk. Będziemy posługiwać się niezastąpioną metodą STOPIANÓW.
 

SIŁA W SYSTEMATYCZNOŚCI

stopian
1 min
wyzwania
1 dni
rysowania
1 min

SZCZEGÓŁY KURSU DLA KANDYDATÓW NA ARCHITEKTURĘ

Na kursie na architekturę przygotowujemy kandydatów na uczelnie:

 • Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
 • Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
 • Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej
 • Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej
 • a także inne uczelnie w Polsce i za granicą.

Poznasz strukturę egzaminów z rysunku i zobaczysz jak przebiegały one w latach ubiegłych. Wyjaśnimy Ci, czego oczekują na poszczególnych wydziałach architektury.

Jeśli jednak chcesz rozwijać umiejętności profesjonalnego szkicowania architektury, lub studiujesz na jednym z wyżej wymienionych kierunków – to także jest kurs rysunku odpowiedni dla Ciebie!

Po naszym kursie na architekturę będziesz potrafił:

 • korzystać z zasad perspektywy i światłocienia
 • konstruować cień
 • rysować zieleń (drzewa, krzewy, aż po krajobrazy)
 • używać podstaw anatomii rysunkowej i rysować postaci z natury
 • wiernie oddać martwą naturę na rysunku
 • konstruować złożone obiekty i detale na postawie brył prostych
 • rysować architekturę z wyobraźni – przestrzenie miejskie, wnętrza, budynki stare i współczesne
 • tworzyć klimatyczne ilustracje o kontrastowym oświetleniu
 • projektować formy architektoniczne 
 • konstruować złożone bryły geometryczne – tu z pomocą przyjdzie niezastąpiony System Igurra, który rozwija widzenie przestrzenna
 • posługiwać się nazwami różnych stylów i epok

 

 

Rok szkolny podzieliliśmy na 3 trymestry. Przydzielimy Cię do odpowiedniej grupy, w zależności od poziomu zaawansowania przydzielimy Cię do odpowiedniej grupy. 

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

JAK SIĘ RYSUJE ARCHITEKTURĘ? - ZOBACZ FILMIKI

ZAPISZ SIĘ NA KURS RYSUNKU NA ARCHITEKTURĘ

W bardzo krótkim czasie nauczysz się wszystkiego co niezbędne podczas egzaminu na architekturę.

Kurs na architekturę w DOMINie - Dlaczego warto?

Intensywność i skuteczność

Kurs na architekturę zawiera najważniejsze zagadnienia. Od początku pokazujemy CI to, co niezbędne w rysunku. Nie tracisz więc czasu. O skuteczności naszej metody nauki rysunku świadczą pierwsze miejsca na Wydziałach Architektury - nieprzerwanie od 12 lat. W pierwszej 50 uczniów DOMINA było aż 45!

Stały kontakt

Stworzyliśmy grupy na FB, które łączą ludzi z pasją rysowania. Między innymi "40 Days In a Row - Rodzina DOMINa" czy "DOMIN zajęcia ONLINE". Oprócz tego bez problemu możesz prosić o pomoc w rysunku Wojciecha Domińczaka - założyciela DOMINa. Zawsze chętnie odpisuje, może czasem z lekkim opóźnieniem 😉

Zajęcia GRATIS

W ramach Wolnej Pracowni możesz codziennie przyjść i porysować pod okiem prowadzącego. Każdego dnia mamy dla Ciebie inne zajęcia dodatkowe (akwarela, Historia Sztuki, Archimistrz, Próbne Egzaminy). Poza tym na naszej stronie internetowej znajdziesz darmowe tutoriale rysunkowe. Możesz również wejść na YT i obejrzeć filmiki, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Maraton do egzaminu

Codziennie inne zadania przygotowujące do egzaminu na architekturę. Są to symulacje egzaminów z rysunku. Sięgamy do zadań kreatywnych, geometrycznych, szlifujemy warsztat rysunkowy. Dodatkowo pomożemy Ci stworzyć unikalne portfolio.

Przyjazna atmosfera

Jako twórcy rysunku wszyscy w DOMINIE jesteśmy równi, nie wywyższamy się. Zawsze możesz zasięgnąć porady od bardziej doświadczonego rysownika, który z chęcią wyjaśni Twoje wątpliwości. Najlepszym sposobem na integrację są też Noce Rysunkowe, Plenery i DOMINowa Wigilia.

Lokalizacja w centrum

Do naszej pracowni dotrzesz z Dworca Głównego na piechotę w kilka minut. To bardzo wygodne zwłaszcza, kiedy spieszysz się na pociąg z teczką pełną rysunków. I zaoszczędzisz pieniądze na biletach tramwajowych.

MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

Studiowanie architektury

Studiowanie architektury

Studiowanie architektury pomoże ci w przygotowaniu do zawodu architekta. W tym artykule szczegółowo opisze ci na czym polegają te studia, oraz sama praca architekta. Jeśli

Czytaj więcej »